رئیس دانشگاه ایلام: دنبال راهکارهای قانونی برای دور زدن تحریم‌ها هستیم/تأثیر منفی تحریم‌ها را ناديده گرفتن نمی‌کنیم – شریف

رئیس دانشگاه ایلام: دنبال راهکارهای قانونی برای دور زدن تحریم‌ها هستیم/تأثیر منفی تحریم‌ها را ناديده گرفتن نمی‌کنیم – شریف

به نقل از شریف: رئیس دانشگاه ایلام: دنبال راهکارهای قانونی برای دور زدن تحریم‌ها هستیم/تأثیر منفی تحریم‌ها را ناديده گرفتن نمی‌کنیم

رئیس دانشگاه ایلام با تاکید بر اینکه تأثیر منفی تحریم‌ها در فعالیت‌های دانشگاه‌ها اعم از خرید مواد اولیه، تجهیزات و همچنين مواد آزمایشگاهی را نمی‌قدرت ناديده گرفتن کرد، گفت: ما دنبال راهکارهای قانونی برای دور زدن این تحریم‌ها هستیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر محمد علی اکبری به اهمیت برگزاری نشست آتی رؤسای دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی کشور با موضوع مقابله به تحریم‌ها اشاره کرد و همچنين گفت: دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه خواهند بود و همچنين باید همزمان و همچنين همراه با تغییرات در جامعه تصمیمات و همچنين راهکارهای متناسبی را ارائه دهند. در صورتي که جامعه در شرایط تحول قرار بگیرد طبیعی است دانشگاه‌ها باید پیشتاز این تحول قرار بگیرد و همچنين در صورتي که کشور در معرض تحریم و همچنين یا نوعی مقاومت قرار بگیرد، در این شرایط نیز انتظار می‌رود دانشگاه‌ها پای کار باشند و همچنين با ارائه راهکارهای مؤثر به جامعه و همچنين مدیران اجرایی کمک کنند تا بتوانند معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين مسائل موجود برطرف مي شود.

وی در ادامه تصریح کرد: طبیعی است هر دانشگاهی که در عین حال که مستقل است و همچنين راهکارهای ملی- منطقه‌ای و همچنين استانی را به مدیران اجرایی ارائه می‌دهد ولي بايد توجه داشت خانواده آموزش عالی به صورت کلی و همچنين در مجموع نیز باید با مشورت و همچنين هم‌افزایی از تجارب یکدیگر بهره بري و استفاده کنند تا برآیند همفکری و همچنين همراهی این مراکز سبب عبور از این مرحله سخت و همچنين ارائه راهکار و همچنين پیشنهادهای مؤثر برای مقابله با تحریم‌ها مي شود. بنابراین در هفته جاری دور هم جمع خواهیم شد تا با همفکری همه مسئولان آموزش عالی و همچنين در عین حال مسئولان اجرایی تراز اول کشور برای حل مشکل تحریم چاره‌ای اندیشیده مي شود.

رئیس دانشگاه ایلام همچنین به چالش‌های پیش روی دانشگاه‌ها در شرایط تحریم اشاره کرد و همچنين گفت: یکی از قسمت و بخش‌های کشور که بیشترین ارتباط و همچنين تعامل را با دنیای خارج دارد، قسمت و بخش دانشگاهی است. ما در زمینه خرید دستگاه‌ها و همچنين تجهیزات پژوهشی با موانع و همچنين مشکلاتی در شرایط تحریم مواجه شدیم و همچنين در حوزه خرید مواد آزمایشگاهی نیز محدودیت‌هایی ایجاد شده است ولي بايد توجه داشت تلاش می‌کنیم تا جایی که ممکن است با روش‌های قانونی و همچنين درست اداری مسیر تحریم را دور بزنیم و همچنين در نهایت از این مسیر عبور کنیم ولي بايد توجه داشت واقعیت این است که تحریم‌ها در فعالیت‌های دانشگاهی بی‌تاثیر نبودند.

دکتر علی اکبری با تاکید بر اینکه دانشگاه ایلام بیشترین تعامل بین‌المللی خود را با کشور عراق دارد، گفت: با توجه به اینکه این دانشگاه در قوی‌ترین نقطه کشور قرار دارد، طبیعی است بیشترین تعامل را با کشورهای منطقه و همچنين همسایه داشته باشیم در عین حال با سایر کشورهای مسلمان شامل مالزی و همچنين افغانستان در ارتباط هستیم.

به گفته وی، دانشگاه ایلام با دانشگاه عراق در سطح پذیرش دانشجو برای تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی ارشد و همچنين دکتری تعامل خوبی دارد به گونه‌ای که در حال حاضر ۷۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه وجود دارد. ضمن اینکه در حوزه تبادل استاد برگزاری همایش‌های خارجی و همچنين بین‌المللی همکاری‌های خوبی دارد.

رئیس دانشگاه ایلام: دنبال راهکارهای قانونی برای دور زدن تحریم‌ها هستیم/تأثیر منفی تحریم‌ها را ناديده گرفتن نمی‌کنیم در تاریخ ۱۵ April 1398 | 12:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *