پارک‌های علم و همچنين فناوری؛ مسئول برآورده کردن نیازهای نهان شهروندان و مردم شهر – شریف

پارک‌های علم و همچنين فناوری؛ مسئول برآورده کردن نیازهای نهان شهروندان و مردم شهر – شریف

به نقل از شریف: پارک‌های علم و همچنين فناوری؛ مسئول برآورده کردن نیازهای نهان شهروندان و مردم شهر

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، گفت: پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان، مسئول برآورده کردن نیازهای نهان شهروندان و مردم شهر که روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند، خواهند بود و همچنين ما باید نیازها و همچنين نگرانی‌های دوستداران محیط‌زیست در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل هوا، آب و همچنين خاک را نیز در نظر بگیریم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان، دکتر مسعود برومند در آئین قدردانی از سرويس ها و خدمات شایسته دکتر سید مهدی ابطحی و همچنين معارفه دکتر جعفر قیصری، سرپرست شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان که در محل سالن سروش این شهرک برگزار شد، اظهار داشت: مسئولیت پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز رشد باید به عهده افرادی باشد که بدانند ایجاد یک شرکت دانش‌بنیان، کار ساده‌ای نیست و همچنين چه فرایندها و همچنين سختی‌هایی به همراه دارد.

وی افزود: ما به مسئولانی نیاز داریم که راست بگویند، درست عمل کنند و همچنين در صورتي که بدانند که یک واحد فناوری مشکلی دارد، شب‌ها نتوانند راحت بخوابند.

دکتر برومند، شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان را یک نهاد پیشتاز دانست و همچنين تاکید کرد: برای پیشتاز بودن باید هزینه زیادی کرد و همچنين همچنين و علاوه بر تغییر‌پذیری بالا، زندانی قوانین و همچنين مقررات نبود.

وی خاطر نشان کرد: شاید بسیاری از شهروندان و مردم شهر با مفهوم پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان به خوبی آشنا نباشند ولي بايد توجه داشت با توجه به اینکه انتظار دارند که برای آن هم‌ها کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل ایجاد و همچنين شأن آن هم‌ها به عنوان یک ایرانی در جامعه حفظ مي شود، جزو بهره‌مندان شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان محسوب می‌شوند.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم با تاکید براینکه ایجاد کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل برای شهروندان و مردم شهر، جزو وظایف کارآفرینان در پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان است، افزود: شرکت‌های پهناور و بزرگ در خوشه‌های صنعتی نیز باید توسعه یابند و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات فناوری آن هم‌ها حل مي شود که این وظیفه نیز به عهده این مراکز و همچنين شرکت‌های دانش بنیان است.

سرپرست شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان نیز در این مراسم گفت: بهبود مستمر بهره‌وری سازمانی، افزایش کمی و همچنين کیفی تجاری‌سازی دانش فنی، تامین فناوری‌های تولید در صنایع پهناور و بزرگ، ایجاد بازار پهناور و بزرگ بین‌المللی برای محصولات دانش‌بنیان و همچنين مشارکت بیشتر با دانشگاه‌ها از دیگر محورهای کاری این شهرک است.

دکتر جعفر قیصری با تاکید براینکه تغییر نگرش از اتکا به صنایع پهناور و بزرگ به سمت حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان است و همچنين این مطلب، زمینه‌ساز توسعه مراکز رشد و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری است، افزود: شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان نخستین و همچنين پهناور و بزرگ‌ترین مجموعه دانش‌بنیان در کشور و همچنين پیشگام در بسیاری از تصمیم‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه تمرکز بر اصلاح و همچنين بهبود فرآیندها، افزایش چابکی و همچنين کارایی منابع سازمانی و همچنين بهره‌برداری بهتر از سایر منابع از دیگر محورهای کاری شهرک است، تصریح کرد: نیروی انسانی خلاق، مهم‌ترین عامل توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است که دانشگاه‌ها نقش اساسی در تربیت آنها دارند.

دکتر قیصری تصریح کرد: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به برخی پایان‌نامه‌های دانشگاهی در جهت پاسخگویی به نیازهای شرکت‌های دانش‌بنیان، جهت‌دهی مي شود و همچنين همکاری با صنایع در این ارتباط و رابطه، ضروری است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان و همچنين واحد فناور در شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان، ادامه داد: ارائه دانش فنی خطوط تولید صنعتی و همچنين کیفیت‌گرایی در محصولات دانش‌بنیان برای پیشگام ماندن این مجموعه در سال شمسي‌های آتی ضروری است.

رییس سابق شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان نیز در این آیین گفت: این شهرک در عرصه بین.المللی چهره خوبی دارد و همچنين در یک سال شمسي قبل برای شناساندن بیشتر آن هم در داخل کشور و همچنين اتحاد و همچنين تعامل بهتر با نهاد‌های متنوع و گوناگون و مختلف، تلاش شد.

دکتر سید مهدی ابطحی با بیان اینکه شرایط خوبی نیز در استان اصفهان برای فعالیت شهرک و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شده است، افزود: نگاه نو، پویایی و همچنين شفاف‌سازی بیشتر در یک سال شمسي اخیر در دستور کار مدیریت شهرک بود و همچنين در زمان حاضر همه از فرآیندهای این مجموعه مطلع خواهند بود.

وی شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان را یک نهاد بی‌نظیر خواند و همچنين اظهار کرد: این مجموعه به مدیریت پرانگیزه و همچنين بلندپروازنه و همچنين همچنین حضور فعال در اکوسیستم نوآوری و همچنين سیاست‌گذاری استان نیاز دارد.

در این آئین، دکتر جعفر قیصری به عنوان سرپرست شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان معرفی و همچنين از زحمات دکتر سید مهدی ابطحی رئیس پیشین این شهرک قدردانی شد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

پارک‌های علم و همچنين فناوری؛ مسئول برآورده کردن نیازهای نهان شهروندان و مردم شهر در تاریخ ۱۰ April 1398 | 8:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *