۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری – شریف

۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری – شریف

به نقل از شریف: ۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: برای اتمام و همچنين بهره‌برداری پروژه‌های در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی و همچنين پارک‌های علم فناوری به اعتباری معادل ۲۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدتقی نظرپور اظهار داشت: درمجموع برای اتمام و همچنين بهره‌برداری حدود ۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری به اعتباری حدود ۲,۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است که از این اعتبار صرفاً مبلغ ۲۶۹ میلیارد تومان یعنی حدود ۱۰ قسمت و بخش آن هم در سال شمسي جاری تأمین شده است.
وی تصریح کرد: پارک‌های علم و همچنين فناوری مستقل وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، حدود ۲۰۰ هزار مترمربع فضای موجود و همچنين ۱۷۰ هزار مترمربع فضای در دست احداث دارند.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، فضای کالبدی موجود پژوهشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی را ۴۰۰ هزار مترمربع و همچنين فضاهای در دست احداث را ۶۰ هزار مترمربع اعلام کرد.
درمجموع حدود ۲۳۰ هزار مترمربع پروژه در دست احداث در پژوهشگاه‌ها و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری (۲۸ پارک علم و همچنين فناوری مستقل و همچنين ۳۲ پژوهشگاه) وجود دارد که برای بهره‌برداری، به ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری در تاریخ ۶ June 1398 | 4:05 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *