نشست هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی برگزار شد – شریف

نشست هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی برگزار شد

نشست هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی امروز (پنجشنبه) به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی به همراه مسئولان دبیرخانه این هیئت با حضور در دانشگاه فردوسی مشهد، با روسا، روسای نمایندگی دفاتر مقام معظم رهبری و همچنين مسئولان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های خراسان رضوی، جنوبی و همچنين شمالی دیدار کردند.
در این نشست دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیرمقدم، از تلاش‌ها و همچنين تغییرات اخیر درروند بررسی صلاحیت‌های متقاضیان جذب اعضای هیئت علمی در سال شمسي‌های اخیر تقدیر کرد. وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین فرایند در تصمیم‌سازی یک مرکز علمی، جذب هیئت علمی است.
دکتر کافی افزود: ما همواره خود را با رویه‌ها و همچنين فرایند جذب هیئت عالی جذب مطابق و يکدست می‌نماییم ولي بايد توجه داشت درعین‌حال خواستار آن هم هستیم که در فرایند جذب اختیارات دانشگاه‌ها بیشتر گردد.
وی این امر را موجب جذب سریع‌تر نخبگان و همچنين جلوگیری از جذب آنان در دانشگاه‌های خارج از کشور عنوان کرد.
دکتر محمدعلی کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنين رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی نیز در این نشست عنوان کرد: ما در ده سال شمسي اخیر حدود شصت هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های کشور جذب نموده‌ایم که حدود ۸.۴ قسمت و بخش از آنان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها خارج از کشور و همچنين ۹۵.۲ قسمت و بخش آنان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های داخل می‌باشند.
وی تأکید کرد: کلیه اختیارات جذب اعضای هیئت علمی به هیئت‌های جذب واگذارشده است و همچنين هیئت عالی جذب تنها کار نظارتی را انجام می‌دهد.
دکتر کی‌نژاد خاطرنشان کرد: در سال شمسي‌های اخیر حجم پرونده‌های جذب کمتر شده است و همچنين دلایل آن هم را اشباع شدن ظرفیت اعضای هیئت علمی رشته‌های موجود دانشگاه‌ها، کاهش دانشجو، کاهش ردیف استخدامی و همچنين همچنین کاهش بودجه و همچنين اعتبار دانشگاه‌ها عنوان کرد.
در این نشست بعد از سخنان حجت‌الاسلام دکتر رضوان طلب دبیر هیئت مرکزی و همچنين رئیس مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری درخصوص شرایط عمومی جذب و همچنين چگونگی انجام مصاحبه با متقاضیان، مسائل مرتبط به فرایند جذب اعضای هیئت علمی، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين چالش‌های آن هم توسط روسای دانشگاه‌ها مطرح و همچنين موردبحث و همچنين بررسی قرار گرفت.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

نشست هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی برگزار شد در تاریخ ۱۴ June 1398 | 5:12 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *