دکتر حمیدرضا علومی یزدی به سمت "سرپرست معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم" منصوب شد – شریف

دکتر حمیدرضا علومی یزدی به سمت "سرپرست معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم" منصوب شد – شریف

به نقل از شریف: دکتر حمیدرضا علومی یزدی به سمت "سرپرست معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم" منصوب شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حکمی، دکتر حمیدرضا علومی یزدی را به سمت “سرپرست معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم” منصوب کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در حکم انتصاب دکتر علومی یزدی آمده است:
با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و همچنين تجارب جناب‌عالی به سمت «سرپرست معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس» وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری منصوب می‌شوید.
امید است با توکل به خداوند سبحان و همچنين با هماهنگی سایر معاونان ستاد وزارت و همچنين بهره‌مندی از نظرات صاحب‌نظران دانشگاهی ماموریت و همچنين وظایف معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی به انجام رسانید.
بایسته است با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای حکومت تدبیر و همچنين امید و همچنين جلب همکاری مدیران و همچنين کارکنان گرامی، در حفظ و همچنين حراست از حقوق قانونی وزارت متبوع در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين دانشگاهیان و همچنين تحکیم جایگاه قانونی وزارت بکوشید.
انتظار می رود با تعامل سازنده با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در شفاف‌سازی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين اهداف و همچنين تصویب قوانین مورد نیاز با عنایت به ماموریت‌های متنوع و گوناگون و مختلف وزارت، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و همچنين فناوری و همچنين نقش‌آفرینی آن هم در اقتصاد دانش‌بنیان کشور ایفا کنید.
دکتر حمید رضا علومی یزدی در سال شمسي ۱۳۴۱ در یزد متولد شد. دوران دبستان و همچنين دبیرستان را در آن هم شهرستان و همچنين با نمرات ممتاز در مدارس وابسته به جامعه تعلیمات اسلامی طی کرد. در سال شمسي ۱۳۵۹ بعد از اخذ دیپلم در رشته ریاضی فیزیک به مدت ۳ سال شمسي به تحصیل در حوزه علمیه یزد پرداخت. در سال شمسي ۱۳۶۲ وارد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی شد و همچنين رتبه اول را در دوران کارشناسی و همچنين کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه کسب کرد.
وی سپس با شرکت در آزمون سراسری بورس و همچنين اعزام به خارج به عنوان دانشجوی بورسیه برای اخذ درجه دکتری عازم کشور انگلستان گردید و همچنين در سال شمسي ۱۳۷۷ موفق به اتمام این دوره در رشته حقوق قراردادهای تجاری بین المللی شد.
دکتر علومی یزدی بعد از اتمام دوره دکتری به تا حال به عنوان عضو هیئت علمی در دانشکده حقوق و همچنين علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی مشغول به کار است و همچنين در حال حاضر دانشیار پایه ۱۶ می باشد. از سال شمسي ۱۳۹۶ همچنين و علاوه بر فعالیت های آموزشی و همچنين پژوهشی، دست يار پژوهشی آن هم دانشگاه را به عهده داشته است. پیش از آن هم دکتر علومی در سمت‌های دست يار آموزشی دانشکده حقوق و همچنين علوم سیاسی و همچنين رئیس آن هم دانشکده به خدمت مشغول بوده است.
دکتر علومی همچنين و علاوه بر فعالیت‌های دانشگاهی در موقعیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف تجربه و همچنين آموخته‌های خود را در اختیار دستگاه‌های اجرایی کشور قرار داده که از آن هم جمله می‌قدرت به مشاوره و همچنين معاونت دست يار حقوقی رئیس جمهور، مشاور حقوقی کمیسیون های اقتصاد و همچنين مسائل زیربنایی و همچنين صنعت هیئت حکومت، مشاوره در وزارت صنایع و همچنين معادن / و همچنين مشاوره وزارت بازرگانی، عضویت در کمیته راهبردی تنظیم لایحه تجارت و همچنين لایحه رقابت، عضویت در شورای عالی معادن و همچنين عضویت در کارگروه تخصصی حقوق شورای تحول علوم انسانی اشاره کرد.
وی به مدت ۳ سال شمسي از سوی حکومت جمهوری اسلامی ایران به عنوان داور در دیوان داوری دعاوی ایران- ایالات متحده (دیوان لاهه) منصوب شده و همچنين به قضاوت در سطح بین‌المللی پرداخته است.
سوابق علمی و همچنين تجارب ارزنده حقوقی دکتر علومی یزدی شامل معیارهای انتخاب وی به عنوان این مسئولیت مهم است که امید است با توانایی‌های شخصی و همچنين بهره بري و استفاده از تجارب ارزنده همکاران دانشگاهی و همچنين هماهنگی با سایر مدیران ستادی در این مسئولیت مهم توفیق یابد.
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از زحمات و همچنين تلاش‌های دکتر حسین سیمایی صراف در مدت زمان تصدی معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم قدردانی کرد. دکتر سیمایی صراف هفته قبل با حکم دکتر اسحاق جهانگیری، دست يار اول رئیس جمهوری به سمت دبیر هیئت حکومت منصوب شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع۵۷

دکتر حمیدرضا علومی یزدی به سمت "سرپرست معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم" منصوب شد در تاریخ ۱ July 1398 | 2:19 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *