بازگشت بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج به کشور – شریف

بازگشت بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج به کشور – شریف

به نقل از شریف: بازگشت بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج به کشور

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های سفر به استان مازندران در نشست شورای دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج، به دلیل فراهم بودن زمینه کاری به کشور بازگشته‌اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ابن نشست که با حضور فرماندار بابل و همچنين نمایندگان بابل در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، دکتر غلامی بابیان اینکه موفقیت‌های خوب این دانشگاه مرهون تلاش‌های پژوهشگران و همچنين اعضای هیئت‌علمی آن هم است، اظهار داشت: وظیفه اخلاقی خود می‌دانم که از زنده‌یاد نوشیروانی تقدیر کنم زیرا ایشان بانی کار خیر و همچنين مروج فرهنگ نیکوکاری است و همچنين نیات خیرخواهانه‌اش در به سرانجام رسیدن دستاوردهای این دانشگاه مؤثر بوده است.
وی در ادامه با اشاره به منابع محدود مالی حکومت گفت: با توجه به شرایط حساس کشور و همچنين کمبود منابع مالی در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف باید به شرایطی فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنیم که وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی کاهش یابد.
دکتر غلامی با تأکید بر ایجاد روحیه امید در دانشجویان گفت: به‌ویژه در دانشگاه‌های صنعتی حتماً باید دانشجویان را به کارآفرینی و همچنين فعالیت در بازار کار و همچنين قسمت و بخش خصوصی امیدوار کنیم.
دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز بابیان اینکه این دانشگاه دارای منابع انسانی نخبه با پتانسیل علمی بالاست، گفت: با تلاش‌های مستمر و همچنين پژوهش‌های کاربردی موفق به کسب رتبه‌های برتر در کشور و همچنين جهان شدیم.
وی همچنین در پایان، انجام پروژه بین‌المللی فارمر، قرار گرفتن نام دانشگاه در لیست ۱۰ دانشگاه معتبر ایرانی در وزارت علوم کشور عراق، پذیرش بیش از ۵۰ دانشجوی خارجی در نخستین سال شمسي کسب مجوز جذب، انتخاب دانشگاه به‌عنوان قطب علمی فناوری نانو در آب، انعقاد بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال قرارداد پژوهشی به تا حال و همچنين کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های کشور بر اساس نظام رتبه‌بندی جهانی تایمز، سایماگو و همچنين شانگهای را جز پاره‌ای از افتخارات این دانشگاه برشمرد.
ر. ب ۴۵/ ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

بازگشت بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج به کشور در تاریخ ۲۶ June 1398 | 8:40 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *