لزوم تشخیص مخاطبان و همچنين اطلاع‌رسانی توام با ظرافت، صحت و همچنين دقت دررسانه ها/ ایجاد گارگاه های تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان در ۵۳ دانشگاه کشور/ تامین نیاز تخصصی کشور از میان دانش آموختگان دانشگاه ها – شریف

لزوم تشخیص مخاطبان و همچنين اطلاع‌رسانی توام با ظرافت، صحت و همچنين دقت دررسانه ها/ ایجاد گارگاه های تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان در ۵۳ دانشگاه کشور/ تامین نیاز تخصصی کشور از میان دانش آموختگان دانشگاه ها – شریف

به نقل از شریف: لزوم تشخیص مخاطبان و همچنين اطلاع‌رسانی توام با ظرافت، صحت و همچنين دقت دررسانه ها/ ایجاد گارگاه های تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان در ۵۳ دانشگاه کشور/ تامین نیاز تخصصی کشور از میان دانش آموختگان دانشگاه ها

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین تکریم و همچنين تجلیل از خبرنگاران و همچنين اصحاب رسانه گفت: وظیفه اصحاب رسانه در تولید و همچنين نشر خبرهاي جديد و همچنين نقل از‌ها، تشخیص مخاطب و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای ارائه صحیح، مؤثر و همچنين دقیق خبرهاي جديد است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که ظهر امروز (یکشنبه) در محل باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر غلامی با تقدیر از تلاش خستگی‌ناپذیر خبرنگاران در انعکاس و همچنين نشر مطلوب خبرهاي جديد و همچنين اطلاعات علم و همچنين فناوری کشور اظهار داشت: ما در عصر انفجار اطلاعات به سر می‌بریم که این اطلاعات از منابع متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين به‌صورت گسترده منتشر می‌مي شود و همچنين اثرگذاری این اطلاعات در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و همچنين سیاسی بسیار مشهود است.
وزیر علوم بابیان اینکه برای حوزه‌های اطلاع‌رسانی توسط مجموعه نظام حکومتی، نهاد‌ها و همچنين اشخاص حقیقی و همچنين حقوقی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های دقیق و همچنين گسترده‌ای صورت می‌گیرد، گفت: عملکرد مجموعه اطلاع‌رسانی در هر کشوری باید به‌صورت فعال و همچنين پویا باشد و همچنين نگرش بر منابع اطلاعاتی باید مبتنی بر اهداف و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خاص هر سیستم صورت گیرد.
وی افزود: وظیفه و همچنين ایفای نقش تک‌تک خبرنگاران در نشر اطلاعات، تعیین و همچنين تشخیص مخاطب و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای اثرگذاری مطلوب بسیار مهم است.
وزیر علوم با بیان اینکه اخلاق اسلامی در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف زندگی ما باید حضور پررنگ داشته باشد، تصریح کرد: در فضای جهانی با بسیاری از بی‌اخلاقی‌ها روبه‌رو هستیم؛ ولي بايد توجه داشت قطعاً اصالت و همچنين تقدم در نظام اسلامی بااخلاق حرفه‌ای است و همچنين مسلماً اطلاع‌رسانی در نظام اسلامی باید باظرافت و همچنين دقت بیشتری صورت گیرد.
دکتر غلامی در ادامه افزود: صداقت و همچنين تلاش در فعالیت‌های خبرنگاران آموزش عالی را همیشه دیده‌ام و همچنين زحمات آن هم‌ها قابل‌تقدیر است.
وی در قسمت و بخش دیگری از گپ و همچنين گفت با خبرنگاران با مروری بر دستاوردهای و همچنين توفیقات مجموعه آموزش عالی کشور در سال شمسي های اخیر گفت: در زیرمجموعه وزارت علوم بسیاری از دانشگاه‌های دولتی و همچنين غیردولتی قرار دارند که شامل دو هزار دانشگاه، مرکز و همچنين موسسه می‌مي شود که در کنار این‌ها پژوهشکده‌ها و همچنين پژوهشگاه‌های تخصصی نیز فعالیت می‌کنند.
وزیر علوم افزود: تيم بعدی این زیرمجموعه، پارک‌های علم فناوری کشور خواهند بود که در جریان انتقال دانش به تولید فناوری و همچنين ثروت و همچنين اشتغال و همچنين کارآفرینی تلاش می‌کنند و همچنين مراکز رشد نیز تيم دیگری خواهند بود که حامیان ایده‌ها و همچنين طرح‌های فناورانه دانشجویان و همچنين دانش‌آموختگان و همچنين اساتید خواهند بود.
دکتر غلامی بابیان اینکه در جمع خانواده وزارت علوم، آموزش دانشجویان در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف نیز وجود دارد، گفت: تأثیرگذاری این خانواده در جامعه اساسی و همچنين بنیادی است. کشور ما در تربیت نیروی متخصص وظیفه خود را خوب انجام داده است؛ به‌گونه‌ای که تمام نیاز به نیروی متخصص را ازنیروهای فارغ‌التحصیل در دانشگاه‌های خودمان تأمین می‌کنیم.
وزیر علوم با اشاره به توفیقات پژوهش و همچنين فناوری کشور گفت: در حوزه پژوهش، مراکز علمی تلاش زیادی در توسعه پژوهش و همچنين فناوری کشور داشته و همچنين توانسته‌اند نظام جمهوری اسلامی ایران را در موقعیت خوبی در میان کشورهای توسعه‌یافته قرار دهند.
وی بابیان اینکه هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران جزء ۱۶ کشور جهان است که حرف برای گفتن در صحنه علمی دارد، گفت: در سال شمسي‌های اخیر درراستای بهره بري و استفاده از یافته‌های علمی در عرصه اجتماع، با تشکیل پارک‌های عمل و همچنين فناوری و همچنين کمک به توسعه کشور از طریق انتقال علم روبه‌رو شدیم. در وزارت علوم ۱۹۷ مراکز رشد و همچنين ۴۲ پارک علم و همچنين فناوری داریم که با پارک پردیس ۴۳ پارک می‌مي شود که با تعداد زیادی مراکز دانش‌بنیان همکاری می‌کنند. این مراکز و همچنين تلاش‌ها، توسعه دانش بر بستر علم و همچنين فناوری را رقم می‌زنند. انتظار رشد یک‌شبه را نداریم ولی جریان کنونی رو به رشد، امیدوارکننده، مستمر و همچنين پویا می‌تواند باشد.
دکتر غلامی در ادامه گفت: در مسیر انتقال دانش به سطح جامعه فعالیت های خیلی خوبی انجام شده که می‌قدرت به مواردی از قبیل تلاش در جهت حمایت از تحقیقات کاربردی، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی برای وارد شدن به تحقیقات کاربردی، ارتقای اساتید با محوریت پروژه‌های کاربردی، حضور دانشجویان، پژوهشگران و همچنين استادان در حل مسائل جامعه مانند معظلات و مسائل و مشکلات زیست‌محیطی باهدف بهره بري و استفاده دانشگاه‌ها از این نقل از‌ها، ارتباط با صنعت و همچنين همکاری با وزارت خانه های صنعت، معدن و همچنين تجارت، نفت و همچنين نهاد حفاظت محیط‌زیست، همکاری با قطعه سازان خودرو، ارائه توانمندی‌های دانشگاه‌ها در نمایشگاه‌ها و همچنين کمک به دستگاه‌های نیازمند مشاوره، دریافت نیازهای نهاد‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين عرضه در نمایشگاه‌ها و همچنين عقد قرارداد با برخی ارکان‌ها اشاره کرد.
وی در پایان سخنان خود بابیان اینکه، تلاش می‌کنیم آموزش‌های دانشگاهی منطبق و همچنين در راستای تأمین نیازهای کارشناسی کشور صورت گیرد، اظهار داشت: در این راستا کارگاه‌های تجربه و مهارت بالا افزایی برای دانشجویان را در سال شمسي قبل در دانشگاه‌ها برگزار کردیم و همچنين به تا حال ۵۳ دانشگاه این اقدام را انجام داده‌اند.
در ادامه وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به سئوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران حاضر در این نشست، پاسخ داد.
آیین تکریم و همچنين تجلیل از خبرنگاران و همچنين اصحاب رسانه و همچنين نشست خبری وزیر علوم به مناسبت ۱۷ مرداد؛ روز روزنامه نويس و خبرنگار با حضور بیش از ۵۰ روزنامه نويس و خبرنگار، عکاس و همچنين تصویربردار درمحل باغ موزه نگارستان برگزار شد. بازدید از مجموعه باغ نگارستان و همچنين موزه مفاخر علمی و همچنين دانشگاهی خبرنگاران به همراه دکتر غلامی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های این آیین بود.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

لزوم تشخیص مخاطبان و همچنين اطلاع‌رسانی توام با ظرافت، صحت و همچنين دقت دررسانه ها/ ایجاد گارگاه های تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان در ۵۳ دانشگاه کشور/ تامین نیاز تخصصی کشور از میان دانش آموختگان دانشگاه ها در تاریخ ۲۰ May 1398 | 5:53 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *