نشست روسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد – شریف

نشست روسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست روسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

بیست و همچنين سومین نشست روسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و همچنين رئیس دبیرخانه نشست، با اشاره به ظرفیت‌های تک‌تک دانشگاه‌های کشور به اهمیت همکاری دانشگاه‌ها و همچنين هم‌افزایی آنان در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور اشاره کرد و همچنين این اجلاس را نقطه عطفی برای ایجاد این همکاری دانست.
در ادامه دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد  ضمن ابراز خرسندی از میزبانی این نشست اظهار داشت: دانشگاه فردوسی مشهد توانسته است علی‌رغم محدودیت‌ها و همچنين سختی‌ها مسیر پیشرفت و همچنين ارتقای خود را بپیماید. 
وی با اشاره به شعار دانشگاه که منسوب به حکیم ابوالقاسم فردوسی است، خرد، دانش و همچنين راستی را سرلوحه رسالت و همچنين فعالیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد دانست.
حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در‌خصوص توانمندی‌های دانشمندان و همچنين دانشگاهیان ایرانی در رسیدن به دستاوردهای فناوری و همچنين علمی سخنرانی نمود و همچنين خودکفایی در قسمت و بخش نظامی را حاصل این پیشرفت‌ها در سال شمسي‌های بعد از انقلاب اسلامی توصیف کرد. 
وی تحریم‌ها را نه تنها عامل بازدارنده، بلکه عاملی برای پیشرفت در مسیر فناوری‌های نوین در ایران عنوان کرد. 
دکتر عاملی در ادامه سخنان خود گفت: دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از سه دانشگاه قدیمی کشور به روش قطع مرجع و همچنين منبعی برای توسعه کشور بوده و همچنين در آن هم نقش به‌سزایی دارند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز در ادامه این اجلاس در‌خصوص مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنين نقش تيم‌های معارف اسلامی سخنرانی کرد.
 به گفته وی، تيم‌های معارف اسلامی ماموریت و همچنين مسئولیت خطیری در فرهنگ‌سازی و همچنين پاسخ به شبهات نسل امروز که در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل خواهند بود دارند.
در ادامه این نشست دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، به تشریح نظام یکپارچه پژوهش و همچنين فناوری در کشور پرداخت و همچنين آن هم را ضروری و همچنين اثربخش توصیف کرد. 
وی اهمیت اجرای این طرح را دوری از موازی‌کاری و همچنين همچنین اجرای پژوهش‌های ضرورت‌محور و همچنين منطبق با نیازهای واقعی صنعت و همچنين جامعه عنوان کرد.
در پایان این نشست روسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور به طرح مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات دانشگاه‌ها و همچنين ارائه راه‌کارهایی برای حل این مسائل پرداختند.
این اجلاس با سخنان و همچنين جمع‌بندی دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به پایان رسید.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷ 

نشست روسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد در تاریخ ۷ April 1398 | 12:35 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *