ضرورت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای راه‌اندازی رشته‌های جدید/ لزوم تعریف دقیقی از کیفیت آموزشی برای هر دانشگاه – شریف

ضرورت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای راه‌اندازی رشته‌های جدید/ لزوم تعریف دقیقی از کیفیت آموزشی برای هر دانشگاه – شریف

به نقل از شریف: ضرورت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای راه‌اندازی رشته‌های جدید/ لزوم تعریف دقیقی از کیفیت آموزشی برای هر دانشگاه

دکتر علی خاکی صدیق، دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: یکی از محورهای فعالیت معاونت آموزشی، مدیریت آموزش در راستای راهبردهای کلان وزارت علوم است که از میان آن هم‌ها می‌قدرت به برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای راه‌اندازی رشته‌های جدید اشاره کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی (ره)، دکتر خاکی صدیق امروز شنبه در پنجاه و همچنين دومین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی (ره) برگزار شد، افزود: در حوزه معاونت آموزشی، آموزش، فناوری و همچنين بین‌المللی‌سازی ازجمله زمینه‌های کلیدی فعالیت است که در میان آن هم‌ها آموزش نقش محوری را دارد.
وی اضافه کرد: اخلاق پژوهشی و همچنين اخلاق علمی، بین‌المللی سازی و همچنين وارد شدن به عرصه‌های دیپلماسی علمی از محورهای کلیدی در وزارت علوم ست.
خاکی صدیق ادامه داد: در صورتي که بخواهیم سکان‌دار آموزش باشیم کار ما روان‌سازی و همچنين تسهیل مسائل است که البته باید با نظارت بر کیفیت همراه باشد.
وی درخصوص رتبه‌بندی دانشگاه‌ها اظهار داشت: رتبه‌بندی دانشگاه‌ها گرچه مزیت‌هایی دارد ولي بايد توجه داشت می‌تواند آفاتی هم داشته باشد و همچنين نباید آموزش را کمرنگ کند زيرا و به درستي که معمولاً رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌ها کمتر به آموزش توجه دارند.
دکتر خاکی صدیق یادآور شد:
وی با بیان اینکه باید با توجه به نیازهای کشور به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جدیدی که جایگزین رشته‌های کم تقاضا شوند پرداخته مي شود افزود: ظرفیت پذیرش هم باید متناسب با امکانات و همچنين در راستای رفع نیاز کشور و همچنين نه ایجاد کلاس باشد.
دست يار آموزشی وزارت علوم تأکید کرد: رشته‌های بین‌رشته‌ای هم باید به‌روش دقیق تعریف شوند و همچنين مباحث تجربه و مهارت بالا‌آموزی نیز مورد توجه قرار گیرد تا هم اساتید و همچنين هم دانشجویان توانمندتر شوند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه در اقتصاد آموزش عالی، آموزش نقش کلیدی در کشور دارد گفت: در ایران قسمت و بخش اعظم درآمدهای دانشگاه از آموزش است که البته باید آسیب‌های آن هم را برطرف کرد.
به گفته دکتر خاکی صدیق، در دانشگاه‌ها، همچنين و علاوه بر آن هم‌که یک تعریف متمرکز در وزارت علوم وجود دارد، باید تعریف دقیقی از کیفیت آموزشی برای هر دانشگاه نیز به‌روش جداگانه ارائه مي شود.
وی با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های در حال انجام خاطر نشان کرد: تدوین مبانی و همچنين سند اخلاق آموزشی، ارائه راه‌حل‌های تقویت علوم پایه، افزایش کیفیت دوره‌های تحصیلات تکمیلی، کیفیت و همچنين نظارت در دوره‌های بین‌المللی و همچنين جذب دانشجویان خارجی که در صورتي که تغییر نکند تاثیری در توسعه دیپلماسی آموزشی ایران نخواهد داشت، از مهم‌ترین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های معاونت آموزشی وزارت علوم است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای راه‌اندازی رشته‌های جدید/ لزوم تعریف دقیقی از کیفیت آموزشی برای هر دانشگاه در تاریخ ۹ June 1398 | 3:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *