بین‌المللی‌سازی و همچنين ایجاد دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است – شریف

بین‌المللی‌سازی و همچنين ایجاد دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: بین‌المللی‌سازی و همچنين ایجاد دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، در جلسه شورای دانشگاه کردستان گفت: بین‌المللی سازی و همچنين ایجاد دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم می‌باشد و همچنين دانشگاه کردستان در این زمینه خوب عمل کرده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دکتر غلامی در سفر به استان کردستان، ظهر امروز (شنبه) وزیر علوم در شورای دانشگاه کردستان با اشاره به فعال شدن شورای رسیدگی به مسائل دانشجویان خارجی جهت تسهیل در وارد شدن آنان به دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: ازاین‌پس و همچنين با فعالیت این شورا، امکان وارد شدن دانشجویان خارجی به کشور تسهیل می‌مي شود.
وزیر علوم با تأکید بر اینکه باید آموزش دانشجویان خارجی در مقاطع کارشناسی ارشد و همچنين دکترا پژوهش‌محور باشد، گفت: این دانشجویان چند سال شمسي اول حضور خود در دانشگاه را صرف یادگیری زبان فارسی می‌کنند و همچنين لذا از عهده دروس سخت و همچنين پرحجم برنمی‌آیند و همچنين برای همین باید کار علمی را به‌صورت پژوهشی بیاموزند.
وی افزود: دانشگاه‌های کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با موفقیت سه دوره را پشت سر گذاشته‌اند که دوره نخست از دهه ۶۰ آغاز و همچنين در آن هم به تربیت نیروی انسانی در سطح کارشناسی توجه شد که در این دوره مهندسين و متخصصين قابلی تربیت و همچنين نیاز کشور مرتفع شد.
دکتر غلامی تأکید کرد: در دهه سوم انقلاب، دانشگاه‌ها توانستند گام دوم را برداشته و همچنين در سطح بین‌المللی رتبه علمی و همچنين پژوهشی ایران را ارتقا دهند و همچنين در دهه چهارم انقلاب و همچنين در گام سوم، دانشگاه‌های کارآفرین در حال شکل‌گیری خواهند بود.
وی به رشد پژوهشی مطلوب کشور در سال شمسي‌های اخیر اشاره کرد و همچنين افزود: در سال شمسي‌های اخیر هرروز خبری از ابداع، اختراع، راه‌اندازی نرم‌افزار و همچنين سامانه و همچنين فناوری‌ها و همچنين نوآوری‌های جدید داریم.
دکتر غلامی در ادامه با اشاره به روند تحول دانشگاه‌های جهان اظهار داشت: حرکت ما نیز در این عرصه مطلوب بوده است و همچنين هم‌اکنون با توجه به نیازهای روز دنیا و همچنين شرایط جامعه، مسیر را برای پیوستن به دانشگاه‌های جامعه‌محور طی می‌کنیم.
وزیر علوم تحقیقات و همچنين فناوری به‌سرعت تحولات علمی، فناوری و همچنين پژوهشی در جهان اشاره کرد و همچنين یادآور شد: این فناوری‌ها بااینکه سن زیادی ندارند ولي بايد توجه داشت عمق تأثیرگذاری بسیاری داشته‌اند و همچنين لذا دانشگاه‌ها باید سرعت پژوهشی خود را با سرعت تحولات جهانی همراه کنند تا شهروندان و مردم شهر کشورمان از دستیابی به علم و همچنين فناوری روز دنیا عقب نمانند.
دکتر غلامی ایجاد راهبرد حرکتی به سمت طراحی پویا و همچنين انعطاف‌پذیر را مورد تأکید قرارداد و همچنين گفت: ساماندهی آموزش عالی شروع شده و همچنين هدف آن هم کنترل و همچنين نظام‌مند کردن تعداد مراکز دانشگاهی و همچنين آموزش عالی است که این برنامه جذاب و جالب و خوب در قالب برنامه جذاب و جالب و خوب‌های استانی اجرایی می‌مي شود.
وی افزود: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است دانشگاه‌های کارآفرین را به سمت اتکا بر کار عملی جهت ایجاد کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل حرکت دهیم که این از وظایف اصلی اعضای هیئت‌علمی است و همچنين دانشجوی ما باید هم تجربه و مهارت بالا و همچنين هم کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل داشته باشد و همچنين باید آنان را آماده کنیم تا با خوداتکایی، کارآفرینی کنند.
در ادامه این نشست رئیس دانشگاه کردستان گزارشی از عملکرد این دانشگاه در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف ارائه کرد و همچنين استاندار کردستان نیز با اشاره به پتانسیل مناسب علمی و همچنين پژوهشی در این استان، خواستار گسترش آموزش عالی در کردستان شد.
همچنین در قسمت و بخش پایانی این نشست، روسای دانشکده‌های دانشگاه کردستان دیدگاه‌ها و همچنين نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

بین‌المللی‌سازی و همچنين ایجاد دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است در تاریخ ۲ June 1398 | 3:13 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *