۱۰۰ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه ها افزوده می‌مي شود – شریف

۱۰۰ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه ها افزوده می‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: ۱۰۰ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه ها افزوده می‌مي شود

مدیرکل تربیت‌بدنی نهاد مسائل دانشجویان با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب این نهاد برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در دانشگاه‌های سراسر کشور گفت: از سال شمسي قبل تاکنون۸۵ پروژه ورزشی تعریف‌شده است که با تکمیل آن هم‌ها حدود ۱۰۰ هزار مترمربع بنا به فضای ورزش دا نشگاه‌ها افزوده می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از نهاد مسائل دانشجویان، دکتر محمدحسین علیزاده با ارائه نقل از عملکرد یکساله نهاد مسائل دانشجویان در حوزه توسعه ورزش های دانشجویی اظهار داشت: اکنون در دانشگاه‌ها شاهد برگزاری دوره‌های متنوع و گوناگون و مختلف آموزشی ملی و همچنين بین‌المللی در حوزه ورزش هستیم که برای استمرار این دوره‌ها با همکاری ۱۳ فدراسیون کشور به مدیران تربیت‌بدنی دانشگاه‌ها می‌قدرت انتظار تغییر قابل قبولی را در حوزه ورزش دانشگاهی داشت.
وی بیان کرد: با تکیه‌بر قدرت فکری و همچنين تخصصی نیروهای ورزش دانشگاه‌ها پروژه‌های متنوع و گوناگون و مختلف را در دانشگاه‌های کشور باهدف افزایش مشارکت دانشجویان دنبال می‌کنیم تا از این طریق سطح سلامت و همچنين تندرستی دانشجویان و همچنين دانشگاهیان ارتقاء یابد.
مدیرکل تربیت‌بدنی نهاد مسائل دانشجویان با تأکید بر به عرصه آوردن دانشجویان به رویدادهای ورزشی خاطرنشان کرد: ۷۰ قسمت و بخش عوامل اجرایی المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان در دانشگاه‌های همدان و همچنين الزهرا (س) دانشجویان داوطلب بودند. در این المپیادها ۴ هزار دانشجو شرکت داشتند، هدف از این کار اداره المپیادها به دست دانشجویان می‌باشد.
علیزاده بیان داشت: علی‌رغم اهمیت ورزش دانشجویی و همچنين حساسیت سن دانشجویان دختر و همچنين پسر که در بهترین زمان در دانشگاه‌های کشور خواهند بود، نیاز است مسئولان ورزش، توجه خاصی به مأموریت‌های آموزش عالی در راهبرد کلان ورزش داشته باشند؛ ولي بايد توجه داشت اکنون مأموریت خاصی از سوی وزارت ورزش و همچنين جوانان برای ورزش آموزش عالی ديدن نمی‌مي شود.
وی با اشاره به توسعه زیرساخت ورزشی دانشگاه‌های سراسر کشور بیان کرد: از سال شمسي قبل ۷۰ پروژه، حدود ۱۰۰ هزار مترمربع بنا در دست کار داشته‌ایم، بااین‌وجود ما خواستار مشارکت دانشجویان هستیم.
علیزاده افزود: همچنین مشارکت دانشجویان در رویدادهای ورزشی دانشگاه‌ها ۲۰۰ هزار فرد يا شخص است که امیدواریم در سال شمسي جاری این سرانه افزایش یابد.
وی تصریح کرد: در تمامی دانشگاه‌ها پروژه اتاق تندرستی انجام‌شده است در سه ماه ابتدایی سال شمسي جدید ما شاهد اجرای پروژه‌های تندرستی در ۷۰ دانشگاه کشور خواهیم بود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

۱۰۰ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه ها افزوده می‌مي شود در تاریخ ۴ June 1398 | 10:47 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *