توسعه قسمت و بخش کشاورزی؛ جایگزین مناسبی برای صادرات خام و همچنين فرآورده‌های نفتی – شریف

توسعه قسمت و بخش کشاورزی؛ جایگزین مناسبی برای صادرات خام و همچنين فرآورده‌های نفتی – شریف

به نقل از شریف: توسعه قسمت و بخش کشاورزی؛ جایگزین مناسبی برای صادرات خام و همچنين فرآورده‌های نفتی

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم،تحقیقات و همچنين فناوری در نشست هم‌اندیشی با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری گفت: توسعه قسمت و بخش کشاورزی می‌تواند جایگزین خوبی برای صادرات خام و همچنين فرآورده‌های نفتی باشد. باید کشاورزان را با روش‌های علمی نوین آشنا کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست، دکتر غلامی بابیان اینکه تحریم‌های اعمال‌شده دشمنان، مزیت‌های علمی گسترده‌ای را در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف ایجاد کرده است، اظهار داشت: این تحریم‌ها باعث شده تا قسمت و بخش‌های علمی کشور آثار وجودی خود را به اثبات برسانند.
وی افزود: شاید درگذشته فرصت نبود که دانشگاه‌ها خود را به‌خوبی اثبات کنند، ولي بايد توجه داشت اکنون فرصت ایجاد شده و همچنين با محدودیت‌های موجود دست یاری به‌سوی دانشگاه‌ها برای رفع نیازها دراز شده است.
وزیر علوم بابیان اینکه حکومت در سال شمسي‌های اخیر همه شرایط و همچنين فضا را برای ظهور و همچنين بروز استعدادهای دانشگاهی جهت تأمین نیازها فراهم کرده و همچنين اکنون می‌طلبد دانشگاه‌ها از این شرایط بهترین بهره را ببرند، گفت: این شرایط و همچنين فرصت‌ها باید برای دانشگاه‌ها مستمر باشد و همچنين بعد از رفع نیاز، دانشگاه‌ها به حاشیه رانده نشده و همچنين بلااستفاده نمانند.
دکتر غلامی دانشگاه‌ها را مهم‌ترین فضا برای تولید ثروت و همچنين رفع نیاز جامعه معرفی کرد و همچنين گفت: نباید دانشگاه‌ها را تنها و فقط برای روزهای سخت نگاه کرد و همچنين در روزهای خوشی با سیاست‌هایی زيرا و به درستي که واردات و همچنين غیره آن هم‌ها را به فراموشی سپرد.
وزیر علوم درگذشته با برخی سیاست‌های غلط در واردات کالا، فناوری و همچنين سرويس ها و خدمات، دانشگاه‌ها، دانشجویان و همچنين مراکز علمی مورد کم‌لطفی و همچنين بی‌توجهی قرار گرفتند.
وی افزود: در صورتي که کشاورز و همچنين کشاورزی ما از روش‌های نوین بهره بري و استفاده کند به‌راحتی می‌توانیم با تولیدات کشاورزی کشورهای توسعه‌یافته رقابت کنیم.
دکتر غلامی بابیان اینکه استان مازندران بهترین شرایط را برای کاشت انواع محصولات کشاورزی داراست، گفت: به تا حال متأسفانه تنها قسمت و بخش کوچکی از این استعداد و همچنين ظرفیت کشاورزی کشور و همچنين استان بهره بري و استفاده شده و همچنين برای حفظ محیط زیست و همچنين کشاورزی همه باید پای‌کار بیایند.
در این نشست تعدادی از اساتید و همچنين پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری دیدگاه‌ها و همچنين نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
ر. ب ۴۵/ ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

توسعه قسمت و بخش کشاورزی؛ جایگزین مناسبی برای صادرات خام و همچنين فرآورده‌های نفتی در تاریخ ۲۶ June 1398 | 4:06 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *