برگزاری کارگاه آموزشی طراحی تمرینات ورزشی ایمن و همچنين کاهش وزن ویژه بانوان ستادی وزارت علوم – شریف

برگزاری کارگاه آموزشی طراحی تمرینات ورزشی ایمن  و همچنين کاهش وزن ویژه بانوان ستادی وزارت علوم – شریف

به نقل از شریف: برگزاری کارگاه آموزشی طراحی تمرینات ورزشی ایمن و همچنين کاهش وزن ویژه بانوان ستادی وزارت علوم

کارگاه آموزشی طراحی تمرینات ورزشی ایمن و همچنين کاهش وزن در خانم‌ها توسط دکتر هلالی زاده عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و همچنين علوم ورزشی در راستای ارتقای سلامت کارکنان، در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش نخست دکتر سرمشقی گزارشی درخصوص طرح غربال گیری کنترل فشارخون ارائه کرد و همچنين گفت: از ۱۸ خردادماه سال شمسي جاری طرح غربال‌گیری کنترل فشارخون در تمامی نهاد‌ها و همچنين ارگان‌ها شروع و همچنين به تا حال در وزارت علوم ۴۲۵ فرد يا شخص رفت و آمد و مراجعه کردند که از این تعداد در حدود ۷۷ فرد يا شخص آقا فشارخونی بین ۱۲ تا ۱۴ و همچنين ۱۷ فرد يا شخص خانم فشارخون ۱۲ تا ۱۴ و همچنين در میان خانم‌ها ۱۳ مورد فشار ۱۶ و همچنين از آقایان ۳۲ مورد و همچنين حدود ۵ مورد هم‌فشاری بالاتر از ۱۶ داشتند.

وی افزود: در آمارهای جهانی میانگین افرادی که فشار بالاتر از ۱۲ دارند ۲۲.۴ قسمت و بخش در میان بانوان و همچنين ۲۱.۶ قسمت و بخش در میان آقایان است و همچنين در بین ۴۲۵ نفری که در وزارت علوم برای این طرح رفت و آمد و مراجعه کردند ۱۳ قسمت و بخش فشارخون داشتند.

سپس در ادامه این همایش دکتر هلالی زاده عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و همچنين علوم ورزشی از طراحی تمرینات ورزشی برای دوره‌های فیزیولوژی زنان صحبت کرد و همچنين گفت: در این مراحل دوره بلوغ دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده را می‌قدرت دوره بمب انرژی برشمرد ولی در مراحل بعدی زندگی خانم‌ها کم‌تحرکی به‌عنوان چهارمین عامل مردن و مرگ‌ومیر معرفی شده است.

وی گفت: تغذیه سالم، نبود استرس، خواب و همچنين آرامش کافی به‌تنهایی نمی‌تواند باعث گذران یک‌عمر مفید باشد بلکه توجه به کم‌تحرکی بانوان نقش مهمی را در این فرآیند ایفا می‌کند و همچنين ازآنجایی‌که خانم‌ها پرورش‌دهنده نسل آینده هر کشوری خواهند بود پس سلامت کل جامعه در گرو سلامت زنان آن هم جامعه است.

دکتر هلالی زاده درخصوص کم‌تحرکی دوران بارداری گفت: در صورتي که دوران بارداری با کم‌تحرکی همراه باشد عوارض آن هم ازجمله کمردرد، پرفشاری و همچنين یا دیابت دوران بارداری تا آخر عمر با خانم‌ها باقی می‌ماند و همچنين جنین مادران کم‌تحرک خود دارای ژن‌های کم‌تحرکی است که در جنین هم دیده می‌مي شود.

در این راستا در روز قبل، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، معاونان و همچنين مدیران وی در طرح پایش ملی کنترل فشار خون شرکت کردند.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

برگزاری کارگاه آموزشی طراحی تمرینات ورزشی ایمن و همچنين کاهش وزن ویژه بانوان ستادی وزارت علوم در تاریخ ۱۶ April 1398 | 12:04 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *