لزوم به‌روزرسانی قوانین گزینش کشور/ نیاز هیئت‌های گزینش به سه اصل؛ صحت، سلامت و همچنين سرعت – شریف

لزوم به‌روزرسانی قوانین گزینش کشور/ نیاز هیئت‌های گزینش به سه اصل؛ صحت، سلامت و همچنين سرعت – شریف

به نقل از شریف: لزوم به‌روزرسانی قوانین گزینش کشور/ نیاز هیئت‌های گزینش به سه اصل؛ صحت، سلامت و همچنين سرعت

دبیر هیئت عالی گزینش کشور با اشاره به سه اصل اساسی مورد نیاز در هیئت‌های گزینش اظهار داشت: ما امروزه به سه اصل صحت، سلامت و همچنين سرعت در هیئت‌های گزینش خود نیاز داریم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست هم‌اندیشی شورای دبیران ده‌گانه هسته‌های گزینش کارکنان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور صبح امروز (دوشنبه)، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر نقویان، دبیر هیئت عالی گزینش کشور، محمد رضائیان، مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم، فدایی، مدیرکل نظارت و همچنين تعیین صلاحیت هیئت عالی گزینش کشور و همچنين دبیران منطقه ها و مناطق ده‌گانه هسته‌های گزینش کارکنان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی در محل این وزارت خانه برگزار شد.
حجت‌الاسلام نقویان، در این نشست با اشاره به اینکه هیئت عالی گزینش درصدد به‌روزرسانی قوانین است اظهار داشت: متأسفانه در کشور ما اصلاح قوانین پروسه دشواری است. امروز نقطه‌ای که همگی در آن هم اتفاق‌نظر داریم موضوع تغییر قوانین است. ما حتی نیازمند به‌روزرسانی دین خود هستیم چه رسد به قوانین گزینش. متأسفانه گاهی برخی از گزینش‌ها صرفاً به گزینش اعتقادی متمرکز می‌مي شود که این شیوه غلطی است. گزینش باید در همه ابعاد بوده و همچنين تنها وظیفه ما بررسی اعتقادی اشخاص نیست.
وی با بیان اینکه وضعیت امروز اداره‌های کشور در برخورد با ارباب‌رجوع، نتیجه عملکرد سال شمسي‌های قبل  هسته‌های گزینش در کشور است اظهار داشت: آیا خود ما امروز از نحوه برخورد کارکنان با ارباب‌رجوع راضی هستیم؟ نباید سخت‌گیری‌های بی‌مورد وجود داشته باشد. در صورتي که چنین سخت‌گیری‌هایی صورت بگیرد نتیجه آن هم گريز و فرار مغزها خواهد بود. نقش هسته‌های گزینش نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف در نگه‌داشتن نیروهای نخبه کشور زیاد است.
دبیر هیئت عالی گزینش کشور با اشاره به سه اصل اساسی موردنیاز در هیئت‌های گزینش اظهار داشت:  ما امروزه به سه اصل صحت، سلامت و همچنين سرعت در هیئت‌های گزینش خود نیاز داریم. پيشامد جديد دیگر پيشامد جديد تفکیک قانون و همچنين مجری قانون است. یک متن واحد می‌تواند به شیوه‌های متفاوتی اجرا مي شود. باید سعی کنیم در قوانین موجود نیز خوانش‌های درست‌تری انجام دهیم. نباید هیچ‌گاه فراموش کنیم که مباحث اعتقادی تنها ملاک مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای گزینش نیست بلکه باید دیگر ابعاد را نیز در گزینش اشخاص دخیل کنیم.
محمد رضائیان، مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری نیز با ارائه گزارشی نسبت به عملکرد دبیران منطقه ها و مناطق ده‌گانه کشور درزمینهٔ گزینش، اظهار داشت: در سال شمسي ۱۳۹۷ از مجموع ۵۲هزار پرونده، ۲۲ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفته که از این میزان نیم قسمت و بخش رد شده و همچنين ۹۹٫۵ قسمت و بخش تائید شده است. از میان ۹۹٫۵درصد گزینشی که مورد موافقت و همچنين تائید قرار گرفته، ۱۵ قسمت و بخش به صورت رسمی و همچنين پیمانی بوده و همچنين ۸۵درصد به‌صورت قراردادی، روزمزد و همچنين سایر اشکال همکاری.
وی تصریح  کرد:  ۹۵درصد فعالیت‌های مرکز به بررسی پرونده‌ها برای تمدید قرارداد اختصاص‌یافته است و همچنين در این حوزه گزینش چندانی وجود ندارد. تکیه اصلی گزینش درزمینهٔ نیروهای پاره‌وقت بوده که این تکیه صحیح نیست و همچنين نیاز به اصلاح دارد. ما باید تأثیرگذاری گزینش را در مسیر اصلی خود قرار دهیم.
در ادامه نشست چند تن از دبیران منطقه ها و مناطق به طرح موضوعاتی درزمینهٔ گزینش پرداختند.
صمدانیان، مسئول هسته گزینش اصفهان با اشاره به بی‌توجهی نسبت به چارت سازمانی گزینش‌ها خاطرنشان کرد: برخی روش‌های گزینش همچون استشهاد محلی و همچنين مصاحبه‌های سطحی و همچنين … قدیمی شده و همچنين نیازمند شیوه‌های نوین گزینش هستیم.
اجاقی، مسئول هسته گزینش کردستان نیز خاطرنشان کرد: متأسفانه نسبت به ساختار گزینش در کشور غفلت گرفته شده است. حضرت آقا در بیانات خود در ابلاغ سیاست‌های کلی نظام به این موضوع تأکید داشته‌اند که گزینش بایستی به سمت روش‌های نوین سوق داده مي شود.
وی در ادامه سخنان خود گفت: متأسفانه هنوز ردیف بودجه‌ای برای هسته‌ها اختصاص داده نشده است. همچنین قوانین مرتبط به گزینش به اطلاع مدیران دستگاه‌ها نمی‌رسد. روابط انسانی قوی بین گزینش و همچنين دستگاه‌های مربوطه وجود ندارد.
میرزایی، مدیر هسته گزینش کرمان نیز خاطرنشان کرد: مدیران گزینش در برخی منطقه ها و مناطق حکم و همچنين ابلاغی ندارند و همچنين این موضوع سبب شده که در برخی موارد با مشکل مواجه شویم.
محمد ظاهری، مدیر گزینش دانشگاه علامه طباطبایی و همچنين رئیس منطقه یک نیز در این نشست با اشاره به لزوم تشکیل کمیته‌هایی در این قسمت و بخش اظهار داشت: گزینش، شجره امام و پيشوا راحل است. تا امروز کسی این شجره را هرس نکرده است. در صورتي که می‌خواهیم این شجره به میوه‌دهی مطلوب خود ادامه دهد بایستی آن هم را هرس کنیم.
به گفته وی، ازجمله اقدامات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در این زمینه تشکیل کمیته‌هایی همچون کمیته منابع انسانی، کمیته تحلیل قوانین و همچنين آئین‌نامه‌ها و همچنين کمیته تحلیل مواد آموزشی و همچنين پژوهشی می‌باشد. تشکیل این کمیته‌ها می‌تواند موجب تحول بنیادین گزینش مي شود و همچنين دانشگاه علامه طباطبایی آمادگی خود را در تحقق این کمیته‌ها در قالب تفاهم‌نامه‌هایی را اعلام می‌کند.
ه.ع۷۳/ل.م۵۴

لزوم به‌روزرسانی قوانین گزینش کشور/ نیاز هیئت‌های گزینش به سه اصل؛ صحت، سلامت و همچنين سرعت در تاریخ ۳ April 1398 | 4:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *