ضرورت رعایت قانون توسط موسسات اعزام دانشجو/ یک موسسه مجاز و همچنين هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو پلمپ شدند – شریف

ضرورت رعایت قانون توسط موسسات اعزام دانشجو/ یک موسسه مجاز و همچنين هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو پلمپ شدند – شریف

به نقل از شریف: ضرورت رعایت قانون توسط موسسات اعزام دانشجو/ یک موسسه مجاز و همچنين هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو پلمپ شدند

مدیرکل بورس و همچنين اعزام دانشجویان نهاد مسائل دانشجویان با تأکید بر تشدید نظارت بر فعالیت مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور گفت: در یک ماه اخیر، هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو و همچنين یک موسسه مجاز که ضوابط قانونی را رعایت نکرده‌اند پلمپ شده‌اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از نهاد مسائل دانشجویان، دکتر ابراهیم حاجی‌زاده اظهار داشت: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم خواهند بود باید طبق آئین‌نامه تصويب شده و مصوب قانون هیئت حکومت و همچنين دستورالعمل نظارت بر فعالیت مؤسسات اعزام به دانشجو به خارج از کشور که توسط کارگروه نظارت براین مؤسسات ابلاغ شده است رفتار نمایند؛ در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می‌مي شود.
وی افزود: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور باید با ارائه اطلاعات صحیح و همچنين واقعی به متقاضیان، به آنان درزمینهٔ تحصیل در خارج از کشور راهنمایی و همچنين مشاوره دهند.
دکتر حاجی‌زاده تأکید کرد: مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز باشند ولی طبق مقررات و همچنين ضوابط تخلف داشته باشند لغو مجوز شده و همچنين مؤسسه آن هم‌ها با همکاری نیروی انتظامی پلمپ می‌مي شود.
مدیرکل بورس و همچنين اعزام دانشجویان نهاد مسائل دانشجویان، از لغو مجوز ۱۱۵ مؤسسه اعزام دانشجوی دارای مجوز در سال شمسي‌های اخیر به دلیل عدم رعایت ضوابط قانونی خبر داد و همچنين گفت: به کلیه مؤسسات اعزام به دانشجو هشدار می‌دهیم در صورت عدم رعایت قانون لغو مجوز خواهند شد. در یک ماه قبل نیز هفت مؤسسه فاقد مجوز و همچنين یکی از مؤسسات دارای مجوز به علت تخلف لغو مجوز و همچنين توسط اداره کنترل و همچنين نظارت بر صنوف پلیس امنیت پلمپ شدند.
وی در مورد اشخاص و همچنين مؤسساتی که بدون مجوز فعالیت می‌کنند، گفت: در صورتي که مؤسسه‌ای علاقه‌مند به فعالیت صحیح و همچنين درست درزمینهٔ اعزام دانشجو به خارج از کشور است و همچنين شرایط اولیه قانونی را دارد از مسیر قانونی نسبت به اخذ مجوز اقدام کند.
دکتر حاجی زاده از همکاری پلیس امنیت کشور برای برخورد با مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور فاقد مجوز قدردانی کرد و همچنين گفت: موضوع این نوع از مؤسسات نیز در حال پیگیری است و همچنين سعی می‌مي شود با تمام امکانات در این موارد با جدیت و همچنين حساسیت بیشتری پیگیری مي شود.
دکتر حاجی‌زاده با اعلام اینکه اسامی مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور دارای مجوز در سایت اداره کل بورس و همچنين اعزام دانشجویان به نشانی HTTP://SCHOLARSHIP.SAORG.IR در دسترس عموم شهروندان و مردم شهر است؛ از خانواده‌ها درخواست کرد موارد تخلف مؤسسات را به این اداره کل اعلام نمایند.
ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت رعایت قانون توسط موسسات اعزام دانشجو/ یک موسسه مجاز و همچنين هفت موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو پلمپ شدند در تاریخ ۲۷ May 1398 | 2:12 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *