تمهیدات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی خوبی برای شروع سال شمسي تحصیلی جدید انجام شده است/تلاش وزارت علوم برای افزایش سطح کیفیت سرويس ها و خدمات به دانشجویان – شریف

تمهیدات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی خوبی برای شروع سال شمسي تحصیلی جدید انجام شده است/تلاش وزارت علوم برای افزایش سطح کیفیت سرويس ها و خدمات به دانشجویان – شریف

به نقل از شریف: تمهیدات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی خوبی برای شروع سال شمسي تحصیلی جدید انجام شده است/تلاش وزارت علوم برای افزایش سطح کیفیت سرويس ها و خدمات به دانشجویان

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در شصت و همچنين چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌ های سراسر کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است، با بیان اینکه “تمهیدات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی خوبی برای شروع سال شمسي تحصیلی جدید انجام شده است”، تاکید کرد:وزارت علوم در جهت ارائه سرويس ها و خدمات بهتر دانشجویی و همچنين افزایش نظارت ها در خصوص تاسیس شعب نهاد مسائل دانشجویان در دانشگاه‌ها مصمم است و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمنصور غلامی با اشاره به لزوم بهره بري و استفاده بهینه از منابع در دسترس درجهت انجام مسائل رفاهی دانشجویان اظهار داشت: هدف از تاسیس نهاد مسائل دانشجویان در وزارت علوم این است که کل سرويس ها و خدمات دانشجویی را با کیفیت بهتری در دانشگاه‌ها ارائه بدهیم.
وزیر علوم افزود: ممکن است منابع زیادی در اختیار باشد ولی بایستی در مصرف این منابع نیز مدیریت بهینه صورت بگیرد. هرچند در برخی موارد، بهره بري و استفاده از این منابع، خارج از اختیارات دانشگاه‌ها و همچنين وزارت علوم است و همچنين ما امیدواریم بتوانیم در بهره بري و استفاده از این امکانات اختیارات بیشتری داشته باشیم.
دکتر غلامی با بیان اینکه برنامه جذاب و جالب و خوب زمان بندی خوبی برای شروع سال شمسي تحصیلی جدید از سوی دانشگاه‌ها انجام شده است، گفت: زحمات زیادی از سوی همکاران دانشگاهی برای فراهم کردن مقدمات سال شمسي تحصیلی جدید کشیده شده و همچنين وزارت علوم هم با کمک حکومت و همچنين قول هایی از سوی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه در تلاش است تا در حوزه تامین اعتبار دانشگاه‌ها، بتواند بخشی از معظلات و مسائل و مشکلات ناشی از اعتبارات دانشگاهی را طی روزها و همچنين هفته‌های آینده حل کند.
*راه‌اندازی شعب نهاد مسائل دانشجویان در دانشگاه‌ها
وزیر علوم در ادامه با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم سختی های پیش آمده در حوزه اعتبارات دانشگاه ها تاثیری بر روی گیرندگان سرويس ها و خدمات یعنی دانشجویان داشته باشد، خاطرنشان کرد: کمبودها و همچنين مشکلاتی در این زمینه وجود دارد ولی بدون شک تعداد زیادی از دانشجویان خوابگاه دریافت خواهند کرد و همچنين ما همچنین اعتبار غذای دانشجویی را تامین خواهیم کرد و همچنين تلاش وزارت علوم این است که بتوانیم کیفیت سرويس ها و خدمات ارائه شده به دانشجویان را افزایش دهیم.
وی افزود: وزارت علوم در جهت ارائه بهتر سرويس ها و خدمات دانشجویی و همچنين افزایش نظارت‌ها، در خصوص تاسیس شعب نهاد اموردانشجویان دردانشگاه‌ها مصمم است. خواسته ما این است که شعب نهاد مسائل دانشجویان در چارچوب معاونت‌های دانشجویی دانشگاه‌ها راه‌اندازی شوند و همچنين برای این کار باید تشکیلات حوزه دانشجویی بازنگری مي شود و همچنين ارتباطات جدیدی در این زمینه تعریف کنیم.
وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه‌هایی که آمادگی این را دارند که شعب نهاد مسائل دانشجویی در آن هم تاسیس مي شود از تشویق‌های وزارت علوم برخوردار خواهد شد، گفت: امیدواریم بتوانیم این شعب را در سال شمسي جاری در این دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.
دکترغلامی افزود: در این خصوص نهاد مسائل دانشجویان با اقتدار و قدرت در حوزه ستادی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کلی، منابع مالی و همچنين اعتبارات را پیگیری می‌کند وبا پیگیری‌هایی که در حوزه نهاد مسائل دانشجویان و همچنين صندوق رفاه دانشجویی صورت می‌گیرد، سرويس ها و خدمات خوبی درخصوص رستوران‌های مکمل، خوابگاه‌های دانشجویی، وام‌های دانشجویی، ارتقا و همچنين رتبه‌بندی خوابگاه‌ها و همچنين تسهیلات دیگری در عرصه وام‌های دانشجویی ارائه خواهیم داد.
وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید حتماً برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی، رفاهی، سلامتی و همچنين پژوهشی را بدون اعمال کوتاهی پیگیری کنند، گفت: موضوع دیگر در خصوص، فعالیت مراکز مشاوره است. بعضاً برخی از دانشجویان در ترم یک یا دو متوجه سرويس ها و خدمات این مراکز در دانشگاه‌ها نمی‌شوند، ولي بايد توجه داشت باید تبلیغات خوبی در این زمینه صورت گیرد تا دانشجویان جدیدالورود با بهره بري و استفاده از این سرويس ها و خدمات بدون سرگردانی و همچنين ناامیدی تحصیل خود را پیگیری کنند.

تمهیدات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی خوبی برای شروع سال شمسي تحصیلی جدید انجام شده است/تلاش وزارت علوم برای افزایش سطح کیفیت سرويس ها و خدمات به دانشجویان در تاریخ ۱۰ June 1398 | 3:57 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *