لزوم برقراری ارتباط گسترده‌تر دانشگاه با بدنه جامعه – شریف

لزوم برقراری ارتباط گسترده‌تر دانشگاه با بدنه جامعه – شریف

به نقل از شریف: لزوم برقراری ارتباط گسترده‌تر دانشگاه با بدنه جامعه

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم،تحقیقات و همچنين فناوری عصر امروز (شنبه) در نشست شورای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين توسعه استان کردستان با محوریت آموزش عالی گفت: دانشگاه با بدنه جامعه باید ارتباط گسترده تری برقرار کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی با بیان اینکه دانشگاه‌های استان کردستان به غیر از سرويس ها و خدمات آموزشی که باید در شأن شهروندان و مردم شهر باشد، حتماً به مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی در پژوهش‌ها توجه کرده و همچنين برای آنها راهکار ارائه دهند، اطهار داشت: نگاه مسئولان استان کردستان به آموزش عالی منطقه قابل تقدیر است و همچنين فضای آموزش عالی در این استان به گونه‌ای است که می‌قدرت با کیفی‌سازی آن هم به عقب‌ماندگی‌های آموزش عالی در این منطقه کمک کرد.
وزیر علوم یکی از فلسفه‌های وجودی قسمت و بخش غیردولتی در بدنه آموزش عالی را توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی ذکر کرد و همچنين گفت: در صورتي که اهمیت این اصل و همچنين توجه به آن هم نبود، بسیاری از این دانشگاه‌ها باید تعطیل می‌شدند.
دکتر غلامی درخصوص دانشگاه‌های غیردولتی افزود: حمایت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري از این مراکز انجام می‌مي شود و همچنين در کنار آن هم، نظارت، کنترل و همچنين ارزیابی هم داریم تا حداقل استانداردهای آموزشی هم رعایت شده و همچنين در حق شهروندان و مردم شهر کم فروشی نشود چرا که شهریه می‌پردازند لذا باید کیفیت و همچنين دقت در امانت رعایت مي شود.
وزیر علوم با اشاره به تشکیل شورای سیاست‌گذاری پذیرش دانشجویان خارجی در وزارت علوم گفت: ما برای توسعه روابط بین‌الملل قسمت و بخش آموزش عالی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جدی داریم.
دکتر غلامی افزود: توسعه روابط بین‌الملل مورد تاکید برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه و همچنين وزارت علوم است و همچنين از آنجا که سهم ما در دهه‌های قبل در پذیرش دانشجو در منطقه کم بود، شورای سیاست‌گذاری در همین زمینه تشکیل شد تا این سهم بهبود یابد.
وی با بیان اینکه دانشجویان خارجی مهمان ما خواهند بود، تاکید کرد: این مهمانان باید از سرويس ها و خدمات تحصیلی، رفاهی و همچنين مدیریتی در فضای اجتماعی مطلوب برخوردار شوند.
وزیر علوم افزود: قسمت و بخش کوچکی از مزیت حضور دانشجویان خارجی ایجاد دخل و درآمد است و همچنين قسمت و بخش پهناور و بزرگ‌تر آن هم توسعه ارتباطات و همچنين تعاملات فرهنگی و همچنين اجتماعی بین کشورهاست چرا که این دانشجویان سفیران متقابل بین دو کشور خواهند بود.
دکتر غلامی یادآور شد: در ۲ سال شمسي قبل محدودیت پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های منطقه غرب کشور برداشته شده و همچنين رویکردهای مناسبی در این زمینه ایجاد شده، ولی تنها دغدغه ما در این زمینه، ارائه سرويس ها و خدمات مطلوب است.
در ادامه این نشست استاندارکردستان، فرماندار سنندج، شهردار سنندج و همچنين همچنین ۱۶ فرد يا شخص از روسای دانشگاه‌ها و همچنين مدیران دستگاه‌های دولتی استان کردستان، مسائل و همچنين دیدگاه‌های خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

لزوم برقراری ارتباط گسترده‌تر دانشگاه با بدنه جامعه در تاریخ ۲ June 1398 | 9:46 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *