آیین ­نامه اجرایی قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی به تصویب نهایی رسید – شریف

آیین ­نامه اجرایی قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی به تصویب نهایی رسید – شریف

به نقل از شریف: آیین ­نامه اجرایی قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی به تصویب نهایی رسید

هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری، آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را تصویب کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حکومت، تهیه، عرضه و همچنين یا واگذاری آثاری از قبیل رساله، پایان نامه، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب، نقل از یا سایر آثار مکتوب پژوهشی – علمی و همچنين یا هنری اعم از الکترونیکی و همچنين غیرالکترونیکی توسط هر شخص به نيت و اراده انتفاع و همچنين به عنوان حرفه یا کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل، با هدف ارائه کل اثر و همچنين یا بخشی از آن هم توسط دیگری به عنوان اثر خود، جرم و جنايت بوده و همچنين مرتکب یا مرتکبان همچنين و علاوه بر واریز وجوه دریافتی به خزانه حکومت مشمول مجازات می‌مي شود.

آئین نامه فوق با هدف برخورد با مراکز فروش پایان نامه، مقالات علمی و همچنين امثال آن هم و همچنين نیز با رویکرد پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب علمی در سطح مؤسسه تهیه و همچنين تدوین شده است.

همچنین به موجب آئین نامه مذکور، افرادی که با ارائه پایان نامه جعلی موفق به دریافت مدرک تحصیلی شده‌اند، حتی بعد از فراغت از تحصیل، مدرک تحصیلی حاصل از تقلب آنان ملغی الاثر خواهد شد.

آیین ­نامه اجرایی قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی به تصویب نهایی رسید در تاریخ ۲۳ May 1398 | 1:31 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *