تلاقی حوزه‌های علمی، هنری و همچنين سیاسی در جشنواره هنرهای دیجیتال – شریف

تلاقی حوزه‌های علمی، هنری و همچنين سیاسی در جشنواره هنرهای دیجیتال – شریف

به نقل از شریف: تلاقی حوزه‌های علمی، هنری و همچنين سیاسی در جشنواره هنرهای دیجیتال

آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال با حضور دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دکتر علیرضا اسماعیلی، رئیس فرهنگستان هنر، سعید منتظر المهدی، سخنگو و همچنين دست يار ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر ریاست جمهوری، دکتر سیدحسن سلطانی، رئیس دانشگاه هنر و همچنين دبیر جشنواره، بیژن اربابی، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه هنر و همچنين دبیر اجرایی جشنواره و همچنين جمعی از مسئولان در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری در این آیین با اشاره به دستاوردهای مثبت جشنواره اظهار داشت: تلفیق نگاه علمی، هنری و همچنين سیاستی را در جشنواره هنرهای دیجیتال شاهد بودیم؛ این حضور و همچنين تلاقی سه حوزه در یک نقطه، اتفاق مبارکی است که می‌تواند در آینده نیز تکرار مي شود.
در ادامه دکتر حسن سلطانی، رئیس دانشگاه هنر و همچنين دبیر جشنواره هنرهای دیجیتال با تاکید بر اینکه سرعت رشد فناوری به گونه‌ای است که غفلت از آن هم جایز نیست، گفت: خروجی جشنواره ملی هنرهای دیجیتال در سه بعد آموزشی، پژوهشی و همچنين فرهنگی می‌تواند بر روی جامعه اثرگذار باشد.
به گفته وی، این جشنواره در ۲بخش آزاد و همچنين آسیب‌های اجتماعی کسب و کار خود را آغاز کرد و همچنين خوشبختانه توانسته بود نتایج خوبی را با وجود اینکه نخستین دوره از برگزاری آن هم بود به دست آورد.
دکتر علیرضا اسماعیلی، رئیس فرهنگستان هنر نیز با اشاره به اقدامات و همچنين ارتباطات فرهنگستان هنر و همچنين دانشگاه‌های هنر اظهار داشت: ارتباط فرهنگستان هنر و همچنين دانشگاه‌های هنر به واسطه وزارت علوم اتفاق مبارکی است که سبب شده رشته‌های جدیدی در این حوزه تاسیس مي شود. همچنین ۶ماه پیش دفتری در فرهنگستان هنر برای ارتباط با دانشگاه‌های هنر تاسیس شد.
وی با بیان اینکه جشنواره هنرهای دیجیتال یکی از مصادیق همکاری فرهنگستان و همچنين دانشگاه‌هاست خاطرنشان کرد: ۶دهه از بحث هنرهای دیجیتال می‌گذرد و همچنين در ۲دهه اخیر رشد چشمگیری را در این حوزه شاهد بوده‌ایم. تيم تخصصی چند رسانه ای در سال شمسي ۱۳۷۸ در فرهنگستان هنر تاسیس شد. بر این اساس می‌قدرت گفت که ما یکی از اولین نهادهای دولتی بودیم که وارد این بحث شده ایم.
دکتر اسماعیلی خاطرنشان کرد: فرهنگستان هنر چندیدن کتاب در زمینه هنر دیجیتال چاپ کرده و همچنين همچنین در حال فراهم ساختن مقدماتی هستیم تا بتوانیم همایشی بین‌المللی، در زمینه هنرهای دیجیتال برگزار کنیم.
در ادامه، بیانیه هیئت داوران جشنواره خواندن و قرائت شد و همچنين بعد از آن هم نیز جوایز و همچنين برندگان جشنواره با حضور دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم اعلام و همچنين اهدا شد.
گفتنی است در پایان این مراسم دکتر غفاری، دکتر سلطانی و همچنين برخی از مسئولان دانشگاهی و همچنين دولتی شامل سعید منتظر المهدی، سخنگو و همچنين دست يار ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر ریاست جمهوری از نمایشگاه جشنواره بازدید کردند و همچنين هنرمندان به ارائه توضیحاتی در خصوص آثارشان پرداختند.
ه.ع۷۳/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

تلاقی حوزه‌های علمی، هنری و همچنين سیاسی در جشنواره هنرهای دیجیتال در تاریخ ۱ April 1398 | 10:30 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *