نیروگاه خورشیدی ۴۰۰کیلوواتی دانشگاه ارومیه به بهره‌برداری رسید – شریف

نیروگاه خورشیدی ۴۰۰کیلوواتی دانشگاه ارومیه به بهره‌برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: نیروگاه خورشیدی ۴۰۰کیلوواتی دانشگاه ارومیه به بهره‌برداری رسید

نیروگاه خورشیدی ۴۰۰کیلوواتی دانشگاه ارومیه، ظهر امروز (دوشنبه) در سومین روز از هفته حکومت، با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به بهره‌برداری رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، پیرو ابلاغ سیاست‌های کلی حفاظت از محیط‌زیست توسط مقام معظم رهبری و همچنين همچنین در جهت رعایت ماده ۱۹۰ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب پنجم توسعه و همچنين ابلاغ دستورالعمل مدیریت سبز در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری در تاریخ ۱۲/‏۰۵/‏۹۵‬ با امضای مشترک معاونت توسعه آموزشی و همچنين فرهنگی نهاد مدیریت و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کشور و همچنين معاونت اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، به‌منظور دستیابی به شاخص‌های ۹گانه مدیریت سبز در دانشگاه‌ها در قسمت و بخش بهره بري و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، دانشگاه ارومیه اقدام به احداث نیروگاه خورشیدی با قدرت تولیدی سالانه حدود ۸۳۹۰۰۰ کیلووات ساعت برق کرد.
این نیروگاه به‌منظور تأمین حدود دوسوم برق مصرفی دانشکدههای ادبیات و همچنين علوم انسانی، اقتصاد و همچنين مدیریت که پهناور و بزرگ‌ترین پروژه عمرانی دانشگاه ارومیه در پردیس نازلو به مساحت ۲۲۰۰۰ مترمربع بوده احداث گردید. با بهره‌برداری از دانشکده فوق‌الذکر تأمین برق موردنیاز این مجموعه مطرح بود که می‌بایستی از طریق خرید و همچنين افزایش قدرت برق پردیس نازلو تأمین می‌گردید و همچنين این امر نهایتاً باعث افزایش دیماند می‌شد.
لذا با توجه به سیاست‌ها و همچنين ابلاغیه‌های هیئت‌وزیران و همچنين به‌منظور حل مشکل، تصمیم بر احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۴۰۰ کیلووات برای تأمین بخشی از برق مصرفی پروژه و همچنين نهایتاً برق کل پردیس نازلو گرفته شد. ۶۷ قسمت و بخش برق پروژه مذکور و همچنين یا ۲۰ قسمت و بخش مصرف برق کل پردیس نازلو دانشگاه ارومیه از این طریق تأمین می‌مي شود. هزینه احداث این نیروگاه حدود ۴۰ میلیارد ریال بوده است.
مساحت محل احداث نیروگاه ۷ هزار مترمربع و همچنين مدت‌زمان احداث آن هم ۶ ماه بوده است. در این نیروگاه ۱۳۴۴ پنل و همچنين ۷ اینورتور به کار رفته و همچنين میزان تولید سالانه نیروگاه ۸۳۹.۳ مگاوات ساعت است. ازجمله تاثيرات و همچنين اثرات زیست‌محیطی ساخت این نیروگاه می‌قدرت به کاهش آلودگی، جلوگیری از نشر حدوداً ۵۰۳ تن co2 در هوا و همچنين صرفه‌جویی در مصرف آب اشاره کرد.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

نیروگاه خورشیدی ۴۰۰کیلوواتی دانشگاه ارومیه به بهره‌برداری رسید در تاریخ ۴ June 1398 | 1:27 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *