ورزش در دانشگاه‌ها یک فعالیت محوری است – شریف

ورزش در دانشگاه‌ها یک فعالیت محوری است – شریف

به نقل از شریف: ورزش در دانشگاه‌ها یک فعالیت محوری است

رئیس نهاد مسائل دانشجویان با تأکید بر محوری بودن ورزش به‌عنوان یک فعالیت اصلی در دانشگاه‌ها و همچنين ضرورت توجه به نشاط دانشجویی گفت: از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود برگزاری جشنواره‌ها و همچنين رویدادهای را ادامه داده و همچنين از مشارکت داوطلبانه دانشجویان در مسائل ورزش حمایت کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از نهاد مسائل دانشجویان، دکتر مجتبی صدیقی، رئیس نهاد مسائل دانشجویان در پنجاه و همچنين یکمین گردهمایی مدیران تربیت‌بدنی دانشگاه‌ها که به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: امسال علیرغم اینکه اعتبارات فرهنگی و همچنين تربیت‌بدنی با یکدیگر ادغام شده است، دانشگاه‌ها نباید از حوزه تربیت‌بدنی غافل شوند بلکه باید به‌عنوان یک محور اصلی به آن هم توجه مي شود.
وی با اشاره به موفقیت‌های اخیر ورزش دانشگاهی تصریح کرد: امسال باوجود محدودیت‌های مالی، کاروان کیفی به مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان در کشور ایتالیا اعزام شد و همچنين دانشجویان کشورمان  توانستند ۱۷ مدال را از آن هم خود کنند و همچنين به مقام نهم جهان در بین ۱۲۸ کشور دست یابند.
دکتر صدیقی بابیان اینکه در سال شمسي جاری المپیاد ورزش همگانی دانشجویان کشور در دو قسمت و بخش دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين پسران جوان  برگزار شده است، افزود: دانشگاه‌ها باوجود کمبودها سعی می‌کنند در حوزه ورزش پیشگام باشند.
وی با تأکید بر توسعه فعالیت‌های نشاط‌آور در دانشگاه‌ها ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ها و همچنين رویدادهای ورزشی باید در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گیرد، همچنین باید از فعالیت‌های داوطلبی حمایت مي شود؛ در این المپیادها شاهد تلاش دانشجویان برای برگزاری این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها بودیم.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان خطاب به مدیران تربیت‌بدنی خاطر نشان کرد: باید در سطح دانشگاه‌ها اعتبارات حوزه تربیت‌بدنی را حفاظت کنند. امسال اعتبارات فرهنگی و همچنين تربیت‌بدنی ادغام‌شده است. در ساختار دانشگاه‌ها در بحث سرويس ها و خدمات تغذیه و همچنين سراهای دانشجویی ممکن است توجه و همچنين  نظارت بیشتری داشته باشند ولي بايد توجه داشت می‌خواهیم حوزه تربیت‌بدنی وظیفه اصلی دانشگاه‌ها باقی بماند.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان بیان کرد: از سال شمسي قبل بیش از ۸۵ پروژه در حوزه ورزش در دستور کار قرار گرفته است که ۱۱ پروژه  چمن مصنوعی و همچنين کف‌پوش زمین روباز افتتاح شده است، ۳۷ پروژه در حال انجام است و همچنين انتظار می‌رود که ۸ پروژه نیز با شروع سال شمسي تحصیلی افتتاح مي شود.
دکتر صدیقی گفت: در سال شمسي جاری ساخت ۱۴ پروژه زمین چمن مصنوعی و همچنين ۲۳ زمین روباز با کف‌پوش را در دستور کار داریم و همچنين اداره کل تربیت‌بدنی نهاد مسائل دانشجویان  و همچنين اداره طرح‌های عمرانی این وزارت خانه هماهنگی‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در اجرای پروژه‌های عمرانی را دارد.
وی بابیان اینکه سال شمسي قبل ۶ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمرانی ورزشی دانشگاهی اخذ کرده‌ایم، افزود: در سال شمسي جاری این اعتبار به ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و همچنين در سال شمسي جاری ساخت ۶ استخر  و همچنين تعدادی سالن ورزشی در دستور کار قرار دارد.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان درخصوص توسعه فضای ورزشی دانشگاه‌ها عنوان کرد: باوجود معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی سعی شده به این حوزه آسیبی وارد نشود. همچنین پروژه تأسیس و همچنين راه‌‎اندازی اتاق‌های تندرستی در تمامی دانشگاه‌ها را در دستور کار داشته‌ایم.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات دانشگاه‌ها در جذب خیرین حوزه ورزش پیشگام باشید.
دکتر صدیقی ادامه داد: معظلات و مسائل و مشکلات روان‌شناختی دانشجویان و همچنين تلاش مدیران تربیت‌بدنی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود، مقام معظم رهبری فرمودند :”رزمندگان جنگ اقتصادی تولیدکنندگان خواهند بود”، به نظر ما هم مدیران تربیت‌بدنی رزمندگانی خواهند بود که با رخوت و همچنين افسردگی دانشجویان در جنگ خواهند بود؛ در ۶ سال شمسي اخیر فعالیت‌های گرفته شده در حوزه تربیت‌بدنی راضی‌کننده است.
ل.م۵۴/

ورزش در دانشگاه‌ها یک فعالیت محوری است در تاریخ ۳ June 1398 | 11:23 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *