تمام تلاشمان برای رسیدگی و همچنين اهتمام ویژه به معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان است/ نمی‌توانیم هضم کنیم که دانشجویان در دانشگاه‌ها، اسکان مناسبی نداشته باشند – شریف

تمام تلاشمان برای رسیدگی و همچنين اهتمام ویژه به معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان است/ نمی‌توانیم هضم کنیم که دانشجویان در دانشگاه‌ها، اسکان مناسبی نداشته باشند – شریف

به نقل از شریف: تمام تلاشمان برای رسیدگی و همچنين اهتمام ویژه به معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان است/ نمی‌توانیم هضم کنیم که دانشجویان در دانشگاه‌ها، اسکان مناسبی نداشته باشند

رییس دانشگاه علامه طباطبایی روز یکشنبه در همایش معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور که به میزبانی این دانشگاه برگزار شد، گفت: تمام تلاشمان برای رسیدگی و همچنين اهتمام ویژه به معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر سلیمی افزود: تمام تلاشمان برای رسیدگی و همچنين اهتمام ویژه به معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان است. ما در حوزه سرويس ها و خدمات دانشجویی با پارادوکس‌های متفاوتی رو به رو هستیم به عنوان مثال از یک طرف باید صلاح دانشجویان را در نظر بگیریم و همچنين از یک طرف باید محدودهای شدید مالی و همچنين کالایی در کشور را درک و همچنين بر اساس آن هم سیاست‌‌گذاری کنیم، ما نمی‌توانیم چشمانمان را بر ارائه سرويس ها و خدمات ارائه شده ببندیم.

وی تاکید کرد: همچنين و علاوه بر این ظرفیت‌های خوابگاهی محدود خواهند بود و همچنين ما در عین حال نمی‌توانیم این را هضم کنیم که دانشجویان در دانشگاه‌ها، اسکان مناسبی نداشته باشند.

سلیمی افزود: ما حتی در ساختارهای تشکیلاتی با پارادوکس‌هایی مواجه هستیم. مثلاً از یک طرف مزایای فوق العاده صندوق رفاه دانشجویی را می‌دانیم و همچنين از طرفی مسئولیت‌های متعددی بر عهده دانشگاه‌ها است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بیان کرد: ما می‌دانیم در صورتي که به سمت سازمانی شدن سرويس ها و خدمات دانشجویی حرکت کنیم مزایایی برای ما دارد ولي بايد توجه داشت این نگرانی هم وجود دارد که شاید اختیارات ما در این زمینه کاهش یابد، بنابراین معجزه‌ای که معاونت‌های دانشجویی انجام می‌دهند، مدیریت بر همه این مسائل است.

او در ادامه افزود: در جلسه‌ای که اخیراً روسای ۱۳ دانشگاه برتر داشتند وقتی ارقام را رصد می‌کردیم، می‌دیدیم که گویی ارائه سرويس ها و خدمات دانشجویی ناممکن است ولي بايد توجه داشت توسط معاونان دانشجویی انجام خواهد شد.

وی افزود: اعداد و همچنين ارقام نشان می‌دهند که باید به نوعی به بن بست کامل بخوریم که وزارت علوم فکری برای این معظلات و مسائل و مشکلات دانشگاه‌ها در آستانه سال شمسي تحصیلی جدید داشته باشد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی تصریح کرد: تخصیص منابع دانشگاه‌ها نیز به تا حال مناسب نبوده و همچنين امیدواریم تا قبل از آغاز سال شمسي تحصیلی جدید بخشی از منابع دانشگاه‌ها را اختصاص دهند.
شصت و همچنين چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور روز یکشنبه با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز به کار کرد و همچنين فردا هم ادامه خواهد یافت.

تمام تلاشمان برای رسیدگی و همچنين اهتمام ویژه به معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان است/ نمی‌توانیم هضم کنیم که دانشجویان در دانشگاه‌ها، اسکان مناسبی نداشته باشند در تاریخ ۱۰ June 1398 | 10:15 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *