بلوغ دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی برای به دست گرفتن مسائل اجرایی – شریف

بلوغ دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی برای به دست گرفتن مسائل اجرایی – شریف

به نقل از شریف: بلوغ دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی برای به دست گرفتن مسائل اجرایی

دکتر عبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیر علوم در آیین تقدیر از کارکنان نمونه ستادی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به اینکه “در تلاش هستیم تا اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم”، تاکید کرد: امروز دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی و همچنين فناوری به بلوغ مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای به دست گرفتن مسئولیت‌های اجرایی رسیده‌اند و همچنين ما باید به نقش نظارتی و همچنين سیاست‌گذاری خود برگردیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مراسم تقدیر از کارکنان نمونه ستادی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری امروز (شنبه) با حضور دکتر عبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیر؛ دکتر محمدتقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع؛ دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی؛ دکتر مسعود برومند، دست يار پژوهشی؛ دکتر مسعود شمس قسمت و بخش، مشاور وزیر و همچنين مدیر کل حوزه وزارتی؛ دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل مسائل اداری و همچنين جمعی از مسئولان و همچنين کارکنان ستادی وزارت علوم در سالن شهدای جهاد علمی واقع در وزارت علوم برگزار شد.
در این مراسم دکتر عبدالرضا باقری، اظهار داشت: از همه همکاران گرامی که در انجام ماموریتها به ما کمک می‌کنند تشکر می‌کنم. به خصوص در دوره گذار آموزش عالی ازآنچه درگذشته انجام می‌داد و همچنين آنچه اکنون به دنبال آن هم است. امروزه دانشگاه‌ها و همچنين آموزش عالی به صحنه پاسخگویی به جامعه وارد شده و همچنين به ارائه خدماتی اقدام می‌کند که جامعه به آن هم نیاز دارد. این وظایف جدید در کنار وظایف قبلی ما یعنی تربیت نیروی انسانی و همچنين تولید علم کشور قرارگرفته است.
قائم‌مقام وزیر علوم با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم، گفت: آنچه در آینده باید به دست بگیریم، سیاست گذاری و همچنين نظارت بر دانشگاه‌ها است نه مسائل اجرایی. دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنين مراکز فناوری باید به صحنه اصلی اجرای سیاست ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های آموزش عالی تبدیل شوند. در چنین شرایطی نقش کارکنان ستادی وزارت علوم بیش از پیش اهمیت خواهد داشت.
وی افزود: همه همکاران باید جایگاه خود را کلیدی و همچنين مهم ببینند. امروز دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی و همچنين فناوری به بلوغ مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌های اجرایی رسیده‌اند و همچنين ما باید به نقش نظارتی و همچنين سیاست‌گذاری خود برگردیم.
دکتر باقری با اشاره به انتظارات وزارت علوم از همکاران ستادی خاطرنشان کرد: همکاران ما باید در بازنگری قوانین و همچنين آئین‌نامه‌ها کمک کنند. در این دوره گذار، نقش تو به عنوان کارشناسان باتجربه وزارت خانه می‌تواند یاریگر ما باشد. نقطه دیگر این است که باید به سمت حکومت دیجیتال برویم و همچنين نقش تو در این انتقال بسیار کلیدی است.

‌‌‌‌‌‌‌* معرفی کارکنان نمونه به عنوان الگوهای موفق
دکتر محمدتقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم نیز در آیین تجلیل از کارمندان نمونه ستاد وزارت اظهار داشت: به مناسبت هفته حکومت، وزیر علوم برنامه جذاب و جالب و خوب فشرده‌ای برای بازدید از دانشگاه‌های استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف دارند و همچنين به همین دلیل امکان حضور در این مراسم را نداشتند. پیش از همه هفته حکومت و همچنين روز کارمند را به همه کارمندان و همچنين بازنشستگان مجموعه آموزش عالی تبریک می‌گویم. همه همکاران اداری از نظر من همکاران نمونه خواهند بود.
وی در ادامه با اشاره به فرآیند انتخاب کارمند نمونه اظهار داشت: در این فرآیند، اهدافی شامل ارج نهادن به سرويس ها و خدمات کارمندان متعهد و همچنين کارآمد، معرفی کارمندان نمونه به عنوان الگوهای موفق، ایجاد زمینه‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای بهبود عملکرد کارمندان، تشویق و همچنين ترغیب کارمندان به انجام سرويس ها و خدمات مؤثر، تقویت وجدان کاری و همچنين انضباط اداری و همچنين افزایش رضایت شغلی کارمندان را دنبال می‌کنیم.
دکتر نظرپور در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اعضای رسمی، پیمانی و همچنين قراردادی در سال شمسي قبل در حوزه ستادی در دایره شمول این انتخاب قرار داشتند.
در پایان این مراسم، از همکاران برگزیده (نمونه) و همچنين شایسته تقدیر وزارت علوم با حضور معاونان و همچنين مسئولان وزارت خانه، با اهدای لوح تقدیر شد.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

بلوغ دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی برای به دست گرفتن مسائل اجرایی در تاریخ ۹ June 1398 | 4:32 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *