تلاش برای نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و همچنين اسلامی از طریق رشد قانون‌گرایی و همچنين تکیه بر اعتدال و همچنين خردورزی – شریف

تلاش برای نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و همچنين اسلامی از طریق رشد قانون‌گرایی و همچنين تکیه بر اعتدال و همچنين خردورزی – شریف

به نقل از شریف: تلاش برای نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و همچنين اسلامی از طریق رشد قانون‌گرایی و همچنين تکیه بر اعتدال و همچنين خردورزی

دکتر منصور غلامی، در پیامی به مناسبت آغاز سال شمسي تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور، تأکید کرد: وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری همگام با دانشگاهیان فرهیخته و همچنين متعهد، همواره تلاش برای تثبیت و همچنين نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و همچنين اسلامی از طریق رشد قانون‌گرایی و همچنين تکیه بر اعتدال و همچنين خردورزی و همچنين دفاع از حقوق دانشگاهیان را وجه همت خود داشته است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای پیام دکتر غلامی آمده است: فرا رسیدن سال شمسي تحصیلی جدید و همچنين بهار تعلیم و همچنين تربیت که مقارن با ایام پرشور محرم و همچنين یادآور طنین دل‌انگیز آزادگی و همچنين عزت‌مداری سالار شهیدان آقا امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين اصحاب باوفایش می‌باشد؛ به تلاشگران عرصه علم وفرهنگ به‌ویژه نودانشجویان تبریک و همچنين تهنیت می‌گویم. تلاش و همچنين مساعی همه عالمان و همچنين پیشکسوتان حوزه علم و همچنين دانش و همچنين خانواده پهناور و بزرگ آموزش عالی کشور را قدر نهاده و همچنين با استمداد از خالق هستی مزید توفیق و همچنين حرکت در مسیر و همچنين تحقق آرمان‌های بلند انسانی برآمده از آموزه‌های الهی و همچنين سیره صالحان را مسئلت دارم.
وی در ادامه آورده است: آغاز سال شمسي تحصیلی به مثابه رستاخیزی است که ورق جديد و تو و تازه‌ای از زندگی را برای پویندگان و همچنين جویندگان دانایی و همچنين فرزانگی رقم می زند. اصحاب اندیشه و همچنين خادمان علم و همچنين فرهنگ مهیا می شوند تا در سایه الطاف الهی و همچنين تلاش و همچنين همت خود، خالق آینده‌ای مقتدر، عزیز و همچنين سرفراز باشند. خوشبختانه در سال شمسي‌های اخیر در پرتو تلاش مجدانه، ارزشمند و همچنين ماندگار دانشگاهیان، گام‌های مؤثر و همچنين مطلوبی در پیشبرد حرکت علمی کشور و همچنين دستیابی به قله‌های علم و همچنين دانش برداشته شده است که همه قدرشناس این تلاش‌ها و همچنين دستاوردها می‌باشند. لیکن شتاب و همچنين آهنگ تحولات علمی و همچنين فنی در جهان جدید چنان است که کمترین مکث و همچنين درنگ موجب تعمیق فاصله‌ها و همچنين چه بسا دور ماندن از جریان‌های جديد و تو و تازه علمی و همچنين معرفتی می‌مي شود و همچنين از این بابت تأکید وافر بر حفظ شتاب علمی کشور و همچنين نیز نقش‌آفرینی دانشگاه در حل مسائل و همچنين معضلات کشور و همچنين کانونی برای گفت‌وگوی عالمانه و همچنين نقادانه امری ارزشمند و همچنين شایسته توجه است.
در قسمت و بخش دیگری از این پیام آمده است: بی‌تردید وظیفه دانشگاه نظریه‌پردازی، تولید، اشاعه دانش و همچنين تربیت دانش‌آموخته متخصص، متعهد و همچنين ارتقای فرهنگ و همچنين تربیت کسي که عضو شهر است آگاه، مسئول و همچنين مشارکت‌جو است. بنابراین ضروری است که نهاد دانشگاه در جهت آراستگی به اخلاق و همچنين معنویت و همچنين توانمندسازی دانشجویان در مصاف با سختی‌ها و همچنين داشتن بینش و همچنين فهم درست از شرایط زمانه و همچنين چگونگی مدیریت زمان گران‌سنگی که در اختیار دارند و همچنين عادت به خردورزی، کارجمعی، اخلاق و همچنين وجدان کاری و همچنين مسئولیت‌پذیری اجتماعی و همچنين شایستگی‌های دانشجویی که هر کدام سرمایه‌های بی‌بدیلی برای رشد و همچنين تعالی کشور خواهند بود نهایت اهتمام را داشته باشند. براین اساس باید اذعان نمود که با مسئولیت‌پذیری، توسعه مشارکت و همچنين رقابت قانونمند دانشگاهیان از طریق حمایت از خلاقیت و همچنين اندیشه‌ورزی می‌قدرت راهبردها و همچنين اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت را به فرجام نیکو رساند. وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری همگام با دانشگاهیان فرهیخته و همچنين متعهد، همواره تلاش برای تثبیت و همچنين نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و همچنين اسلامی از طریق رشد قانون‌گرایی و همچنين تکیه بر اعتدال و همچنين خردورزی و همچنين دفاع از حقوق دانشگاهیان را وجه همت خود داشته است.
در ادامه می‌خوانیم: انتظار می‌رود برای دستیابی به مرزهای دانش و همچنين داشتن جامعه‌ای پیشرفته، بالنده، پرنشاط و همچنين امیدوار تمامی آحاد نظام حمایت و همچنين تعامل سازنده خود را با نظام آموزش عالی کشور که سرمایه و همچنين داشته‌های ارزشمندی را در خود دارد نيرو بیشتری ببخشند. چرا که پیشرفت و همچنين آبادانی کشور به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن، اندیشه و همچنين عمل جوانان این سرزمین گره خورده‌است. بدیهی است استعدادی که به پشتوانه ایمان حرکت کند، سیر شتابان و همچنين درخشانی را تجربه و همچنين قرین با دستاوردهای جديد و تو و تازه و همچنين مؤثرتری خواهد بود. اگرچه امروز نظام آموزش عالی در تربیت دانش‌آموخته مجهز به دانش موفق عمل کرده است لیکن با توجه به تخصص‌های متنوع و همچنين مورد نیاز؛ بر مأموریت‌گرایی، یکپارچه‌سازی و همچنين آمایش آموزش عالی در راستای تقویت بعد کیفی آموزش و همچنين زندگی دانشجویی، افزایش کارآفرینی، تقویت زیرساخت‌های آموزشی- پژوهشی، تولید علم و همچنين فناوری اهتمام داریم.
وزیر علوم در پایان این پیام آورده است: ضمن تبریک مجدد شروع سال شمسي تحصیلی جدید فرصت را مغتنم شمرده و همچنين در هفته دفاع مقدس سلام و همچنين درود خود را به روان شهدای گرانقدر بویژه شهدای خانواده پهناور و بزرگ نظام آموزش عالی کشور تقدیم و همچنين آرزوی عزت و همچنين سربلندی را برای همه ایثارگران عرصه جهاد و همچنين شهادت مسئلت دارم و همچنين رجاء واثق داریم که با استعانت از الطاف الهی، رهنمودهای مقام معظم رهبری که همواره برای نظام آموزش عالی کشور راهنما و همچنين امیدآفرین بوده است، پشتیبانی رئیس جمهور و همچنين حکومت محترم و همچنين همکاری‌های ارزنده جامعه علمی و همچنين دانشگاهی کشور بتوانیم انشاءالله گام‌های موثرتری در ارتقای نظام آموزش عالی ایران اسلامی تا رسیدن به قله بلند مرجعیت علم و همچنين فناوری در منطقه و همچنين جهان برداریم که مایه عزت، سربلندی و همچنين اقتدار ملی ایران عزیز است.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

تلاش برای نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و همچنين اسلامی از طریق رشد قانون‌گرایی و همچنين تکیه بر اعتدال و همچنين خردورزی در تاریخ ۱ July 1398 | 8:14 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *