چهارمین دوره معرفت افزایی همکاران امریه مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم برگزار شد – شریف

چهارمین دوره معرفت افزایی همکاران امریه مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: چهارمین دوره معرفت افزایی همکاران امریه مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم برگزار شد

چهارمین دوره معرفت‌افزایی ویژه همکاران امریه وزارت علوم از سوی مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت در دانشگاه جامع امام و پيشوا حسین(ع) برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، چهارمین دوره معرفت افزایی به مدت ۵ روز با حضور بیش از ۸۰ فرد يا شخص از همکاران امریه مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

مراسم افتتاحیه این دوره، در ساختمان دافوس (ولایت) دانشگاه امام و پيشوا حسین با حضور دکتر محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم، دکتر حسن نادری، دست يار اجرایی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود پاکیزه، نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه امام و پيشوا حسین (ع)، سید مصطفی رضوانی، مدیر نظارت، پیگیری و همچنين مسائل مشمولین مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم و همچنين سخنرانی سردار حسین عیسایی آغاز شد.

سردار عیسایی با اشاره به شکل‌گیری ایده دانشگاه امام و پيشوا حسین در بحبوحه جنگ خاطرنشان کرد: ایده اولیه این دانشگاه در قرارگاه نوح سپاه شکل گرفت. در فاز عملیاتی این دانشگاه از سال شمسي ۶۲ اقدام به جذب دانشجو کرده و همچنين آموزش‌های مرتبط به اعزام به جبهه را انجام می‌داد. دانشگاه امام و پيشوا حسین شامل ۱۱ دانشکده و همچنين پژوهشگاه در ۲ حوزه علوم پایه و همچنين علوم غیر پایه است. همچنين و علاوه بر این دو قسمت و بخش نیز قسمت و بخش پزشکی در قالب مجموعه بقیه‌الله به کسب و کار خود ادامه می‌دهد.

محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم نیز در سخنانی با تشکر از زحمات همکاران امریه در دوره خدمت اظهار داشت: امیرالمؤمنین در خطبه‌ای در نهج‌البلاغه می‌فرمایند که «یَدَ اللَّهِ مَعَ الْجَمَاعَهِ» ما امروز در ایام مبارکی، جماعت پرشوری از جوانان پاک و همچنين مستعد را تشکیل داده‌ایم که بدون شک مسبوق به دعوت مبتکر و همچنين خالق دعای عرفه و همچنين صاحب اسم این دانشگاه بوده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم با اشاره به اینکه دوره ضرورت خود را در دانشگاه امام و پيشوا حسین (ع) گذرانده و همچنين خاطرات خوبی از این دانشگاه نورانی دارد گفت: برای به دست گرفتن مسئولیت‌های فردای ایران خود را آماده کنید. امیدوارم تو بتوانید آینده جامعه خود را متحول کرده و همچنين منشأ خیر در آینده انقلاب اسلامی باشید.

در این دوره، کلاس‌هایی همچون امربه‌معروف و همچنين نهی از منکر با تدریس حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود پاکیزه، فرصت‌ها و همچنين آسیب‌های فضای مجازی با تدریس مهندس زهیر اصفهانی، اهمیت و همچنين جایگاه نماز با تدریس حاج‌آقا مروج، پرسش و همچنين پاسخ فقه سازمانی و همچنين احکام با تدریس حاج‌آقا منتظر، مباحث اقتصاد سیاسی با تدریس دکتر علی قاسمی، سبک زندگی اسلامی با تدریس حجت‌الاسلام فرج‌الله هدایت نیا و همچنين مباحث اعتقادی با تدریس حجت‌الاسلام پاکیزه برگزار شد.

همچنين و علاوه بر این کلاس‌ها، برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی همچون شرکت در نماز جمعه، دعای پرفیض کمیل و همچنين عرفه، ورزش و همچنين بازدید از اماکن و همچنين مجموعه‌هایی همچون کهف الشهدا، باغ موزه دفاع مقدس و همچنين توانمندی‌های دانشگاه امام و پيشوا حسین (ع) همچون نمایشگاه دائمی آب در این دوره برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده بود و همچنين روز پایانی این دوره با تلاوت دعای پرفیض ندبه، اهدای جوایز و همچنين گواهینامه شرکت در دوره برای همکاران امریه به پایان رسید.

گفتنی است دوره‌های معرفت افزایی و همچنين توانمندسازی سربازان امریه باهدف ارتقای سطح معرفتی، بینش سیاسی و همچنين اعتقادی در طول مدت حضور خود در مجموعه وزارت علوم برابر برنامه جذاب و جالب و خوب زمان‌بندی‌شده از سال شمسي ۱۳۹۶ هر شش ماه یک‌بار برگزار شده است؛ اولین دوره از آن هم در شهرستان مقدس قم، دومین دوره در شهرستان نوشهر، سومین دوره در شهرستان مقدس مشهد و همچنين چهارمین دوره نیز در شهرستان تهران برگزار گردید.

ه. ع ۷۳/ ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

چهارمین دوره معرفت افزایی همکاران امریه مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم برگزار شد در تاریخ ۲۶ May 1398 | 3:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *