اساسنامه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری مراحل پایانی تصویب را می‌گذراند/ ضرورت توجه به قسمت و بخش خصوصی برای تنوع‌بخشی به منابع صندوق – شریف

اساسنامه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری مراحل پایانی تصویب را می‌گذراند/ ضرورت توجه به قسمت و بخش خصوصی برای تنوع‌بخشی به منابع صندوق – شریف

به نقل از شریف: اساسنامه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری مراحل پایانی تصویب را می‌گذراند/ ضرورت توجه به قسمت و بخش خصوصی برای تنوع‌بخشی به منابع صندوق

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در چهل و همچنين دومین نشست کارگروه صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی با تأکید بر اینکه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری نباید صرفا به سرمایه‌های دولتی توجه داشته باشند، گفت: اساسنامه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری در حال تصویب می‌باشد که در آن هم توجه به قسمت و بخش خصوصی ذکر شده است زیرا قسمت و بخش خصوصی می‌تواند تأثیرگذارترین قسمت و بخش‌ها باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که صبح امروز (سه‌شنبه) در محل صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری شتاب‌دهنده جریانات مبتنی بر فناوری خواهند بود، اظهار داشت: صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری می‌توانند جریان حمایت از فعالیت‌های مبتنی بر فناوری را شتاب دهند.
وزیر علوم بر ضرورت نظارت منظم و همچنين مستمر بر عملکرد صندوق‌های نوآوری و همچنين شکوفایی تاکید کرد و همچنين گفت: این صندوق‌ها باید عملکردشان به نحوی باشد که موجب ارتقای اعتبارشان مي شود تا بتوانند امکانات بیشتری جذب کنند.
وی با بیان اینکه موفقیت صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری در طول زمان مشهود است، تصریح کرد: همواره به ایجاد زیست‌بوم نوآوری، ارتقاء و همچنين توسعه این صندوق‌ها تأکید داریم و همچنين به واسطه چنین صندوق‌هایی از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنين طرح‌های فناورانه حمایت می‌کنیم.
دکترغلامی با تأکید بر اینکه طی سال شمسي‌های اخیر تکیه فناوران و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان به صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری زیاد شده است، گفت: این صندوق‌ها، حمایت‌های مالی، قانونی و همچنين حقوقی از طرح‌های نوآورانه دارند و همچنين به واسطه این موضوع، شبکه‌های مالی به وجود آمده است.
وزیر علوم با بیان اینکه ساختارها برای حمایت صندوق‌ها از فناوران و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان در حال ارتقاء است، افزود: در صدد هستیم به این واسطه به سمت ظرفیت‌های جدید برویم و همچنين از فعالیت‌های مبتنی بر فناوری حمایت کنیم؛ صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری می‌توانند شتاب‌دهنده این موضوع باشند.
دکتر غلامی با بیان اینکه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری می‌توانند فرصتی برای فناوران ایجاد کنند، افزود: هیئت عامل صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان دارد. از این رودر طبقه‌ای از ساختمان این صندوق دفاتری برای صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری اختصاص یافته تا ارتباط‌شان با یکدیگر و همچنين با پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر مي شود و همچنين همچنین موارد بانکی و همچنين مالی‌شان سریع‌تر انجام مي شود.
وزیر علوم تأکید کرد: در این بازه زمانی دو ساله باقی‌مانده در این حکومت امیدوار هستیم رویکردها و همچنين نتایج مثبتی از این فعالیت‌ها و همچنين تعاملات ببینیم.
همچنین در پایان این نشست و همچنين با حضور وزیر علوم، طبقه چهارم ساختمان صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی تحت عنوان مجتمع شکوفایی (ویژه استقرار نمایندگان صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری) افتتاح شد.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷ 

اساسنامه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری مراحل پایانی تصویب را می‌گذراند/ ضرورت توجه به قسمت و بخش خصوصی برای تنوع‌بخشی به منابع صندوق در تاریخ ۲ July 1398 | 2:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *