اجرای طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان جدیدالورود از اول مهرماه – شریف

اجرای طرح سراسری  پایش  تندرستی دانشجویان جدیدالورود از اول مهرماه – شریف

به نقل از شریف: اجرای طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان جدیدالورود از اول مهرماه

مدیرکل تربیت بدنی نهاد مسائل دانشجویان گفت: طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان جدید الورود از اول مهرماه در مراکز تندرستی و همچنين مشاوره دانشجویی ۷۱ دانشگاه کشور اجرا و همچنين برای دانشجویان کارنامه سلامت صادر می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از نهاد مسائل دانشجویان، دکتر محمد حسین علیزاده با اشاره به تدوین کارنامه سلامت برای دانشجویان گفت: امسال برای اولین بار در کشور و همچنين به صورت یکپارچه طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدیدالورود توسط ادارات تربیت بدنی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی اجرا می‌مي شود.
وی افزود: زمان اجرای این طرح از آغاز سال شمسي تحصیلی تا پایان ترم اول سال شمسي تحصیلی است و همچنين بر اساس این طرح، وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و همچنين ترکیب بدنی، ساختار قامتی و همچنين آمادگی جسمانی مورد سنجش و همچنين ارزیابی قرار می‌گیرد.
مدیرکل تربیت بدنی نهاد مسائل دانشجویان گفت: بر اساس کارنامه و همچنين نتایج حاصله از طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان که با ابزارها و همچنين آزمون‌های دقیق صورت می‌گیرد؛ در صورت وجود معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين ناهنجاری‌های مرتبط مشاوره‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به دانشجویان برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات جسمی ارائه می‌مي شود و همچنين دانشجویان از سرويس ها و خدمات مراکز تندرستی دانشگاه‌ها بهره بري و استفاده می کنند.
دکتر علیزاده افزود: در سال شمسي قبل علی‌رغم اختیاری بودن این طرح، بیش از ۴۰ دانشگاه در آن هم شرکت کردند و همچنين در سال شمسي جدید با عنایت به الزامی بودن انجام آن هم و همچنين تجهیز ۷۱ مرکز تندرستی در دانشگاه‌ها قطعاً شاهد پوشش جمعیت بیشتری در طرح خواهیم بود.
وی اظهار داشت: در راستای اجرای مطلوب طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان کارگاه آموزشی ” دستیاری مراکز تندرستی و همچنين مشاوره ورزشی” روز ۲۷ شهریورماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنين با حضور ۱۵۰ فرد يا شخص ازکارشناسان آقا و همچنين خانم فعال در زمینه پایش و همچنين تندرستی ادارات تربیت بدنی دانشگاه‌ها برگزار می‌مي شود.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

اجرای طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان جدیدالورود از اول مهرماه در تاریخ ۲۵ June 1398 | 7:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *