نشریات دانشجویی باید به سمت روزنامه نگاری تحقیقی حرکت کنند – شریف

نشریات دانشجویی باید به سمت روزنامه نگاری تحقیقی حرکت کنند – شریف

به نقل از شریف: نشریات دانشجویی باید به سمت روزنامه نگاری تحقیقی حرکت کنند

دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: نشریات دانشجویی باید تأثیرگذار باشند و همچنين آنچه یک رسانه دانشجویی تولید می‌کند، با رسانه‌های دیگر متغاير و متفاوت باشد و همچنين دانشجویان بیشتر به تحلیل بپردازند و همچنين درواقع نشریات دانشجویی باید به سمت روزنامه‌نگاری تحقیقی حرکت کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، صبح امروز در آیین پایانی یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی (تیتر ۱۱) که صبح امروز (دوشنبه) در محل باشگاه دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر غفاری بابیان اینکه نشریات دانشجویی یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت دانشجویان است، اظهار داشت: نشریات از قدمت قابل‌توجهی در دانشگاه‌ها برخوردارند به‌طوری‌که اولین نشریه دانشگاهی در دانشکده فلاحت کرج در سال شمسي ۱۳۱۵ به‌صورت تخصصی منتشر شد.
وی بابیان اینکه اولین نشریه ویژه دانشجویی از سال شمسي ۱۳۳۰ در دانشگاه تهران منتشر شد، گفت: نشریات دانشجویی یک فرصت برای تجربه و مهارت بالا‌آموزی، توانایی نقد و همچنين کار نقادانه توسط دانشجویان است.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم افزود: کسانی که در نشریات دانشجویی فعالیت می‌کنند کد نوشتاری متفاوتی دارند و همچنين مطالبی که نشریات دانشجویی تولید می‌کنند برای بهره بري و استفاده در اختیار سیاست‌گذاران قرار می‌گیرد.
دکتر غفاری بابیان اینکه با بهره بري و استفاده از مباحث و مطالب نشریات دانشجویی می‌قدرت فهمید که در دانشگاه‌ها چه می‌گذرد، اظهار داشت: در حال حاضر قسمت و بخش عمده خوراک فکری و همچنين ذهنی ما را مجموعه‌های مجازی تشکیل می‌دهند که این قسمت و بخش مخاطبان مکتوب را دچار خدشه ساخته است.
وی بابیان اینکه قسمت و بخش قابل‌توجهی از نشریات دانشجویی ما در حوزه‌های علمی فعال خواهند بود، افزود: یکی از کارکردها این است که این یافته‌های علمی را به سیاست و همچنين خط‌مشی تبدیل کنیم تا در عرصه‌های علمی و همچنين فراتر از آن هم تأثیر داشته باشد.

 

ارسال بیش از ۲۸ هزار اثر به یازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی
مهندس محمدهادی عسکری، مدیرکل مسائل فرهنگی وزارت علوم نیز با ارائه گزارشی از روند برگزاری یازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی گفت: در کل ۲۸ هزار و همچنين ۲۴۹ اثر از ۳۲۷۹ نشریه به دبیرخانه یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی ارسال شد.
وی در ادامه گفت: از این تعداد یک هزار و همچنين ۱۵۶۹ اثر در قسمت و بخش ویژه، ۳۰۲ اثر در قسمت و بخش مجازی و همچنين ۲۴۷۲ اثر در قسمت و بخش نویسندگان بود که در سه مرحله داوری شدند.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

نشریات دانشجویی باید به سمت روزنامه نگاری تحقیقی حرکت کنند در تاریخ ۴ June 1398 | 4:01 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *