با اجرای طرح ساماندهی، حرکت به سمت تحقق اهداف آموزش عالی نيرو گرفته است – شریف

با اجرای طرح ساماندهی، حرکت به سمت تحقق اهداف آموزش عالی نيرو گرفته است – شریف

به نقل از شریف: با اجرای طرح ساماندهی، حرکت به سمت تحقق اهداف آموزش عالی نيرو گرفته است

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به “اجرایی شدن طرح ساماندهی آموزش عالی در سال شمسي جاری”، تاکید کرد: با علمیاتی شدن این طرح، حرکت به سمت تحقق اهداف و همچنين سیاست‌های آموزش عالی نيرو گرفته و همچنين با شدت بیشتری به پیش خواهد رفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در آیین معارفه دکتر سعدالله نصیری قیداری، سرپرست جدید دانشگاه شهید بهشتی و همچنين تکریم دکتر سید حسن صدوق، رئیس سابق این دانشگاه که امروز (شنبه) در محل سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، تصریح کرد: ماموریت گرا کردن وکیفی‌سازی مراکز آموزش عالی کشور به صورت جدی در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.
وزیر علوم در ادامه با تاکید بر گذار نهاد آموزش عالی از توسعه کمی و همچنين حرکت به سمت کیفی سازی و همچنين ماموریت گرا کردن مراکز آموزش عالی گفت: در حال حاضر تمام دانشگاه ها حتی دانشگاه های کوچک در زمینه پژوهش دستاوردهای مناسبی کسب کرده اند و همچنين از این رو می قدرت گفت افق روشنی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه وجود دارد.
وی با بیان اینکه “تشکر از یک مدیر تشویق مدیر بعدی است”، خاطرنشان کرد: طبیعی است که در شرایط کنونی، سیاست ها و همچنين تلاش های ما این باشد که اعتلای آموزش عالی کشور را که یکی از پایه های نظام اسلامی است، بیش از پیش رشد بدهیم.
وزیر علوم در ادامه افزود: ما قطعاً مسئولیت ها را دائمی نمی دانیم، عقبه جمهوری اسلامی به ما نشان می دهد که همه مسئولان برای خدمت رسانی تلاش می کنند. آنچه که اصل است نیت خیر، صدق در نیت و همچنين تلاش برای انجام صادقانه وظایف است کار باید با معامله با خداوند تبارک و تعالي باشد.
دکتر غلامی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه تربیت نیروی کارشناس و همچنين متخصص را عهده دار شدیم و همچنين به خوبی طی یک و همچنين نیم دهه اوایل انقلاب توانستیم این وظیفه را انجام دهیم و همچنين تامین این نیرو تا قبل از پایان دهه ۷۰ صورت گرفت؛ به گونه‌ای که امروز مدیران ما در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف اجرایی و همچنين تصمیم گیری از فارغ التحصیلان داخلی خواهند بود.
وی تاکید کرد: توجه به مباحث پژوهشی از اوایل دهه ۷۰ در دانشگاه‌ها فعال‌تر شدند و همچنين تا قسمتهاي آخر دهه ۸۰ هم این موضوع مورد توجه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی قرار گرفته به گونه‌ای که امروز هم شاهد دستاوردهای رشد علمی در سطح جهانی هستیم، ولي بايد توجه داشت آنچه که امروزه بیشتر مورد تاکید است دستاوردهای پژوهشی است که باید بتوانند گره گشای معظلات و مسائل و مشکلات داخلی و همچنين مسائل جامعه و همچنين صنعت باشند.
دکتر غلامی در پایان خاطرنشان کرد: طی سال شمسي‌های اخیر نگرانی‌هایی از لحاظ تعدد مراکز آموزش عالی در سال شمسي‌های اخیر به وجود آمد و همچنين خوشبختانه این نگرانی‌ها نیز با تمرکز بر کیفی نگری آموزش عالی رفع شد.
*در حال حاضر، تراز مالی دانشگاه شهید بهشتی مثبت است
دکترسید حسن صدوق، رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی نیز در این آیین، با بیان اینکه درحال حاضر تراز مالی دانشگاه شهید بهشتی مثبت است، گفت: با توجه به رسالت دانشگاه، صرفه جویی در مسائل مالی، ارتقای کیفیت آموزشی، کارآفرینی و همچنين ارتباط جامعه با صنعت دغدغه اصلی مدیریت در سال شمسي های قبل بوده است.
رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی در ادامه با اشاره به فعالیت های آموزشی این دانشگاه گفت: اجرایی کردن طرح تجربه و مهارت بالا آموزی از طریق برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی منظم درسی و همچنين اضافه کردن دروس اختیاری و همچنين کارآفرینی از مهم ترین فعالیت های دانشگاه شهید بهشتی بوده است.
*رساندن مقالات علمی به محصول و همچنين حل معضلات کشور وظیفه ماست
دکتر سعدالله نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی در سخنانی با بیان اینکه “دانشگاه به این جایگاه مناسب نمی رسید؛ مگر با تلاش و همچنين همت مسئولان قبلی و همچنين کارکنان زحمتکش و همچنين پرتلاش”، اظهار داشت: همه ما به دلایل دینی و همچنين اعتقادی به علم و همچنين دانش احترام می گذاریم و همچنين همگی باید دست به دست هم دهیم تا این جایگاه، بیش از پیش ارتقا یابد.
وی همچنین با بیان اینکه ما وظیفه داریم در تولید علم مفید در کشور سرمایه گذاری کنیم، گفت: رساندن مقالات علمی به محصول و همچنين حل معضلات کشور وظیفه ماست و همچنين من در این راه دست همه محققان کشور را می فشارم.
حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی نیز در این آیین گفت: بی شک هرکس در نظام جمهوری اسلامی خدمت کرده، با نيت و اراده خدمت، مسئولیت را بر عهده گرفته است و همچنين از این رو همواره باید به خوبی های دوران قبل هر مدیریتی توجه ویژه کرد.
وی در این آئین با بیان اینکه پاسداشت سرويس ها و خدمات دیگران همواره باید مورد توجه باشد، گفت: امام و پيشوا صادق (ع) سه خصلت فرو بردن خشم، گذشت از خطای دیگران و همچنين کمک با نفس و همچنين مال را برای مدیریت اشخاص عنوان کرده است که باید مورد توجه مدیران کشور قرار گیرد.

در قسمت و بخش پایانی این مراسم، حکم انتصاب دکتر نصیری قیداری توسط وزیر علوم به وی اعطا شد و همچنين بعد از آن هم، دکتر غلامی با اهدای لوح تقدیر از سرويس ها و خدمات دکتر صدوق، رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی قدردانی کرد.
دکتر سعدالله نصیری قیداری هفته قبل با حکم وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به سمت «سرپرست دانشگاه شهیدبهشتی» منصوب شد. وی پیش از این، مسئولیت های مهم علمی و همچنين اجرایی شامل “معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم”، “دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو” و همچنين “نماینده شهروندان و مردم شهر زنجان در مجلس شورای اسلامی” را عهده دار بوده است.

با اجرای طرح ساماندهی، حرکت به سمت تحقق اهداف آموزش عالی نيرو گرفته است در تاریخ ۱۶ June 1398 | 3:44 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *