نشست شورای هماهنگی معاونان و همچنين مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۸کشور برگزار شد – شریف

نشست شورای هماهنگی معاونان و همچنين مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۸کشور برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست شورای هماهنگی معاونان و همچنين مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۸کشور برگزار شد

دومین نشست شورای هماهنگی معاونان و همچنين مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين اولین نشست نمایندگان وزیر در هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی منطقه ۸ کشور، صبح امروز (پنج‌شنبه) با حضور دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان، در این مراسم دکتر غفاری در مورد هدف از برگزاری این نشست اظهار داشت: در ایام تعطیلات دانشگاه و همچنين با توجه با آغاز سال شمسي تحصیلی بر اساس منطقه‌بندی، جلساتی را در زمینه مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين بعضاً سیاسی، که دانشگاه‌ها با آن هم مواجه خواهند بود، برگزار می‌نماییم.
وی تصریح کرد: امروز هم شاهد برگزاری این جلسه در دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان هستیم که به لحاظ منطقه‌بندی تشکیل منطقه ۸کشور را داده و همچنين به عنوان دانشگاه مادر منطقه مسئولیت فرهنگی دانشگاه‌های استان را عهده داراست.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم گفت: در این نشست مسائل و همچنين موضوعات فرهنگی و همچنين اجتماعی که ناظر به بحث آسیب‌های اجتماعی و همچنين بحث‌های سیاسی دانشگاه با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی است، به عنوان سه محور کلیدی مورد بحث و همچنين گفت‌وگو قرار می‌گیرد.
وی افزود: مسائل دانشگاه‌های منطقه با توجه به بستر و همچنين محیطی که در آن هم قرار دارند در برخی موارد دارای نقاط مشترک و همچنين متفاوتی خواهند بود که این نشست‌ها بهانه‌ای است تا از تجربیات یکدیگر بهره بري و استفاده نمایند.
دکتر غفاری خاطر نشان کرد: در برخی از دانشگاه‌ها مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی نسبت به سایر دانشگاه‌ها بیشتر مورد توجه است، شامل مسائل و همچنين موضوعات این منطقه و همچنين این حوزه با مرکزیت دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان که باید مورد بحث و همچنين بررسی قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: تمام تلاش‌ها بر این استوار است تا سیاست‌ها و همچنين راهکارهایی اتخاذ مي شود تا کمک به رونق فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و همچنين سیاسی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت توانمندی و همچنين تجربه و مهارت بالا‌افزایی در دانشجویان و همچنين ایجاد ارتباط و همچنين تعامل مناسب با دستگاه‌ها و همچنين قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف متولی بحث‌های اجتماعی و همچنين فرهنگی افزایش یابد.
دکتر غلامرضا رضائی رئیس دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان نیز طی سخنانی با گرامیداشت ایام محرم بیان داشت: دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های منطقه جنوب شرق کشور است که اکثر دانشگاه‌های فعلی استان از دهه ۷۰ از این دانشگاه مستقل شده‌اند.
وی بحث فرهنگی در این استان و همچنين منطقه را بسیار خطیر دانست تا هم اهداف وزارت علوم و همچنين هم برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فرهنگی شهروندان و مردم شهر و همچنين قومیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف را لحاظ نماید.
دکتر رضائی افزود: حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان شامل ۴۸ انجمن علمی ،۱۹ کانون، فرهنگی، اجتماعی و همچنين هنری، ۶ تشکل سیاسی و همچنين ۳۸ نشریه دانشجویی است.
وی با حساس دانستن کارهای فرهنگی، در مورد رئوس فعالیت های انجام شده در این زمینه ابراز داشت: بحث آسیب های اجتماعی شامل اعتیاد، حجاب و همچنين عفاف از مهم‌ترین مسائلی بوده است که در طی دوران حضور در دانشگاه مطرح بوده که خوشبختانه با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه راهکارهایی مناسبی برای مراقبت از دانشجویان اندیشیده شده است.
دکتر رضائی در ادامه به کسب افتخارات معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين بحث بودجه مطالبی را به اختصار مطرح و همچنين اظهار امیدواری کرد برگزاری این نشست‌ها در مسیر اهداف متعالی آموزش عالی نتایج خوبی به همراه داشته باشد.
دکتر ابراهیم نوری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان نیز طی سخنانی در مورد لزوم برگزاری نشست‌های فرهنگی گفت: دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی به عنوان مرکز تربیت نیروی متخصص و همچنين متعهد، دارای اضلاعی همچون آموزش، پژوهش و همچنين پرورش است که در این مقوله بحث فرهنگی و همچنين مسائل مرتبط به آن هم رسالت خطیری دارد که مانند مسائل آموزشی و همچنين پژوهشی شفاف و همچنين واضح نیست.
وی انجام هرگونه کار فرهنگی مثبت و همچنين تاثیرگذار را منوط به همکاری و همچنين همدلی تمام عوامل مجموعه و همچنين فراهم شدن بستر خاص دانست تا انعکاس آن هم در مدارج عالی اجرایی مي شود.
دکتر نوری اظهار امیدواری کرد تا در این نشست با همفکری و همچنين هم‌اندیشی نقشه راهی مهیا مي شود تا زمینه برطرف شدن معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی و همچنين فرهنگی را فراهم نماید.
حجت الاسلام صادقی مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان نیز با فرازی از قیام امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين بهره گیری از این قیام اظهار داشت: ما به عنوان دوستداران حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) باید تلاش نمائیم تا رفتارمان شبیه آن هم امام و پيشوا بزرگوار بوده و همچنين تمام دغدغه ما دانشجویانی باشد که دچار آسیب های اجتماعی می شوند.
وی افزود: ما باید از هرگونه کمکی را که می‌تواند یک هویت خوب برای زندگی و همچنين آینده آنان و همچنين کشور ترسیم نماید دریغ نورزیم.
گفتنی است این نشست با حضور دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، مهندس عسکری مدیر کل فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين معاونان و همچنين مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۸ کشور به مدت یک روز به میزبانی دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان برگزارشد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

نشست شورای هماهنگی معاونان و همچنين مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۸کشور برگزار شد در تاریخ ۱۴ June 1398 | 4:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *