هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می‌مي شود – شریف

هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می‌مي شود

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری با اعلام این خبر اظهار داشت: فرآیند برگزاری هفتمین جشنواره ملی رویش مبتنی بر رویکردهای جدید از آبان ماه سال شمسي ۹۷ با ابلاغ دستورالعمل جشنواره به دانشگاه‌ها و همچنين مٶسسات آموزش عالی کشور آغاز شد.
وی افزود: در این دوره از جشنواره و همچنين به منظور افزایش مشارکت دانشگاه‌ها و همچنين تقویت امید در میان دانشجویان جشنواره رویش در ۸۶ دانشگاه کشور برگزار شد که ماحصل این جشنواره‌ها در رویداد ملی رویش تجلی می‌یابد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: در این دوره از جشنواره ۱۵۷۸ کانون از ۱۳۷ دانشگاه مشارکت داشته و همچنين به ارائه دستاوردها و همچنين توانمندی‌های خود از طریق سامانه جشنواره و همچنين مرسولات پستی پرداخته‌اند که این تعداد در ۳ تيم با یکدیگر به رقابت پرداخته‌اند.
وی همچنین افزود: همچنين و علاوه بر قسمت و بخش کانون‌های برگزیده، قسمت و بخش آثار نیز از دیگر قسمت و بخش‌های جشنواره است که در این قسمت و بخش، دانشجویان کانونی در رشته‌هایی از قبیل ادبی، فیلم، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای کاربردی (دستی)، عکس، نمایشنامه نویسی و همچنين فیلم نامه نویسی به صورت فردی و همچنين گروهی رقابت کردند.
دکتر غفاری اضافه کرد: همچنين و علاوه بر قسمت و بخش رقابتی جشنواره، در قسمت و بخش غیر رقابتی، ایده‌های کانونی و همچنين چهره‌های موفق کانونی از دیگر محورهای جشنواره بود که در این محورها به ترتیب ۱۱۵ ایده و همچنين ۹۰ چهره به دبیرخانه جشنواره معرفی شدند که بعد از ارزیابی و همچنين انتخاب ایده‌های منتخب، حمایت از اجرای آنها به دانشگاه‌های مربوطه توصیه می‌مي شود.
وی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرآیند داوری و همچنين انتخاب برگزیدگان اظهار داشت: بیش از ۵۰ چهره برجسته دانشگاهی و همچنين اشخاص خبره در قالب ۱۸ تيم به منظور داوری آثار و همچنين دستاوردها دعوت شدند تا در طی مدت یک ماه به ارزیابی و همچنين انتخاب برگزیدگان بپردازند.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در ادامه با بیان اهمیت جایگاه کانون‌های فرهنگی در کنار سایر مجموعه‌های دانشجویی گفت: از آنجایی که کانون‌های فرهنگی بستری مناسب به منظور ظهور و همچنين بروز سلایق متنوع جامعه دانشجویی است، تقویت پویایی و همچنين اثربخشی مضاعف آنها همواره در دستور کار معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی بوده است.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴

هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می‌مي شود در تاریخ ۲ June 1398 | 10:48 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *