وجود دانشگاه‌های تک جنسیتی یک حق انتخاب برای خانواده‌‌هاست – شریف

وجود دانشگاه‌های تک جنسیتی یک حق انتخاب برای خانواده‌‌هاست – شریف

به نقل از شریف: وجود دانشگاه‌های تک جنسیتی یک حق انتخاب برای خانواده‌‌هاست

دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان گفت: وجود دانشگاه‌های تک جنستی یک حق انتخاب برای خانواده‌های ایرانی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کوثر، دکتر مجتبی صدیقی در بازدید از دانشگاه کوثر و همچنين در نشست با ریاست این دانشگاه، وجود دانشگاه‌های تک جنستی را یک حق انتخاب برای دانشجویان دانست و همچنين افزود: با توجه به وجود اقوام و همچنين فرهنگ‌های متنوع در کشور و همچنين بنا بر خواسته ‌و همچنين تمایل برخی از خانواده‌ها دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور ایجاد شده است.
وی بر توسعه دانشگاه‌های تک جنستی به‌خصوص برای بانوان تأکید کرد و همچنين گفت: دانشجویان باید آزادی عمل در انتخاب دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشند.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان افزود: دانشگاه کوثر در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل فضای فیزیکی، خوابگاهی، ورزشی نیاز به کمک و همچنين حمایت دارد که پیگیر‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در این خصوص انجام خواهد شد.
وی از لزوم همراهی، همفکری و همچنين انسجام برای بهره بري و استفاده از زیرساخت‌های موجود در خراسان شمالی برای بهبود شرایط دانشگاه کوثر سخن گفت و همچنين خاطرنشان کرد: به علت کمبود فضا، محدودیت‌هایی در دانشگاه کوثر وجود دارد که تلاش می‌کنیم در حوزه دانشجویی تا حد امکان معظلات و مسائل و مشکلات حل مي شود .
در ادامه ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه کوثر باید از طریق بودجه سه‌درصدی توسعه متوازن که برای استان‌هایی مانند خراسان شمالی اختصاص پیدا می‌کند، برای اجاره املاک بهره بري و استفاده کند و همچنين این امر نیازمند رایزنی با مدیران استان است.

 

سراهای دانشجویی دانشگاه کوثر نیاز به اهتمام ویژه وزارت علوم دارد

دکتر علیرضا حسینی رییس دانشگاه کوثر اظهار داشت: در سال شمسي ۱۳۹۷ پنج خوابگاه دانشجویی راه‌اندازی و همچنين تجهیز شده و همچنين اکنون نیاز به اهتمام ویژه وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری دارد.
وی با بیان اینکه موافقت اصوالی تأسیس دانشگاه کوثر در سال شمسي ۱۳۹۰ و همچنين مجوز قطعی آن هم در سال شمسي ۱۳۹۱ صادر شد، افزود: هم اکنون بیش از ۲ هزار و همچنين ۸۳۰ دانشجو در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و همچنين فنی و همچنين مهندسی این دانشگاه تحصیل می‌کنند.
دکتر حسینی تصریح کرد: روند ساخت سایت دانشگاه کوثر سال شمسي ۹۳ آغاز شد که اعتبار اولیه آن هم از محل منابع سفر مقام معظم رهبری تأمین شد و همچنين به تا حال با صرف بیش از ۵۵ میلیارد ریال، حدود ۶۰ قسمت و بخش پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با اعلام اینکه دانشگاه کوثر به عنوان تنها مرکز آموزش عالی تک جنسیتی شرق کشور با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است ادامه داد: اکنون این دانشگاه برای جبران کمبود فضای آموزشی، اداری و همچنين نیز خوابگاهی به ناگزیر از فضاهای استیجاری بهره بري و استفاده می کند و همچنين  با اشاره به توانایی بالای این دانشگاه از نظر علمی و همچنين نرم‌افزاری، خواستار مساعدت دستگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف استان برای رفع نیازهای فیزیکی این دانشگاه شد.
دکتر حسینی ادامه داد: در سال شمسي ۹۷ پنج ساختمان خوابگاه برای رفاه حال دانشجویان غیر بومی تجهیز شد و همچنين در سال شمسي جدید درصدد راه‌اندازی و همچنين تجهیز دو خوابگاه دیگر هستیم  و همچنين همه خوابگاه‌ها مجهز به اتاق مشاوره، تربیت بدنی و همچنين بوفه خواهند بود.
گفتنی است بازدید از خوابگاه‌ها و همچنين واحد ارزیابی تندرستی و همچنين مشاوره ورزشی دانشگاه کوثر از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حضور رئیس نهاد مسائل دانشجویان در این دانشگاه بود.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

وجود دانشگاه‌های تک جنسیتی یک حق انتخاب برای خانواده‌‌هاست در تاریخ ۴ April 1398 | 8:32 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *