تقویت حوزه فرهنگی؛ تأثیرگذار بر تمامی فعالیت‌های دانشگاه – شریف

تقویت حوزه فرهنگی؛ تأثیرگذار بر تمامی فعالیت‌های دانشگاه – شریف

به نقل از شریف: تقویت حوزه فرهنگی؛ تأثیرگذار بر تمامی فعالیت‌های دانشگاه

دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم گفت: باید بدانیم که رونق حوزه آموزشی و همچنين برطرف شدن بی‌انگیزگی با تقویت حوزه فرهنگی ایجاد می‌مي شود و همچنين تقویت این حوزه بر تمامی مسائل و همچنين فعالیت دانشگاه اثرگذار است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، چهارمین نشست شورای هماهنگی معاونان، مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين نمایندگان وزیر در هیئت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های منطقه ۶کشور، امروز (چهارشنبه) با حضور دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دکتر کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد، مهندس محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين نمایندگان وزیر علوم در هیئت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های این منطقه، به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
دکتر غفاری در این نشست اظهار داشت: حوزه فرهنگی و همچنين دانشجویی صرف ارائه سرويس ها و خدمات به دانشجویان نیست و همچنين درواقع همچنين و علاوه بر آن هم، در این حوزه دانشجویان، مدیریت، چگونگی برقراری ارتباط و همچنين طرح مطالبات را فرامی‌گیرند.
وی تصریح کرد: در حوزه‌ای مانند حوزه آموزش، همه فعالیت‌ها از قبل مشخص و همچنين معین شده است و همچنين کاملاً متغاير و متفاوت با کار فرهنگی است و همچنين همه این‌ها اهمیت کار مسئولان فرهنگی را در دانشگاه‌ها می‌رساند.
به گفته دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، دانشگاه صرفاً آموزش و همچنين پژوهش نیست و همچنين همه ما باید تلاش کنیم که این فکر کردن و انديشيدن را تقویت نموده و همچنين اهمیت حوزه فرهنگی بر همگان مشخص گردد.
وی افزود: مطالبات سنگین؛ چه در درون دانشگاه و همچنين چه در بیرون، در مقابل اختیارات و همچنين منابع و همچنين امکانات کم در حوزه فرهنگی وجود دارد و همچنين نیازمند آن هم است که نگاه جدیدی به این حوزه مي شود.
دکتر غفاری تصریح کرد: دکتر نوبخت رئیس نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه در جلسه روسای دانشگاه‌ها، قول‌های مساعدی در خصوص تخصیص‌های مالی دادند که بخشی از آن هم نیز عملیاتی شده است. البته هزینه‌ها بیشتر می‌باشد و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است از سرمایه‌های دیگر هم به نحو مطلوب بهره بري و استفاده کرد و همچنين سعی مي شود تعامل بین بخشی مناسب در دانشگاه و همچنين با سایر دستگاه‌ها به عمل آید.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم بابیان اینکه بحث پوشش و همچنين حجاب مبحث ساده‌ای نیست و همچنين دارای ابعاد مختلفی است، بیان کرد: این امر در مرحله اول موضوعی فرهنگی و همچنين اجتماعی است؛ ولی ظرفیت این را دارد که به یک پدیده سیاسی تبدیل‌شده و همچنين تقابل ایجاد کند؛ بنابراین باید بسیار ظریف به این پيشامد جديد وارد شدن کرد و همچنين این نقطه مهم است که دانشجویان باید همچنين و علاوه بر آگاهی از حقوق خود، با تکالیف و همچنين مسئولیت‌های خود نیز آشنا شوند و همچنين قوانین و همچنين الزامات محیط دانشگاهی را مراعات نمایند و همچنين این‌یک پيشامد جديد دوطرفه است.
وی در خصوص مطالبات دانشجویان اظهار داشت: مطالبات از یک‌جهت حسن خواهند بود و همچنين این نشان‌دهنده توانمندی دانشجویان و همچنين دقت نظر آنان در مباحث متنوع و گوناگون و مختلف است. پيشامد جديد مهم نوع بیان مطالبات و همچنين میزان امکانات و همچنين توانمندی ما می‌باشد.
دکتر غفاری تصریح کرد: در سال شمسي تحصیلی جاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش‌رو داریم و همچنين حوزه فرهنگی به‌صورت مستقیم درگیر این پيشامد جديد می‌باشد و همچنين کار مضاعفی را بر دوش فرهنگی قرار می‌دهد. لذا لزوم دقت نظر کافی جهت جلوگیری از هرگونه پيشامد جديد از مسئولان و همچنين همکاران فرهنگی مورد انتظار است. انشاالله در ابلاغیه‌های آتی موارد مدنظر به صورت مکتوب به دانشگاه‌ها ارسال می‌گردد.
بحث و همچنين بررسی پیرامون راه‌های افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی، ارتقای فرهنگ عفاف و همچنين حجاب، فعالیت تشکل‌های اسلامی و همچنين ارائه پیشنهاد‌ها درخصوص بازنگری در آیین‌نامه‌های دانشجویی ازجمله موضوعات مطرح شده این نشست بود.
گفتنی است شورای معاونان و همچنين مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی منطقه ۶ کشور متشکل از دانشگاه‌های استان‌های اصفهان، چهارمحال و همچنين بختیاری و همچنين یزد است.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

تقویت حوزه فرهنگی؛ تأثیرگذار بر تمامی فعالیت‌های دانشگاه در تاریخ ۲۷ June 1398 | 6:56 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *