پنج و همچنين چهار دهم قسمت و بخش از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است – شریف

پنج و همچنين چهار دهم قسمت و بخش از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است – شریف

به نقل از شریف: پنج و همچنين چهار دهم قسمت و بخش از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است

دکتر محمد تقی نظر پور، دست يار اداری مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه صنعتی قوچان گفت: پنج و همچنين چهار دهم قسمت و بخش از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور درنشست معاونان اداری مالی دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی منطقه ۹ کشور در دانشگاه صنعتی قوچان با بیان اینکه حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان سهم آموزش عالی از بودجه جاری کشور است اظهار داشت: شاخص این بودجه آموزش عالی این است که ۳.۷ قسمت و بخش کل بودجه هزینه ای کشور است که در سالهای قبل تا ۵ قسمت و بخش کل بودجه هزینه ای کشور بوده است.
وی افزود: سهم بودجه عمرانی وزارت علوم از کل بودجه عمرانی کشور یک هزار ششصد و همچنين هفتاد میلیارد تومان است که شاخص آن هم ۵.۴ قسمت و بخش از بودجه عمرانی وزارت علوم از بودجه عمرانی کل کشور است.
وی افزود: در تلاش هستیم با رایزنی جناب آقای وزیر در حکومت و همچنين در نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه بتوانیم مبالغی در خصوص افزایش تخصیص اعتبارات جاری دانشگاه ها در شش ماهه اول سال شمسي جاری به حساب دانشگاه ها واریز مي شود.
دکتر نظرپور با بیان اینکه در حوزه بودجه جاری تمام تلاش ما این است که تخصیص آن هم در سال شمسي جاری به ۱۰۰ قسمت و بخش برسد، گفت: یک دلیل این موضوع این است که حدود ۷۰ قسمت و بخش بودجه جاری دانشگاه ها هزینه پرسنلی است.
وی در ادامه با اشاره با سال شمسي سخت مالی طی شده و همچنين در پیش گفت: باید به منابع درآمدی اختصاصی تنوع بخشید و همچنين در ضمن به دنبال صرفه جویی هزینه های غیر ضرور باشیم.
دکتر نظرپور با اشاره به حدود دو میلیون مترمربع فضای نیمه تمام عمرانی در حوزه های آموزشی، کمک آموزشی و همچنين رفاهی گفت: برای اتمام این مقدار از پروژه های عمرانی نیمه تمام حداقل با قیمت امروز نیاز به دو هزار و همچنين پانصد میلیون تومان داریم و همچنين از سال شمسي نود و همچنين دو هم پروژه جدیدی در دانشگاهای وزارت علوم شروع نشده است.
معاونت اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم در پایان با اشاره به بازنشستگی گسترده اعضای هیئت علمی و همچنين جذب اعضای هیئت علمی جدید و همچنين جوون و همچنين نخبه در آموزش عالی گفت: در حال حاضر با دو مشکل اساسی روبرو هستیم، اول تامین پاداش بازنشستگی بازنشسته ها که بار مالی حدود یکصد و همچنين پنجاه میلیارد تومان داریم که فعلاً با تلاش های بسیار تنها و فقط نصف آن هم تهیه شده است، ولي بايد توجه داشت مورد دوم هیئت علمی جدید جوون و همچنين نخبه مراکز آموزش عالی در حوزه امکانات رفاهی است که اکثراً بدون مسکن خواهند بود و همچنين به خصوص در شهرستان تهران هزینه های گزافی در مسکن هزینه می مي شود که در حال راه اندازی پروژه ای برای تامین مسکن آنان هستیم و همچنين از تهران شروع شده و همچنين وام های دویست و همچنين پنجاه میلیون تومانی را برای اعضا هیئت علمی تامین کرده ایم.

پنج و همچنين چهار دهم قسمت و بخش از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است در تاریخ ۱۳ June 1398 | 2:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *