رئیس دانشگاه لرستان تاکید کرد: ضرورت تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌ها برای خنثی‌سازی تحریم‌ها – شریف

رئیس دانشگاه لرستان تاکید کرد: ضرورت تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌ها برای خنثی‌سازی تحریم‌ها – شریف

به نقل از شریف: رئیس دانشگاه لرستان تاکید کرد: ضرورت تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌ها برای خنثی‌سازی تحریم‌ها

رئیس دانشگاه لرستان بر تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌های کشور برای خنثی‌سازی تحریم‌های ظالمانه دشمن تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر خسرو عزیزی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از راهکارهای قانونی دور زدن تحریم‌های ظالمانه دشمن، آن هم است که همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌های کشور در زمینهٔ بهره بري و استفاده از تجهیزات و همچنين امکانات گسترش یابد.

وی بیان کرد: اکنون که در شرایط تحریم هستیم و همچنين برخی تجهیزات دانشگاهی به‌سختی تأمین می‌شوند دانشگاه‌های منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف کشور شامل منطقه پنج می‌توانند با بسط همکاری‌های علمی، آموزشی و همچنين تحقیقاتی، از امکانات و همچنين تجهیزات یکدیگر به‌صورت مشترک بهره بري و استفاده کنند که این خود نوعی راهکار اثرگذار قانونی برای مقابله مؤثر با تحریم‌های دشمن و همچنين خنثی‌سازی اثر این تحریم‌هاست.

رئیس دانشگاه لرستان اضافه کرد: تقویت ظرفیت‌ها و همچنين پتانسیل‌های داخلی کشور ازجمله شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنين حمایت ازاین‌گونه شرکت و همچنين برگزاری استارتاپ‌ها که به‌نوعی زمینه‌سازی برای شناسایی استعدادهاست از راهکارهای مقابله با وابستگی‌های تکنولوژیک و همچنين دانشی به خارج و همچنين بی‌اثر نمودن تحریم‌هاست.

دکتر عزیزی افزود: دانشگاه جامعه‌محور، دانشگاهی است که برای رفع چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه، راهکار ارائه کند و همچنين الآن نیز باید با هم‌اندیشی بین حکومت و همچنين دانشگاه‌ها، راهکارهای اثرگذار خنثی‌سازی تحریم‌ها توسط محققان و همچنين پژوهشگران دانشگاهی کشور ارائه مي شود.

وی ادامه داد: توجه به ظرفیت‌ها و همچنين پتانسیل‌های منطقه‌ای و همچنين استانی در مقابله با تحریم‌های دشمن، نقش مهمی دارد و همچنين خوشبختانه در این راستا دانشگاه لرستان همکاری‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی، تحقیقاتی و همچنين پژوهشی خود را با قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف صنعت و همچنين مدیریت اجرایی، گسترش داده است.

رئیس دانشگاه لرستان اظهار کرد: در دانشگاه لرستان، بسیاری از آئین‌نامه‌های ارتقای اعضای هیئت‌علمی در جهت کاربردی کردن مباحث دانشگاهی اصلاح شده بوده که خود، یک گام مهم در راستای توجه به بومی‌سازی و همچنين کاربردی‌سازی مباحث آموزشی دانشگاهی است و همچنين نتیجه‌اش، تقویت تولید ملی و همچنين اقتصاد دانش‌بنیان و همچنين کاهش وابستگی به دیگر کشورهاست.

دکتر عزیزی تصریح کرد: اصل خودیاری و همچنين خودباوری، باید بیش‌ازپیش، در حوزه‌های مهم و همچنين زیربنایی دانشگاهی کشور تقویت مي شود تا بتوانیم در همه زمینه‌ها روی پای خودمان بایستیم و همچنين اقدامات خصمانه دشمنان همچون تحریم‌ها، بر اقتصاد کشور تاثيرات و همچنين اثرات مخربی نداشته باشد.

رئیس دانشگاه لرستان یادآور شد: هرچقدر ارتباط بین دانشگاهیان و همچنين سایر قسمت و بخش‌های جامعه مثل قسمت و بخش‌های صنعت و همچنين کشاورزی، تقویت مي شود دانشگاه نقش اثرگذارتری در رفع چالش‌ها خواهد داشت و همچنين درنتیجه، اقتصاد کشور یک اقتصاد مستقل و همچنين قدرتمند خواهد شد که تحریم‌ها، قادر نخواهند بود آن هم را ضعیف کنند.

 

دکتر عزیزی گفت: نقش دانشگاه در یک منطقه یا یک شهرستان، باید به‌گونه‌ای باشد که در صورتي که یک زمانی دانشگاه تعطیل شد منطقه از فقدان دانشگاه دچار خسارت‌های زیان باری مي شود.

رئیس دانشگاه لرستان با تاکید بر اینکه باید در دانشگاه نظام اطلاع‌رسانی فعالی از بازار کار ایجاد مي شود و همچنين اطلاعات راهبردی محیط کسب‌وکار و همچنين بازار را برای تحلیل مستمر فعالیت‌های بازار انجام بدهد، یادآور شد: دانشگاه یک روز در هفته باید میزبان یکی از شرکت‌های پهناور و بزرگ استان منطقه یا حتی کشور باشد تا تجربه مدیران به دانشجویان انتقال یابد.

وی عنوان کرد: دانشجویان برای حرفه‌ای شدن باید در حین کار، بیاموزند به‌صورت واقعی در تعامل سازنده با محیط کار و همچنين مبتنی بر عمل و همچنين تجربه، آموزش‌های مفید و همچنين کاربردی را بیاموزند تا ارائه آموزش‌ها به‌صورت کاملاً اثرگذار و همچنين کاربردی باشد.

 

عزیزی افزود: جامعه باید دانشگاه محور باشد یعنی دانشگاه اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن جامعه بوده و همچنين مرجعیت علمی داشته باشد.

رئیس دانشگاه لرستان در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های هم‌جوار و همچنين دانشگاه‌های یک منطقه، باید تفاهم‌نامه‌های همکاری‌های مشترک با همدیگر را افزایش بدهند.

رئیس دانشگاه لرستان تاکید کرد: ضرورت تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌ها برای خنثی‌سازی تحریم‌ها در تاریخ ۱۶ April 1398 | 3:44 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *