کانون‌های فرهنگی دانشجویی هویت آفرین خواهند بود/ فعالیت ۳۲۰۰ کانون در دانشگاه‌های کشور – شریف

کانون‌های فرهنگی دانشجویی هویت آفرین خواهند بود/ فعالیت ۳۲۰۰ کانون در دانشگاه‌های کشور – شریف

به نقل از شریف: کانون‌های فرهنگی دانشجویی هویت آفرین خواهند بود/ فعالیت ۳۲۰۰ کانون در دانشگاه‌های کشور

دکتر غفاری با تاکید بر اینکه کانون‌های فرهنگی دانشجویی هویت آفرین خواهند بود، گفت: در حال حاضر ۳۲۰۰ کانون در دانشگاه‌های کشور فعالیت دارند که ۱۲۸۱ مورد از آن هم‌ها از ۱۳۷ دانشگاه کشور، آثار خود را به جشنواره ملی رویش ارائه نموده اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره ملی رویش که امروز (چهارشنبه) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مجموعه کانونی دانشجویی، گفت: کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها بعد از انجمن‌های علمی مجموعه پرشمار تشکل‌ها را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه تنوع فعالیت‌ها در کانون‌ها بیشتر از انجمن‌های علمی است، افزود: سلایق اجتماعی و همچنين فرهنگی در قسمت و بخش کانون‌ها بیشتر از دیگر تشکل‌ها است به همین دلیل در صورتي که بخواهیم از سرمایه‌آفرینی در دانشگاه‌ها صحبت کنیم قطعاً کانون‌های دانشجویی یکی از تاثیرگذارترین‌ها خواهد بود.

دکتر غفاری با اشاره به تعداد کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، مطرح کرد: در حال حاضر ۳۲۰۰ کانون در دانشگاه‌ها فعالیت دارند که ۱۲۸۱ مورد از آن هم‌ها از ۱۳۷ دانشگاه کشور، آثار خود را به این جشنواره ارائه کردند و همچنين بعد از ثبت آثار نیز بنا بر ماهیت کانون‌ها، فرآیند داوری آغاز شد و همچنين در نهایت آثار برگزیده انتخاب و همچنين معرفی شدند.

دکتر غفاری در ادامه تاکید کرد: در صورتي که قائل به جان بخشی زندگی دانشجویی هستیم، باید به این امر توجه کنیم که یکی از مجموعه‌هایی که می‌تواند این موضوع را بررسي کننده و پروهشگر کند، کانون‌های فرهنگی و همچنين دانشجویی است.

وی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی دانشجویی هویت آفرین خواهند بود، گفت: در شرایط فعلی مجموعه‌ها هویت ثابتی ندارند و همچنين با هویت‌های مختلفی خود را تعریف می‌کنند لذا باید در کنار آموزش و همچنين پژوهش، آموزش‌های فرهنگی نیز مورد توجه قرار گیرد.

دست يار فرهنگی اجتماعی وزارت علوم افزود: آموزش دانشجویان وظیفه‌ای است که به آن هم‌ها امر شده ولي بايد توجه داشت فعالیت کانون‌ها امری است که دانشجو خودش آن هم را تعریف می‌کند لذا این فعالیت داوطلبانه امر بسیار مهمی است و همچنين باید به عنوان یک سرمایه از آن هم نگهداری کرد.

دکتر غفاری با تاکید بر اینکه کانون‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها هویت‌قسمت و بخش خواهند بود، اظهارداشت: فعالیت‌های دانشجویی ما را از انزوا خارج می‌کند لذا باید بپذیریم که حیات دانشگاه نیازمند فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان است.

وی تصریح کرد: کانون‌ها خود یک زیست جهانی است که طراوت و همچنين نشاط را به محیط دانشگاه می‌آورد. تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا این فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان ادامه داشته باشد.

ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

 

 

کانون‌های فرهنگی دانشجویی هویت آفرین خواهند بود/ فعالیت ۳۲۰۰ کانون در دانشگاه‌های کشور در تاریخ ۶ June 1398 | 7:59 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *