ضرورت سوق دادن بخشی از پژوهش‌های دانشگاهی به سمت زندگی دانشجویی – شریف

ضرورت سوق دادن بخشی از پژوهش‌های دانشگاهی به سمت زندگی دانشجویی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت سوق دادن بخشی از پژوهش‌های دانشگاهی به سمت زندگی دانشجویی

دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست شورای معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های منطقه ۷ کشور، بر ضرورت سوق دادن بخشی از پژوهش‌های دانشگاهی به سمت زندگی دانشجویی تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر غفاری در این نشست که به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، به موضوع هویت دانشجویی و همچنين دانشگاهی اشاره کرد و همچنين گفت: رشد بی‌حساب‌وکتاب و همچنين نگاه کمی گرایانه در سال شمسي‌های قبل سبب بی‌هویتی برخی دانشجویان شده و همچنين تلاش زیادی شده به این اوضاع سامان داده مي شود.
وی اظهار داشت: دانشگاه به‌عنوان یکی از قسمت و بخش‌های مهم جامعه هم محل تجمع فرهیختگان است و همچنين هم اشخاص را برای حضور در جامعه و همچنين پذیرش مسئولیت آماده می‌کند.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: برخی تنها و فقط کارکردهای آموزشی و همچنين پژوهشی را برای دانشگاه‌ها تصور می‌کنند و همچنين این در حالی است که توجه به این دو موضوع کفایت نمی‌کند.
وی افزود: برای اتصال و همچنين پیوند با بدنه اجتماعی ضروری است در کنار آموزش و همچنين پژوهش، سایر توانمندی‌های دانشجویان نیز تقویت مي شود.
دکتر غفاری اظهار داشت: دانشجویان با حضور در دانشگاه باید آمادگی‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای زندگی و همچنين مناسبات اجتماعی کسب کنند که توجه به این مهم ضرورت فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی در دانشگاه‌ها را نشان می‌دهد.
وی، با اشاره به آهنگ پرشتاب در تحولات اجتماعی بیان کرد: امروز با نسل جدیدی مواجه هستیم که مسائل جدید دارند و همچنين باید تلاش مي شود تا با بهره بري و استفاده از منابع متعدد و همچنين ظرفیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف، سامان‌دهی و همچنين پاسخ‌گویی متناسب با نیازهای دانشجویان صورت گیرد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشگاه‌، «صنعت و همچنين جامعه» را موردمطالعه قرار می‌دهد ولي بايد توجه داشت خودش را کمتر مطالعه می‌کند و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است بخشی از پژوهش‌های دانشگاهی به سمت زندگی دانشجویی سوق داده مي شود؛ چراکه وجود حدود ۴ میلیون دانشجو در کشور با ویژگی‌ها و همچنين شرایط خاص می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف مي شود.
وی با اشاره به آغاز سال شمسي جدید تحصیلی دانشگاه‌ها و همچنين هم‌زمانی با ماه محرم و همچنين صفر بیان کرد: تلاش شده تا برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی مرتبط با فرهنگ عاشورا در سطح دانشگاه‌های کشور اجرا مي شود.
توجه به مطالبات جدید صنفی، پوشش دانشجویان، هنجارپذیری و همچنين فضای بانشاط سیاسی؛ از دیگر موضوعاتی بود که دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در جمع دست يار فرهنگی دانشجویی منطقه ۷ کشور به بیان آن هم‌ها پرداخت.
مهندس محمدهادی عسکری، مدیرکل پشتیبانی مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری نیز در جمع معاونان فرهنگی دانشجویی منطقه ۷ کشور گفت: فعالیت‌های دانشگاه‌ها ذیل گفتمان‌های انقلاب اسلامی و همچنين فرهنگ و همچنين معارف اهل‌بیت (علیهم‌السلام) صورت می‌گیرد و همچنين می‌تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.
وی، با اشاره به اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌های راهیان نور و همچنين ستاد اربعین در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: برای اجرای مناسب برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فرهنگی، دانشگاه‌ها باید به سراغ تنوع‌بخشی به منابع بروند و همچنين تلاش مي شود تا از ظرفیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف به‌خوبی بهره بري و استفاده مي شود.
مهندس عسکری گفت: سال شمسي قبل موفق‌ترین سال شمسي برای فعالیت کانون‌های فرهنگی دانشجویی بوده و همچنين جشنواره دانشجویی رویش در ۸۶ دانشگاه کشور و همچنين در قالب ۳۲ زمینه فرهنگی اجراشده است که نشان از پویایی دانشگاه‌ها است.
در این نشست درخصوص آئین‌نامه نشریات دانشجویی، فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی، راهکارهای افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و همچنين راهکارهایی برای ارتقا فرهنگ عفاف و همچنين حجاب گفت‌وگو و همچنين تبادل‌نظر شد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت سوق دادن بخشی از پژوهش‌های دانشگاهی به سمت زندگی دانشجویی در تاریخ ۱ July 1398 | 12:08 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *