اجرای دو میلیون و همچنين ۲۰۰ هزار مترمربع پروژه عمرانی در دانشگاه‌های کشور – شریف

اجرای دو میلیون و همچنين ۲۰۰ هزار مترمربع پروژه عمرانی در دانشگاه‌های کشور – شریف

به نقل از شریف: اجرای دو میلیون و همچنين ۲۰۰ هزار مترمربع پروژه عمرانی در دانشگاه‌های کشور

دکتر محمدتقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از اجرای بیش از دو میلیون و همچنين ۲۰۰ هزار مترمربع پروژه عمرانی با متوسط پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۵۰ قسمت و بخش در سطح دانشگاه‌های کشور خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر نظرپور امروز (یک‌شنبه) در حاشیه گشایش نمایشگاه کتاب هفته دفاع مقدس در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امیدواریم بخشی از این پروژه‌ها در بهمن‌ماه یا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: در تمامی دانشگاه‌های کشور پروژه‌های عمرانی شاخصی اجراشده که قسمت و بخش قابل‌توجهی از این پروژه‌ها در هفته حکومت بهره‌برداری شد.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری ادامه داد: در حال حاضر به دلیل نیمه‌تمام ماندن، اولویت کار با پروژه‌های با بیش از ۵۰ قسمت و بخش پیشرفت فیزیکی است؛ همچنین تلاش خواهیم کرد برای تمرکز اعتبارات از شروع پروژه‌های غیرضروری نیز جلوگیری کنیم.
نظرپور در خصوص سفر به استان خوزستان و همچنين بازدید از دانشگاه شهید چمران اهواز، عنوان کرد: هدف از این بازدید بررسی وضعیت و همچنين کمبودهای دانشگاه است تا بتوان با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بیشتر را در اولویت کار قرارداد.
وی با مطلوب خواندن وضعیت اعتبارات عمرانی دانشگاه شهید چمران اهواز از استاندار خوزستان نیز خواست از محل اعتبارات توازن کمک‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به دانشگاه داشته باشد تا بخشی از نیازهای فضاهای کالبدی دانشگاه رفع مي شود.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم در قسمت و بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به افزایش اعتبارات امسال دانشگاه‌ها نسبت به سال شمسي قبل گفت: در قسمت و بخش اعتبارت جاری ۱۷ و همچنين سه دهم قسمت و بخش افزایش داشته‌ایم که با توجه به تورم حال حاضر این افزایش نیاز قسمت و بخش آموزش عالی را تأمین نمی‌کند به همین دلیل رایزنی‌هایی را با نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب وبودجه داشته‌ایم؛ همچنین هفته قبل ۲۰۰ میلیارد تومان برای تغذیه به دانشگاه‌های کشور کمک شد که طرح تقسیم آن هم ارائه‌شده و همچنين در اختیار دانشگاه‌ها قرارگرفته است. همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز در حساب حوزه معاونت دانشجویی است که این هفته طرح تقسیم آن هم ارائه خواهد شد و همچنين به دانشگاه‌ها اعلام می‌مي شود.
دکترنظرپور اضافه کرد: انتظار از حکومت و همچنين نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب وبودجه این است که نیازهای واقعی دانشگاه تأمین مي شود و همچنين از دانشگاه‌ها نیز می‌خواهیم با مدیریت صحیح منابع، نیازهای خود را تأمین کنند تا در صورتي که قرار باشد تخصیص اعتبارات کمتر از ۱۰۰ قسمت و بخش مي شود، نگرانی برای پایان سال شمسي دانشگاه‌ها نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: ۳۷ تا ۳۸ قسمت و بخش از اعتبارات شش ماه اول امسال به دانشگاه‌ها داده‌شده است دکتر نوبخت نیز در جلسه رؤسای دانشگاه‌ها قول چهار قسمت و بخش افزایش را داده‌اند که در صورتي که این مساله بررسي کننده و پروهشگر مي شود حدود ۴۲ قسمت و بخش تخصیص به دانشگاه‌ها داده می‌مي شود؛ البته این وضعیت با ۵۰ قسمت و بخش شش ماه اول سال شمسي فاصله دارد که امیدواریم حکومت بتواند در این زمینه مساعدت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را داشته باشد.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم در خصوص معظلات و مسائل و مشکلات ناشی از سیل اخیر در استان خوزستان نیز بیان کرد: در این زمینه نیز درخواست‌ها و همچنين نیازهای دانشگاه‌ها به ستادهای مربوطه ارجاع داده شده است و همچنين امیدواریم ستاد مربوطه اعتباراتی را به دانشگاه شهید چمران اهواز، اختصاص دهد.
دکتر نظرپور همچنین از قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه شهید چمران اهواز ازجمله دانشکده نفت، دانشکده روان‌شناسی، تالار دانشکده ادبیات و همچنين علوم انسانی، مجتمع آزمایشگاه دانشکده کشاورزی، دانشکده مهندسی علوم آب، بافت ساختمان قدیم دانشکده دامپزشکی، سالن فرهنگی و همچنين هنری دانشگاه، مرکز خلاقیت و همچنين نوآوری، مجتمع خوابگاهی شهید علم الهدی و همچنين حضرت معصومه (س) نیز بازدید کرد.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷

اجرای دو میلیون و همچنين ۲۰۰ هزار مترمربع پروژه عمرانی در دانشگاه‌های کشور در تاریخ ۱ July 1398 | 5:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *