حذف کنکور؛ منوط به تعریف الگوی جدید پذیرش در دانشگاه‌ها – شریف

حذف کنکور؛ منوط به تعریف الگوی جدید پذیرش در دانشگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: حذف کنکور؛ منوط به تعریف الگوی جدید پذیرش در دانشگاه‌ها

دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، امروز در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری آزمون کنکور در دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی(ره) قزوین، حذف کنکور را منوط به تعریف الگوی جدید پذیرش در دانشگاه‌ها دانست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر با بیان اینکه نهاد سنجش در اجرای قانون حذف کنکور به خوبی عمل کرده است، گفت: برای وارد شدن به دانشگاه ۸۵ قسمت و بخش نمره قبولی، از سوابق تحصیلی دانش‌آموزان و همچنين ۱۵ قسمت و بخش باقیمانده نیز از نمره آزمون سراسری محاسبه می‌مي شود.

دست يار آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: برخی از رشته‌های پرطرفدار شرایط خاصی دارند و همچنين باید برای پذیرش دانشجو بدون کنکور در این رشته‌ها، مدل جدیدی تعریف مي شود و همچنين سپس اقدام به حذف کنکور در این رشته‌ها کرد.

به گفته دکتر شریعتی نیاسر، در حال حاضر رقابت بر سر رشته‌های پرطرفدار است چرا که در سایر رشته‌ها، همه داوطلبان می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

وی با اشاره به اینکه امسال حدود یک میلیون و همچنين ۲۰۰ هزار داوطلب در آزمون کنکور سراسری شرکت کردند، گفت: امسال به لحاظ کمّی، استقبال از کنکور در مقایسه با پارسال بیشتر بود.

دست يار آموزشی وزارت علوم افزود: ۶۴۸ هزار و همچنين ۸۴۵ فرد يا شخص از داوطلبان دختر و همچنين ۴۷۰ هزار و همچنين ۱۰۷ فرد يا شخص هم پسران جوان خواهند بود. دکتر شریعتی نیاسر با بیان اینکه امسال ۶۴ هزار و همچنين ۷۹۷ داوطلب جدید در آزمون سراسری ثبت نام کرده اند، گفت: تيم آزمایشی تجربی با ۶۳۷ هزار و همچنين ۲۴۶ داوطلب، بیشترین داوطلبان آزمون سراسری از بین پنج تيم آزمایشی علوم ریاضی و همچنين فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و همچنين زبان‌های خارجی را دارد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

حذف کنکور؛ منوط به تعریف الگوی جدید پذیرش در دانشگاه‌ها در تاریخ ۱۴ April 1398 | 2:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *