ممنوعیت چاپ پایان‌نامه‌ها؛ زمینه‌ساز کاهش وابستگی کشور به ارز در شرایط تحریم – شریف

ممنوعیت چاپ پایان‌نامه‌ها؛ زمینه‌ساز کاهش وابستگی کشور به ارز در شرایط تحریم – شریف

به نقل از شریف: ممنوعیت چاپ پایان‌نامه‌ها؛ زمینه‌ساز کاهش وابستگی کشور به ارز در شرایط تحریم

دکترمحمد تقی نظرپور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين دبیر کمیته مدیریت سبز این وزارت درخصوص ممنوعیت چاپ پایان‌نامه‌ها و همچنين نقل از‌های علمی توسط دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی گفت: این اقدام به صرفه‌جویی مالی و همچنين ‌کاهش وابستگی کشور به ارز به‌ویژه در شرایط تحریم کمک شایانی می‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور به اهمیت این موضوع در کمک به حفظ محیط زیست اشاره کرد و همچنين گفت: چنانچه تعداد تقریبی سالانه پایان‌نامه‌های کشور حدود ۲۰۰ هزار عدد و همچنين تعداد صفحات هر پایان‌نامه به روش متوسط ۱۰۰ صفحه و همچنين در پنج ورژن و نسخه تکثیر مي شود؛ با حذف کاغذی این پایان‌نامه‌ها، حداقل یکصد میلیون ورق کاغذ A 4 صرفه‌جویی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این اقدام یعنی جلوگیری از قطع سالانه حداقل ۵هزار درخت صنوبر ۱۰ ساله از جنگل‌های موجود، ضمن اینکه این اقدام به صرفه‌جویی مالی، کاهش وابستگی کشور به ارز به‌ویژه در شرایط تحریم و همچنين همچنین به کاهش فضاهای فیزیکی مورد نیاز برای نگهداری آنها در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی نیز کمک شایانی مي کند.

دکتر نظرپور به پیشگامی دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات پژوهش و همچنين فناوری در این زمینه اشاره کرد و همچنين گفت: این اقدام به همراه سایر اقدام‌هایی که مؤسسات آموزش عالی در چند سال شمسي قبل در حوزه مدیریت سبز انجام داده‌اند بسیار با اهمیت است و همچنين دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی باید حذف تدریجی ظروف پلاستیکی و همچنين یک‌بار مصرف را نیز آغاز کنند.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

 

 

ممنوعیت چاپ پایان‌نامه‌ها؛ زمینه‌ساز کاهش وابستگی کشور به ارز در شرایط تحریم در تاریخ ۱۶ April 1398 | 4:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *