رئیس دانشگاه زابل: دانشگاه‌ها معظلات و مسائل و مشکلات حکومت را در شرایط تحریم شناسایی کنند – شریف

رئیس دانشگاه زابل: دانشگاه‌ها معظلات و مسائل و مشکلات حکومت را در شرایط تحریم شناسایی کنند – شریف

به نقل از شریف: رئیس دانشگاه زابل: دانشگاه‌ها معظلات و مسائل و مشکلات حکومت را در شرایط تحریم شناسایی کنند

رئیس دانشگاه زابل، گفت: دانشگاه‌ها در حال حاضر شناخت کافی از معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين نیازهای حکومت در قسمت و بخش‌های اقتصادی شامل صنعت ندارند که این شناخت با توجه به شرایط تحریم باید صورت گیرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر موسی بهلولی اظهار کرد: همایش رؤسای دانشگاه‌ها و همچنين گردهمایی چند وزیر، ابتکار خوبی است و همچنين هم اندیشی با رؤسای دانشگاه‌ها گره از معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين نیازهای حکومت می‌گشاید.

وی افزود: کشور در بحث تولید یک سری نقاط ضعف دارد و همچنين مشکل دیگر، عدم شناخت دانشگاه‌ها از معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين معضلات کشور و همچنين حکومت است. بسیاری از تحقیقات در دانشگاه‌ها هدفمند نبوده و همچنين پراکنده است.

رئیس دانشگاه زابل، اظهار کرد: شاید برخی دانشگاه‌ها تنها برای ژورنال‌های خارجی هدفگذاری کرده باشند، هر چند این هدف نباید در حاشیه قرار بگیرد و همچنين گسترش مرزهای دانش باید در گام‌های نخست دانشگاه‌ها باشد ولي بايد توجه داشت سرويس ها و خدمات رسانی دانشگاه‌ها به کشور و همچنين حکومت در اولویت قرار گیرد.

دکتر بهلولی، یادآورشد: نشست رؤسای دانشگاه‌ها در دانشگاه الزهرا (س) تلنگری برای مراکز آموزش عالی کشور است که در تمام حوزه‌های مورد نیاز کشور و همچنين حکومت شامل فناوری وارد شدن موثرتری داشته باشند. در این نشست، تحقیقات باید به سمت برآورده ساختن نیازهای داخل هدایت مي شود.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از حوزه‌ها تولید علم صورت می‌گیرد ولي بايد توجه داشت سرويس ها و خدمات داخلی وجود ندارد. کارخانه‌های کشور با معظلات و مسائل و مشکلات زیادی مواجه خواهند بود و همچنين دانشگاهیان به راحتی می‌توانند روی این نیازها تمرکز کنند.

رئیس دانشگاه زابل با بیان اینکه در هر شهرستان کشور یک دانشگاه وجود دارد، تاکید کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند با شناسایی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين مسائل منطقه‌ای و همچنين استانی، پایش علمی و همچنين پژوهشی داشته باشند و همچنين در شرایط تحریم با ایفای نقش محوری، حکومت را یاری دهند.

رئیس دانشگاه زابل: دانشگاه‌ها معظلات و مسائل و مشکلات حکومت را در شرایط تحریم شناسایی کنند در تاریخ ۱۶ April 1398 | 6:44 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *