ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مفاخر ایران‌زمین در راستای امید، همدلی و همچنين همبستگی – شریف

ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مفاخر ایران‌زمین در راستای امید، همدلی و همچنين همبستگی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مفاخر ایران‌زمین در راستای امید، همدلی و همچنين همبستگی

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه خاک ایران زمین، مشاهیر زیادی شامل بوعلی سینا را پرورش داده است گفت: می‌قدرت از ظرفیت مفاخر این کشور در راستای امید، همدلی و همچنين همبستگی بهره بري و استفاده کرد. 

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر غلامی پنجشنبه شب در آیین روز پزشک در آرامگاه بوعلی سینای همدان گفت: بوعلی سینا از پزشکان شهیر و همچنين جزو شخصیت‌های کم نظیر جهان و همچنين افتخار عالم اسلام است و همچنين همدان مبدا فیلسوف شهیر بوعلی سینا است.
وی افزود: بعد از اسلام، شخصیتی همچون ابن‌سینا پرچم‌دار اسلام بوده و همچنين در رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل پزشکی تخصص داشته است.
وزیر علوم، با بیان اینکه همه کشورها دانشمندان خود را پهناور و بزرگ و همچنين محترم می‌دارند بیان کرد: بوعلی سینا پهناور و بزرگ‌ترین سرمایه ملی ایران و همچنين جهانیان است.
وی بیان کرد: این مفاخر زيرا و به درستي که در جهان شناخته شده خواهند بود می‌قدرت با بهره بري و استفاده از این شخصیت‌ها، پیوستگی و همچنين همبستگی را در ملل دنیا ایجاد کرد.
دکتر غلامی ادامه داد: کشورهایی که روزی جزو ایران پهناور و بزرگ بودند با سیاست، سیاست‌بازان مستکبر و همچنين مستعمره‌چی از مرزهای کشورمان جدا شدند که می‌مي شود با بهره‌گیری از مفاخر این کشورها را متحد کرد.
وزیر علوم، تصریح کرد: حکومت‌های مستکبر با جداکردن کشورها از ایران پهناور و بزرگ، شعار خود مبنی بر اینکه تقسیم‌کن و همچنين حکومت‌کن را عملی کردند.
وی افزود: هر چند حکومت‌های مستکبر ملت‌ها را در دیوارهای سیاسی خود قرار دادند ولي بايد توجه داشت این مفاخر همدلی و همچنين پیوستگی را بیش‌ازپیش می‌توانند تعمیق ببخشند.
گفتنی است به مناسبت زادروز بوعلی سینا، نیم تنه این عالم پهناور و بزرگ، انیمیشن ماجراهای پورسینا و همچنين وصیت‌نامه و همچنين زندگی‌نامه وی در آئینی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، استاندار همدان و همچنين جمعی از مسئولان رونمایی شد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مفاخر ایران‌زمین در راستای امید، همدلی و همچنين همبستگی در تاریخ ۱ June 1398 | 12:41 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *