نشست هماهنگی و همچنين راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D۸ برگزار شد – شریف

نشست هماهنگی و همچنين راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D۸ برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست هماهنگی و همچنين راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D۸ برگزار شد

نشست هماهنگی و همچنين راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D۸، با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، در محل این وزارت برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست بعد از ارائه نقل از دکتر عزیزی مسئول راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D8 از روند پیشرفت‌ها و همچنين هماهنگی‌های گرفته شده درخصوص شکل‌گیری این دانشگاه و همچنين نحوه پذیرش دانشجو برای تحصیل در آن هم، مسئولان حاضر درخصوص مسائل متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين مبتلابه راه‌اندازی این دانشگاه به بحث و همچنين تبادل‌نظر پرداختند و همچنين مواردی به‌عنوان جمع‌بندی نشست به تائید حاضران رسید.
پذیرش دانشجویان صرفاً در مقاطع تحصیلات تکمیلی، مشخص نمودن محل استقرار ستاد مرکزی دانشگاه بین‌المللی D8، تقویت وب‌سایت و همچنين به‌روزرسانی آن هم به زبان انگلیسی و همچنين لزوم انجام مکاتبات و همچنين دستورالعمل پذیرش دانشجو به زبان انگلیسی به جهت بین‌المللی بودن این دانشگاه ازجمله مواردی بود که به تائید حاضران در نشست رسید.
پذیرش دانشجو به‌صورت سیستم شبکه‌ای در دانشگاه D8 و همچنين بهره بري و استفاده از اساتید و همچنين امکانات سایر دانشگاه‌ها با هزینه کرد این دانشگاه، ارسال فراخوان به کلیه دانشگاه‌های کشور برای دعوت از اعضای هیئت‌علمی جهت همکاری آنان با این دانشگاه برای تدریس در رشته‌های تصويب شده و مصوب قانون آن هم، اصلاح آیین‌نامه آموزشی این دانشگاه از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم، معرفی دانشجو از کشورهای عضو و همچنين همچنین سایر کشورها از سوی نهاد مسائل دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه نیز از دیگر مواردی بود که مورد موافقت اعضای حاضر در نشست قرار گرفت.
همچنین مقرر شد نشست‌های هماهنگی برای راه‌اندازی دانشگاه D8 هرماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تشکیل مي شود.
دانشگاه بین‌المللی D8 اولین دانشگاه بین‌المللی در ایران خواهد بود و همچنين کشورهای عضو این دانشگاه از هشت کشور درحال‌توسعه جهان اسلام شامل ترکیه، پاکستان، اندونزی، بنگلادش، مالزی، مصر، نیجریه و همچنين جمهوری اسلامی ایران خواهند بود.
بحث تأسیس دانشگاه D8 از هشت سال شمسي پیش وجود داشت و همچنين مقرر شد این دانشگاه در ایران تأسیس مي شود. چهار سال شمسي پیش دانشگاه بوعلی سینای همدان داوطلب تأسیس این دانشگاه شد و همچنين در آن هم زمان این موضوع در وزارت علوم به میزبانی دانشگاه بوعلی همدان تأیید شد و همچنين در دو سال شمسي قبل نیز مقدمات تشکیل این دانشگاه شکل گرفت و همچنين با مجموعه دبیرخانه تيم D8 هماهنگی‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري صورت گرفت و همچنين اساسنامه آن هم به تصویب اعضای تيم D8 رسید.
پذیرش دانشجو در این دانشگاه از همه کشورهای دنیا و همچنين به‌خصوص با تأکید بر کشورهای تيم D8 صورت خواهد گرفت که می‌تواند به‌صورت بورسیه از کشورهای دیگر و همچنين یا با هزینه شخصی باشد. در این راستا از تمام ظرفیت‌های آموزش عالی ایران و همچنين کشورهای عضو در دانشگاه بین‌المللی D8 بهره بري و استفاده خواهد شد.
گفتنی است در این نشست دکتر خاکی صدیق، دست يار آموزشی وزارت علوم، دکتر سالارآملی، قائم‌مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل، دکتر صدیقی، رئیس نهاد مسائل دانشجویان، دکتر علیزاده، مدیرکل مسائل دانشجویان خارج نهاد مسائل دانشجویان، دکتر ساریخانی، دست يار آموزشی دانشگاه بوعلی سینای همدان، دکتر آرام، مدیر مسائل بین‌الملل دانشگاه بوعلی سینا و همچنين دکتر عزیزی، مسئول راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D8 نیز حضور داشتند.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

نشست هماهنگی و همچنين راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D۸ برگزار شد در تاریخ ۱۷ May 1398 | 8:16 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *