مسئولان دانشگاهی زمینه های تقویت امید در دانشجویان را فراهم کنند – شریف

مسئولان دانشگاهی زمینه های تقویت امید در دانشجویان را فراهم کنند – شریف

به نقل از شریف: مسئولان دانشگاهی زمینه های تقویت امید در دانشجویان را فراهم کنند

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست شورا و همچنين هیئت ممیزه دانشگاه مازندران گفت: مسئولان دانشگاهی زمینه های تقویت امید در دانشجویان را فراهم کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی با اشاره به نقش اصلی دانشگاه‌های پهناور و بزرگ هر استان به‌عنوان نماینده معین وزارت علوم در انجام مسائل آموزش عالی استان اظهار داشت: با تفویض برخی از اختیارات به دانشگاه‌های معین در استان‌ها جهت تسریع در انجام مسائل و همچنين در راستای عدم تمرکزگرایی گام های موثری برداشته‌ایم و همچنين یکی از این اقدامات، بحث نظارت و همچنين ارزیابی توسط دانشگاه معین هر استان است که به‌درستی انجام می‌مي شود و همچنين تأثیرگذار هم بوده است.

وی تصریح کرد: انسجام بین مراکز آموزش عالی در استان‌ها بسیار مهم است و همچنين در این راستا باید هم‌افزایی بیشتری در جهت پیشبرد راهبرد کلان آموزش عالی در هر استان در دستور کار قرار گیرد.

وزیر علوم بابیان اینکه یکی از اهداف ساماندهی آموزش عالی، مأموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها است، گفت: در مراکز آموزش عالی هر استان باید توزیع مأموریت‌های علمی به فراخور نوع دانشگاه صورت پذیرد و همچنين در این میان، مأموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها بدین معنی است که دانشگاه‌ها هر نوع کاری را انجام ندهند و همچنين با توجه به ظرفیت‌ها و همچنين امکانات خود، به فعالیت‌های باکیفیت علمی و همچنين فناوری بپردازند و همچنين تأثیرگذار باشند.

وی افزود: دانشگاه‌های کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنين در دهه نخست انقلاب، با توجه به امکانات اندک‌شان به تربیت نیروی انسانی در سطح کارشناسی مبادرت کردند که هم‌اینک این نیروهای کارشناس در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف بهره بري و استفاده می‌مي شود.

دکتر غلامی بابیان اینکه در دهه سوم انقلاب دانشگاه‌های کشور توانستند رتبه‌های علمی و همچنين پژوهشی کشور را در سطح جهانی ارتقا دهند، گفت: هم‌اکنون دانشگاه‌های کارآفرین در کشور در حال شکل‌گیری خواهند بود و همچنين با ایجاد پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز رشد، همچنين و علاوه بر درآمدزایی و همچنين تبدیل ایده به محصول، حدود ۴۳ هزار فرد يا شخص به‌صورت مستقیم در این مراکز علمی فعالیت می‌کنند.

وزیر علوم با استقبال از پیشنهاد تأسیس پارک علم و همچنين فناوری دانشگاه مازندران اظهار داشت: ارتباط دانشگاه و همچنين پارک علم و همچنين فناوری ضروری است و همچنين پارکی موفق خواهد بود که در آن هم استاد و همچنين دانشجو به‌صورت مستمر تردد و همچنين همکاری کنند.

دکتر غلامی روند جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور را رو به رشد و همچنين مثبت ارزیابی کرد و همچنين گفت: توسعه روابط بین‌الملل و همچنين پذیرش دانشجوی خارجی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اصلی وزارت علوم است و همچنين این دانشجویان با تحصیل در دانشگاه‌های کشور، همچنين و علاوه بر بودن منبع درآمدی برای دانشگاه، می‌توانند سفیران فرهنگی و همچنين همچنین اشخاص موثری در استمرار ارتباطات علمی بین‌المللی در دوران بعد از فارغ‌التحصیلی باشند.

وی بابیان اینکه دانشگاه مازندران باید از منابع استانی بهره‌مند باشد، گفت: استان مازندران حدود ۴۰ مرکز آموزش عالی غیردولتی دارد که ساماندهی خاصی را می‌طلبد و همچنين دقت در ارائه سرويس ها و خدمات و همچنين کیفی سازی آن هم‌ها بسیار مهم است. این مؤسسات که به هر دلیلی امکانات سرويس ها و خدمات‌دهی ضعیفی دارند باید خود را تقویت کنند.

دکتر غلامی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر امیدآفرینی در بین دانشجویان گفت: استادان و همچنين مسئولان دانشگاهی باید تلاش کنند زمینه‌های امیدآفرینی در میان دانشجویان بیشتر مي شود و همچنين دانشجویان را باید همچنين و علاوه بر آموزش‌های تئوریک، به آموزش‌های کاربردی نیز به‌عنوان یک وظیفه معلمی مبادرت ورزند.

در این نشست دکتر کورش نوذری، رئیس دانشگاه مازندران گزارشی از عملکرد این دانشگاه در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف ارائه کرد و همچنين همچنین رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران، نماینده اعضای هیئت‌علمی و همچنين رئیس شورای صنفی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه مازندران دیدگاه‌ها و همچنين نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.

ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

مسئولان دانشگاهی زمینه های تقویت امید در دانشجویان را فراهم کنند در تاریخ ۲۵ June 1398 | 1:10 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *