پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و همچنين کشورهای عضو D۸ همکاری‌ها را توسعه می‌دهند – شریف

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و همچنين  کشورهای عضو D۸ همکاری‌ها را توسعه می‌دهند – شریف

به نقل از شریف: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و همچنين کشورهای عضو D۸ همکاری‌ها را توسعه می‌دهند

دکتر داتوکو جعفر کوشاری، دبیر کل نهاد همکاری‌های اقتصادی کشورهای درحال‌توسعه موسوم به D۸ و همچنين هیئت همراه در بازدید از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز، در نشستی درخصوص عملیاتی‌سازی تفاهم‌نامه منعقده و همچنين نیز طرح‌های مورد نیاز و همچنين پیشنهاد شده از سوی ISC به گفت‌وگو و همچنين تبادل نظر پرداختند.

به نقل از اداره روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در این نشست دکتر دهقانی، بر ارتقای روابط بین دو نهاد بین المللی ISC و همچنين D۸ و همچنين نیز ایجاد زیرساختی مناسب برای تامین اطلاعات مورد نیاز D۸ تاکید کرد.
وی همچنین به بیان توانمندی‌های ISC در حوزه‌هایی زيرا و به درستي که بالا بردن کیفیت تحقیقات علمی و همچنين فناوری در کشورهای عضو D۸، ارزیابی دانشگاه‌ها، نشریات و همچنين دانشمندان کشورهای D۸، ارتقای جایگاه نشریات علمی و همچنين تهیه اطلس علم کشورهای عضو D۸ پرداخت.
دکتر داتوکو جعفر کوشاری، دبیر کل نهاد همکاری‌های اقتصادی کشورهای درحال‌توسعه D۸ نیز از همکاری با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ابراز خرسندی کرد و همچنين اظهار داشت: این همکاری می‌تواند هم برای نهاد OIC و همچنين هم برای نهاد D۸ حائز فایده و همچنين اهمیت باشد.
وی ضمن بیان اقدامات گرفته شده توسط D۸ در ایران شامل تاسیس نهاد TTEN در پارک پردیس تهران و همچنين دانشگاه بین‌المللی D۸ در همدان، ابراز امیدواری کرد که در آینده کارگاه‌های مختلفی توسط ISC برای کشورهای عضو D۸ برگزار مي شود.
دکتر کوشاری تاریخچه هدف نهاد D۸ را تشریح و همچنين تاکید کرد: هدف اصلی این است که به جای رقابت کشورهای اسلامی در جوی دوستانه و همچنين تعاملی به تعامل و همچنين همکاری در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی، پژوهشی و همچنين فناوری بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دارای ظرفیت‌های بالایی است و همچنين D۸ مایل است بتواند در جریان مذاکرات جاری به راهکارهایی مشخص برای بهره بري و استفاده بهینه از این امکانات برسد.
دبیر کل نهاد همکاری‌های اقتصادی کشورهای درحال‌توسعه D۸ در پایان یادآور شد: برای پیگیری مصوبات و همچنين نیز انجام طرح‌های پیشنهادی ISC موافقت کلی وجود دارد ولي بايد توجه داشت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا از طریق رایزنی با نهاد‌های دیگر برای تامین هزینه طرح‌ها با هدف بررسي کننده و پروهشگر کردن تمامی پیشنهادها رایزنی مي شود تا بتوانیم در زمانی کوتاه‌تر درخصوص تحقق این پیشنهادها بکوشیم.
در پایان توصیه‌ها و همچنين اولویت‌های متنوع و گوناگون و مختلف توسط اعضای نشست پیشنهاد شد و همچنين ضمن موافقت با طرح‌های پیشنهادی توسط ISC، مقرر شد برگزاری کارگاه‌های ارتقای اثربخشی پژوهش برای کشورهای عضو D۸ به طرح‌ها اضافه مي شود. همچنین، موافقت اولیه برای تاسیس دفتر منطقه ای ISC در مقر اصلی D۸ در استانبول اعلام شد.
گفتنی است در این نشست، الهام اولوداگ، مسئول مسائل نشريات و مطبوعات و همچنين تحلیل تحقیقات، نصیر امینو، مدیر مسائل اداری، قانونی و همچنين داخلی و همچنين هیئت رئیسه و همچنين مدیران تيم‌های قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و همچنين کشورهای عضو D۸ همکاری‌ها را توسعه می‌دهند در تاریخ ۲۸ May 1398 | 9:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *