رونمایی از ۴ سامانه در دانشگاه گلستان – شریف

رونمایی از ۴ سامانه در دانشگاه گلستان – شریف

به نقل از شریف: رونمایی از ۴ سامانه در دانشگاه گلستان

دکتر مسعود برومند، دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با حضور در دانشگاه گلستان، از سامانه‌های “پزشک خانواده”، “کتابخانه دیجیتال”، “سیستم هشدار زودهنگام کشاورزی” و همچنين “مرکز محاسبات” این دانشگاه رونمایی کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گلستان، دکتر حسین مؤمنی دست يار پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه گلستان و همچنين مجری طرح پزشک خانواده در مورد این سامانه گفت: سامانه پزشک خانواده در قالب طرح پژوهشی و همچنين به سفارش نهاد بیمه سلامت ایران طراحی و همچنين تولید شده است که در راستای نظام ارجاع الکترونیک وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی به انجام فرآیندهای کاری، نظارت و همچنين پایش بر سرويس ها و خدمات مراکز بهداشتی درمانی کل کشور از ابتدای سال شمسي ۹۷ عملیاتی گردیده است.
وی با بیان اینکه این سامانه‌ها توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه گلستان طراحی شده است گفت: مرکز محاسبات دانشگاه گلستان نیز به همت دکتر مسعود بزی جوون عضو هیئت علمی دانشکده علوم پیاده‌سازی شده است و همچنين دارای سرورهای محاسباتی با ۱۴۰ هسته پردازشی با اقتدار و قدرت پردازشی ۳/۴GHz می‌باشد که قابلیت پردازش روی سیستم عامل‌های لینوکس و همچنين ویندوز، مانیتورینگ، پردازش همزمان و همچنين تخصیص پویای منابع را داراست.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه گلستان افزود: کتابخانه دیجیتال دانشگاه گلستان با هدف گردآوری و همچنين عرضه کتابهای ebook مورد بهره برداری قرار گرفت. این کتابخانه قادر است بیش از ۵۰ هزار جلد کتاب و همچنين پایان نامه را در خود جای دهد. در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰۰ عنوان کتاب در این سامانه بارگذاری و همچنين در دسترس اعضای محترم هیئت علمی و همچنين دانشجویان قرار گرفته است. از قابلیت‌های این سامانه امکان مطالعه برخط، قابلیت دانلود منابع، جستجوی کتابها بر اساس عنوان، نویسنده و همچنين موضوع می‌باشد.
دکتر مؤمنی در خاتمه گفت: چهارمین سامانه راه‌اندازی شده سیستم هشدار زودهنگام کشاورزی است که با حمایت مرکز تحقیقات ابر اشیا دانشگاه گلستان و همچنين همت دکتر محمد مقصودلو عضو هیئت علمی دانشکده فنی و همچنين مهندسی گرگان طراحی گردیده است. این سامانه با دریافت، انتقال و همچنين رصد پارامترهای محیطی تاثیرگذار و همچنين با دریافت سرویس از وب سایت‌های هواشناسی، امکان تحلیل هوشمند وضعیت اقلیمی محصولات باغی و همچنين زراعی را فراهم می‌آورد. این سیستم پردازشی با بهره بري و استفاده از مکانیزم‌های داده‌کاوی امکان تشخیص و همچنين پیش‌بینی وقوع پدیده‌های خطرناک در حوزه کشاورزی مانند تنش‌های آبی و همچنين دمایی، انواع بیماری‌های وابسته به پارامترهای محیطی مانند انواع بادزدگی ها، شیوع آفات و همچنين… را داراست. همچنین این سیستم قابلیت‌های نظارتی و همچنين کنترلی هوشمند به منظور پیشنهاد زمان مناسب برای عملیات‌های کاشت و همچنين داشت، زمان مناسب آبیاری، میزان آب مورد نیاز گیاه در زمان‌های متنوع و گوناگون و مختلف را دارد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

رونمایی از ۴ سامانه در دانشگاه گلستان در تاریخ ۱۵ May 1398 | 5:45 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *