لزوم نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در کمک به رفع معضلات ملی و همچنين منطقه‌ای – شریف

لزوم نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در کمک به رفع معضلات ملی و همچنين منطقه‌ای – شریف

به نقل از شریف: لزوم نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در کمک به رفع معضلات ملی و همچنين منطقه‌ای

دکتر مجتبی صدیقی دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان در دیدار با رؤسا و همچنين معاونان دانشجویی دانشگاه‌های خراسان شمالی اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید در کنار تربیت دانشجویان، به رفع معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين چالش‌ها به‌صورت ملی و همچنين منطقه‌ای کمک کنند و همچنين این امر هم‌اکنون باید در اولویت کاری آنان قرار گیرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، دکتر صدیقی در این دیدار که به میزبانی دانشگاه بجنورد برگزار شد گفت: دانشگاه‌ها در استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف کشور باید مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات مرتبط به حوزه خود را احصا کنند و همچنين برای رفع آنان راهکارهای علمی و همچنين عملی ارائه دهند.
وی درخصوص دانشگاه‌های علمی و همچنين کاربردی گفت: محصولات این مراکز باید وارد بازار مي شود و همچنين نیازهای فوری هر منطقه را رفع کنند.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان تصریح کرد: هم‌اکنون دانشگاه‌های فرهنگیان در سطح کشور زیر نظر وزارت آموزش‌وپرورش خواهند بود و همچنين نمی‌توانیم آنان را از نظر اعتباری کمک کنیم که این امر نیز موجب شده است تا این مراکز با معظلات و مسائل و مشکلات زیادی مواجه شوند.
دکتر صدیقی بر هم‌افزایی دانشگاه‌ها با یکدیگر تأکید کرد و همچنين گفت: گره‌ها و همچنين مسائلی که اعتباری نباشند را چاره‌اندیشی خواهیم کرد.
وی بابیان اینکه دانشگاه‌ها باید از اعتبارات معطل در سایر فضاهای دانشگاهی و همچنين آموزشی بهره گیرند، گفت: حکومت در این خصوص تصمیم‌گیرنده است، برخی از فضاهای معطل‌مانده را به سایر مراکز به‌صورت موقت و همچنين یا دائم انتقال می‌دهد. در صورتي که در این خصوص در استان فضا و همچنين امکانات وجود دارد وزارت خانه پیگیر خواهد شد.
دکتر صدیقی تأکید کرد: توسعه کمی آموزش را افتخار می‌دانیم و همچنين هم‌اکنون آموزش عالی آبروی نظام است.
وی با بیان اینکه هیچ جوانی در کشور برای وارد شدن به دانشگاه هم‌اکنون مشکل ندارد و همچنين وارد شدن به دانشگاه‌ها دیگر رؤیا نیست، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در دانشگاه‌های دولتی صندلی خالی وجود ندارد این امر در دانشگاه‌های غیردولتی بیشتر به چشم می‌خورد.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان در ادامه گفت: در قالب طرح آمایش، تمامی ظرفیت‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات دانشگاه‌های سراسر کشور احصا خواهد شد.
وی افزود: خروجی دانشجویان در مقطع لیسانس ۳۵۰ هزار فرد يا شخص است که ظرفیت رشته‌های کارشناسی ارشد نیز به همین میزان است.
همچنین در این نشست رؤسا و همچنين معاونان دانشگاه‌های استان خراسان شمالی به بیان پیشنهادات و همچنين نقطه نظرات خود پرداختند.
ل.س۴۲/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

لزوم نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در کمک به رفع معضلات ملی و همچنين منطقه‌ای در تاریخ ۴ April 1398 | 2:07 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *