رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت: حکومت از نقش محوری دانشگاه‌ها در تحریم بهره‌مند می‌مي شود – شریف

رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت: حکومت از نقش محوری دانشگاه‌ها در تحریم بهره‌مند می‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت: حکومت از نقش محوری دانشگاه‌ها در تحریم بهره‌مند می‌مي شود

رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران گفت: نشست روسای دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی و همچنين فناوری به دنبال بهره‌مندی حکومت از ظرفیت این مراکز در شرایط تحریم است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر جبارعلی ذاکری در مورد همایش روسای دانشگاه ها و همچنين موسسه های پژوهشی و همچنين فناوری که روز دوشنبه در دانشگاه الزهرا (س) برگزار می مي شود، اظهار کرد: روسای دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی شرکت کننده در این نشست در خصوص نقش محوری آنها و همچنين کمک به حکومت در شرایط تحریم، هم اندیشی می کنند.

وی افزود: روسای دانشگاه ها و همچنين برخی وزیران کابینه شامل وزرای کار و همچنين صنعت در حوزه های تحلیل سیاست های ملی اشتغال، وضعیت اجتماعی و همچنين فرهنگی در ارتباط با تحریم سخنرانی و همچنين این موضوعات را بررسی می کنند.

رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت، خاطرنشان کرد: به منظور بهره بري و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و همچنين هم اندیشی دانشگاه و همچنين حکومت در زمان تحریم در شرایط فعلی، روسای دانشگاه های سطح یک و همچنين موسسه های پژوهشی و همچنين فناوری بارها جلساتی برگزار کردند.

وی افزود: دانشگاه ها برای کمک به حکومت در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف اعلام آمادگی کردند و همچنين گام نخست را با تشکیل خوشه های مطالعاتی در حوزه های اقتصاد خرد و همچنين کلان، آب، انرژی، حمل و همچنين نقل شکل دادند.

به گفته ذاکری، دانشگاه علم و همچنين صنعت پیش از این در حوزه حمل و همچنين نقل فعال شده است و همچنين سایر دانشگاه ها نیز در دیگر حوزه‌ها فعالیت خود را آغاز نموده اند.

دکتر ذاکری گفت: دانشگاه های فعال در خوشه های مطالعاتی از توانمندی سایر نخبگان در دیگر دانشگاه ها برای ارائه راهکارهایی به حکومت، کمک می‌گیرند.

همایش روسای دانشگاه ها فردا در دانشگاه الزهرا برگزار می مي شود. در این همایش، روسای دانشگاه ها و همچنين موسسه های آموزش عالی دولتی، غیردولتی سطح یک، پژوهشگاه‌های پهناور و بزرگ دستگاه‌های اجرایی، اعضای اصلی اتاق بازرگانی ایران، معاونان پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه های پهناور و بزرگ حضور دارند.

همچنین روسای کمیسیون‌های آموزش و همچنين تحقیقات، فرهنگی، صنایع و همچنين معادن، اقتصادی و همچنين اجتماعی مجلس میهمان این نشست خواهند بود. رئیس مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی، تعداد از روسای انجمن‌های علمی و همچنين صاحبان صنایع پهناور و بزرگ کشور از دیگر مدعوین این همایش خواهند بود.

تبیین وضعیت و همچنين چالش‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و همچنين سیاسی کشور در شرایط تحریم و همچنين چگونگی بهره برداری از ظرفیت‌های علمی و همچنين تخصصی جامعه دانشگاهی در مواجهه با چالش‌های احتمالی دو هدف مهم بزرگترین اجلاس روسای دانشگاه های کشور است.

اسحاق جهانگیری دست يار اول رئیس جمهوری، وزرای کار و همچنين رفاه اجتماعی و همچنين صنعت، معدن و همچنين تجارت میهمان ویژه این مراسم خواهند بود. سیاست‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت در توسعه تولید ملی و همچنين اشتغال، نقش توسعه فناوری در ایجاد اشتغال و همچنين کارآفرینی، جلب مشارکت قسمت و بخش غیردولتی و همچنين توسعه سرمایه گذاری، نقش مؤسسات آموزش عالی و همچنين پژوهش و همچنين فناوری در پشتیبانی از سیاست های اشتغال و همچنين کارآفرینی حکومت، نحوه تأمین مواد اولیه، قطعات، تجهیزات و همچنين فناوری‌های مورد نیاز، صنعت و همچنين سایر قسمت و بخش‌های صنعتی و همچنين اجرایی، پشتیبانی از مراکز تحقیق و همچنين توسعه واحدهای صنعتی و همچنين ارتقاء کیفیت کالای ایرانی، نقش دانشگاه ها و همچنين مؤسسات پژوهش و همچنين فناوری در پشتیبانی از سیاست های تولید ملی و همچنين اشتغال محورهای مورد بحث در این همایش است.

رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت: حکومت از نقش محوری دانشگاه‌ها در تحریم بهره‌مند می‌مي شود در تاریخ ۱۶ April 1398 | 1:44 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *