رئیس دانشگاه الزهرا(س): در شرایط تحریم به دنبال پیوند تبريک و مبارک بین دانشگاه و همچنين صنعت هستیم – شریف

رئیس دانشگاه الزهرا(س): در شرایط تحریم به دنبال پیوند تبريک و مبارک بین دانشگاه و همچنين صنعت هستیم – شریف

به نقل از شریف: رئیس دانشگاه الزهرا(س): در شرایط تحریم به دنبال پیوند تبريک و مبارک بین دانشگاه و همچنين صنعت هستیم

دکتر مهناز ملا نظری رئیس دانشگاه الزهرا(س)
در نشست روسای دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزشی، پژوهشی و همچنين فناوری گفت: امروز در شرایط تحریم و همچنين حرکت به سوی تغییر شرایط به نفع کشور به دنبال پیوند تبريک و مبارک بین صنعت و همچنين دانشگاه ها هستیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ملا نظری در این نشست که با موضوع هم اندیشی دانشگاه و همچنين حکومت در شرایط تحریم امروز دوشنبه ۱۷ تیر ماه در دانشگاه الزهرا (س) در حال برگزاری است با اشاره به برگزاری این مراسم و همچنين تقارن آن هم با هفته کرامت گفت: امیدواریم بتوانیم خواستن را به توانستن تبدیل کنیم و همچنين بحث اصلی این نشست ارتباط صنعت با دانشگاه و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنين عبور از تحریم‌ها به عنوان نقطه ثقل اصلی این نشست باشد.

وی در ادامه افزود: امروز کشور در شرایط خاصی قرار دارد و همچنين برای کسب دخل و درآمد معظلات و مسائل و مشکلات اساسی بر سر راه است ولی امیدواریم این شرایط را به عنوان یک فرصت برای کشور تلقی کرده و همچنين همچنين و علاوه بر آنکه به دنبال کم کردن عوارض ناشی از تحریم ها هستیم باید به نقش دانشگاه‌ها در حرکت به سوی این تغییرات به نفع کشور و همچنين جامعه توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

دکتر ملانظری تصریح کرد: دانشگاه‌ها این باور را دارند که در شرایط پیچیده و همچنين شرایط تحریم می‌توانند راهکارهای اجرایی و همچنين عملی ارائه کنند و همچنين ما در قبل هم دو تجربه حساس جنگ تحمیلی و همچنين بحث هسته‌ای را داشتیم و همچنين در هر دو صحنه با اقتدار از معظلات و مسائل و مشکلات عبور کردیم و همچنين امروزه بحث جنگ اقتصادی یک تکلیف جديد و تو و تازه برای دانشگاه‌ها محسوب می‌مي شود.

وی افزود: دانشگاه الزهرا (س) در حول چهار محور نقش خود را در شرایط تحریم به روش جدی نشان داده که محور اول تمرکز بر آموزش‌های کاربردی و همچنين توانمند سازی نیروی انسانی بوده که این بحث در دو بعد آموزش نیروی متخصص برای وارد شدن جامعه و همچنين بعد آموزش‌های مثبت در دانشگاه‌ها در شرایط تحریم جلو رفته است.

دکتر ملانظری به محورهای دیگر حرکت دانشگاه الزهرا (س) اشاره کرد و همچنين گفت: بعد دوم هدایت صنعت به سوی دانشگاه‌ها است که در این راه وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری نقش مهمی ایفا کرده به گونه‌ای که امروزه فرصت مطالعاتی از یک امر اختیاری به یک امر الزامی تبدیل شده است.

وی گفت: حمایت از صنایع داخلی سومین بعد این مسیر است که دانشگاه‌ها از بعد فنی کار و همچنين بعد فرهنگی و همچنين روانی قادر خواهند بود از شرایط تحریم عبور کنند و همچنين بعد چهارم توجه به آسیب‌های روانی ناشی از تحریم است؛ پیامد‌هایی همچون بیکاری، ازهم گسیختگی اجتماعی و همچنين غیره که دانشگاه‌ها می‌توانند برای هر یک از این مسائل راهکار داشته باشند و همچنين امروزه دانشگاه الزهرا (س) به برکت وجود نخبگانش آموزش‌های خود را حول این چهار محور متمرکز کرده است و همچنين امیدواریم بتوانیم در این مسیر پیشقدم باشیم.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

رئیس دانشگاه الزهرا(س): در شرایط تحریم به دنبال پیوند تبريک و مبارک بین دانشگاه و همچنين صنعت هستیم در تاریخ ۱۷ April 1398 | 9:58 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *