لزوم توجه دانشگاه‌ها به مناسبت‌های فرهنگی همچون اربعین – شریف

لزوم توجه دانشگاه‌ها به مناسبت‌های فرهنگی همچون اربعین – شریف

به نقل از شریف: لزوم توجه دانشگاه‌ها به مناسبت‌های فرهنگی همچون اربعین

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها با اشاره به توجه بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان و همچنين علم و همچنين پژوهش گفت: دانشگاه‌ها بایستی از فرصت‌های فرهنگی موجود در جامعه همچون اربعین حسینی نهایت بهره بري و استفاده را ببرند و همچنين موج عزیمت دانشجویی را ساماندهی کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها در نشست روسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و همچنين موسسات پژوهشی سراسر کشور که صبح امروز در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز به کار کرد با اشاره به اهمیت ایجاد فضای حسینی در دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه های ما عالی‌ترین نمود توجه مراکز علمی به شور و همچنين شوق حسینی خواهند بود.
وی تصریح کرد: امسال با برگزاری ۲ نشست روسای دانشگاه‌ها روبه‌رو بودیم که نشست نخست به ارتباط دانشگاه با جامعه و همچنين حکومت پرداخت و همچنين در این نشست ارتباط بین خود دانشگاه‌ها با یکدیگر در آستانه شروع سال شمسي تحصیلی جدید مورد توجه است.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه خط دشمن، خسته کردن شهروندان و مردم شهر ایران است اظهار داشت: بخشی از فشار اقتصادی دشمن متوجه دانشگاه‌های ما نیز شده است و همچنين نیازمند آن هم هستیم در مقابله با آن هم بودجه‌های انقباضی در سیاست کار قرار بگیرد. با وجود فشارهای نظام سلطه ولي بايد توجه داشت وعده الهی همواره با مستضعفان بوده است و همچنين امروز نیز در آرایش جدید منطقه شاهد این تفوق جمهوری اسلامی ایران هستیم.
وی در ادامه افزود: دانشگاه‌ها بایستی از فرصت‌های فرهنگی موجود در جامعه همچون اربعین حسینی نهایت بهره بري و استفاده را ببرند و همچنين موج عزیمت دانشجویی را ساماندهی کنند. نقطه حائز اهمیت دیگر در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب است. این بیانیه متنی احساسی و همچنين شعاری نیست بلکه حضرت امام و پيشوا مدت‌ها بر روی نگارش این بیانیه وقت گذاشته‌اند. ایشان خلاصه تجربیات خود را در قالب این بیانیه در اختیار شهروندان و مردم شهر گذاشته اند. روی سخن اصلی ایشان نیز با جوانان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در پایان خاطرنشان کرد: باعث افتخار ماست که در این بیانیه اولین توصیه رهبری، توصیه به علم و همچنين پژوهش است. موضوع دوم در بیانیه نیز موضوع اخلاق و همچنين معنویت است. جا دارد از مجموعه دانشگاهی کشور و همچنين آموزش عالی بابت توجه به پيشامد جديد حجاب و همچنين عفاف تشکر کنم.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴

لزوم توجه دانشگاه‌ها به مناسبت‌های فرهنگی همچون اربعین در تاریخ ۲۴ June 1398 | 11:37 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *